Wyszukiwałeś:

krajowe

. Znaleziono 5569 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: krajowe

Spróbuj też wyszukać: krajowe nr60 krajowe 57

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 5569 wszystkich):

Krajowa ósemka ‘pod opieką’

Od wiosny na krajowej ‘ósemce’ rozpoczną się szerokozakrojone działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego."Bezpieczeństwo albo śmierć" – to nazwa pilotażowegoprojektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu i Generalną DyrekcjęDróg Krajowych i Autostrad.

 

Bezpieczniej na drogach krajowych

Drogi krajowe to zaledwie 5% wszystkich dróg w Polsce, jednak ze względuna duże natężenie ruchu generują aż 40% wszystkich wypadków w kraju.Ministerstwo transportu i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradrozpoczynają program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Lepsze drogi krajowe na Mazowszu

W ciągu najbliższych lat mazowieccy drogowcy będą realizować projektyzwiązane z drogami krajowymi na południu województwa. Zaplanowano m.in.budowę kilku obwodnic, w tym drogowego obejścia Radomia, oraz modernizacjęistniejących dróg krajowych nr 7, 9 i 12.

 

Raport o stanie dróg krajowych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała raportdotyczący stanu nawierzchni dróg krajowych na koniec 2007 roku. Zraportu wynika, że ponad połowa dróg krajowych posiada nawierzchnię wdobrym stanie, a w najbliższych latach ta liczba ma się stale zwiększać.

 

Skanska wyremontuje krajową jedynkę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę naprzebudowę drogi krajowej nr 1, na odcinku Pruszcz Gdański –Pszczółki. Modernizację 11,1 km pomorskiego fragmentu krajowej jedynkiprzeprowadzi firma Skanska S.A.

 

Nowe radary na drogach krajowych nr 7 i 9

W ramach programu „Bezpiecznych Osiem”, realizowane będądziałania mające zwiększyć poziom bezpieczeństwa m.in. na dwóchważnych świętokrzyskich drogach krajowych. Pojawią się na nich nowefotoradary, ale będą także przebudowywane skrzyżowania.

 

Nowy most na krajowej jedynce

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 i al. Jana Pawła II (droga krajowa nr 46)w Częstochowie wybudowano nowy most. Realizacja tego zadania kosztowała ponad8 mln zł i umożliwi rozpoczęcie remontu pozostałych obiektówznajdujących się w tym miejscu.

 

Coraz bezpieczniej na drogach krajowych

Mniej ofiar śmiertelnych na drogach krajowych, w tym przede wszystkim naósemce, to efekt prowadzonego od ponad dwóch lat programu GDDKiAna rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tylko w 2007 roku liczba ofiarśmiertelnych na drodze krajowej nr 8 zmniejszyła się o 28 procent i ciąglespada.

 

Zmiany na mapie dróg krajowych

Budowa szos, ulic lub obwodnic wpłynęła za zmiany na mapie drógkrajowych. Od pierwszego stycznia 2010 roku kilka odcinków drógstraciło status krajowych, pojawiły się też nowe. Poniżej na podstawieinformacji GDDKiA prezentujemy wykaz zmian.

 

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie ma najlepsze drogi krajowe w Polsce. Drogikrajowe w regionie świętokrzyskim mają największy w skali kraju odsetekodcinków o stanie nawierzchni dobrym i zadowalającym - 75 procent. Wstanie złym jest ledwie 10 procent dróg. Powyższe dane to rezultatogólnopolskich badań, jakie przeprowadziła Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad. Badania wykonywano w oparciu o różnewskaźniki typu równość nawierzchni czy głębokość kolein.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017