Wyszukiwałeś:

miejskie

. Znaleziono 3883 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: miejskie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 3883 wszystkich):

Straż miejska będzie mogła zatrzymywać z auta

Szykuje się zmiana przepisów dotycząca kontroli drogowych. Jedną znajistotniejszych nowości jest możliwość zatrzymywania kierowcówprzez oznakowane patrole straży miejskiej. Do tej pory do zatrzymania pojazduma prawo tylko strażnik poruszający się pieszo.

 

Metamorfoza kieleckiej komunikacji miejskiej

Rozwój komunikacji miejskiej to największy projekt realizowany ześrodków UE przez Kielce. Wybudowanie dróg, pętli autobusowych,zakup nowoczesnych autobusów oraz instalacja elektronicznych tablicinformacyjnych to dopiero część zmian. Władze Kielc planują kolejneinwestycje, aby usprawnić komunikację miejską.

 

Mandat od straży miejskiej? Może być nieważny

Jeśli otrzymałeś przesyłkę pocztową z powiadomieniem o popełnieniuwykroczenia drogowego w postaci przekroczenia dozwolonej prędkości, autrwalonego przez stacjonarny fotoradar, sprawdź koniecznie, kto jest jejnadawcą. Straż miejska (gminna) bowiem, zgodnie ze stanowiskiem ProkuraturyGeneralnej, nie ma uprawnień do wystawiania mandatów karnych napodstawie zdjęcia z fotoradaru.

 

Jakie prawa ma straż miejska?

Dyskusja, jaka w ostatnim tygodniu rozgorzała w mediach, a dotycząca sporupomiędzy Prokuratorem Generalnym a komendantami straży miejskich w sprawiemożliwości karania kierowców, którym zostało wykonane zdjęcieprzez stacjonarny fotoradar, jest dobrym momentem, aby przyjrzeć się, jakieprawa ma straż miejska.

 

Czy straże miejskie powinny karać kierowców?

Ruch Palikota wpadł na pomysł, by pozbawić straże miejskie (gminne) prawa dokarania kierowców za wykroczenia drogowe. Powstał nawet stosowny projektnowelizacji przepisów. Czy jednak mają one szanse wejścia w życie,skoro negatywnie oceniają je nie tylko sami strażnicy, ale także rząd orazresort spraw wewnętrznych?

 

Hybrydowa i elektryczna przyszłość komunikacji miejskiej

Niższe koszty codziennej eksploatacji, a także względy ochrony środowiskaprzemawiają za tanimi układami hybrydowymi oraz elektrycznymi w pojazdachmiejskiej komunikacji zbiorowej.

 

Straż miejska działa wbrew prawu?

Po tym, jak działania straży miejskiej (gminnej) znalazły się nacenzurowanym u Prokuratora Generalnego, tym razem zastrzeżenia co dodziałalności tej instytucji zgodnie z obowiązującym prawem zgłosiło biuroRzecznika Praw Obywatelskich.

 

Straż miejska może używać stacjonarnych fotoradarów

Batalia o używanie bądź nie stacjonarnych fotoradarów przez strażemiejskie oraz gminne przybrała niekorzystny obrót dla kierowców.Sąd Najwyższy uznał bowiem, że obowiązujące w naszym kraju przepisy niezabraniają używania przez te instytucje stacjonarnych urządzeńrejestrujących.

 

Trójkołowe Toyoty zrewolucjonizują ruch miejski w Grenoble

Francuskie Grenoble będzie jednym z pierwszych państw na świecie,które stworzy nowatorski program transportu miejskiego oparty nafuturystycznych pojazdach miejskich, w tym na trójkołowej Toyociei-Road.

 

Zostaw auto - przesiądź się na komunikację miejską

Dziś Europejski Dzień bez Samochodu. W wielu miastach będzie można za darmoporuszać się komunikacją miejską, a nawet i podmiejską.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017