Wyszukiwałeś:

krajowe

. Znaleziono 1850 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: krajowe

Spróbuj też wyszukać: krajowe nr60 krajowe 57

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (21 - 30 z 1850 wszystkich):

Krajowa ósemka ‘pod opieką’

Od wiosny na krajowej ‘ósemce’ rozpoczną się szerokozakrojone działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego."Bezpieczeństwo albo śmierć" – to nazwa pilotażowegoprojektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu i Generalną DyrekcjęDróg Krajowych i Autostrad.

 

Bezpieczniej na drogach krajowych

Drogi krajowe to zaledwie 5% wszystkich dróg w Polsce, jednak ze względuna duże natężenie ruchu generują aż 40% wszystkich wypadków w kraju.Ministerstwo transportu i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradrozpoczynają program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ścisłejwspółpracy z służbami właściwymi w sprawach pozyskiwania iprzygotowywania terenów pod projektowaną inwestycję – budowęPołudniowej Obwodnicy Gdańska. Przyspieszenie prac jest konieczne w związku zplanowanym na 1 czerwca br. rozpoczęciem eksploatacji terminalu KontenerowegoDCT w Porcie Północnym w Gdańsku oraz organizacją „Euro2012”.

 

Pieniądze na drogi dla Kujawsko-Pomorskiego

Województwo Kujawsko-Pomorskie otrzyma z unii 951 mln euro w ramachprogramu RPO, z czego na drogi przeznaczone będzie 261,5 mln euro. Zrealizowanezostaną 23 inwestycje drogowe.

 

Otwarto odcinek DW 579

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że 24listopada bieżącego roku oddano do użytku zmodernizowany prawie 22,5 kmodcinek drogi wojewódzkiej nr 579 Kazuń - Błonie. W uroczystościwziął udział Marszałek Adam Strudzik.

 

Świętokrzyskie krajówki w TEN-T

Żadna ze świętokrzyskich dróg nie została zakwalifikowana doTranseuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, kiedy to negocjowaliśmy ten układw 2002 roku. Teraz w TEN-T mają szansę znaleźć się drogi krajowe nr 7 i 74.

 

Program EuroRAP w Polsce

5 marca 2009 roku ruszyła pierwsza polska kampania informacyjnamiędzynarodowego Projektu pt. „Europejski Atlas Bezpieczeństwa RuchuDrogowego” w ramach Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na DrogachEuroRAP.

 

Pierwsza europejska homologacja dla modelu DAF XF105

Od końca kwietnia b.r. krajowe władze homologacyjne mają prawo wystawianiaeuropejskich homologacji typu pojazdu również dla pojazdówciężarowych. Producenci ciężarówek nie będą musieli, więc jużwnioskować o homologację typu pojazdu, osobno w każdym z dwudziestu siedmiukrajów Unii Europejskiej.

 

W połowie grudnia obwodnica Krośniewic

W połowie grudnia kierowcy będą mogli skorzystać z nowej obwodnicyKrośniewic (woj. łódzkie). Inwestycja pozwoli wreszcie na ominięciemiasteczka gdzie dotychczas krzyżowały drogi krajowe nr 1 i 2.

 

Drogowcy gotowi na zimę

Drogi krajowe są gotowe na zimę, a kierowcy będą otrzymywać informacje osytuacji także przez CB Radio – informuje Generalna Dyrekcja DrógKrajowych i Autostrad. Utrzymanie przejezdności dróg krajowych w sezoniezimowym 2009/2010 może kosztować około 265 mln zł. To o 60 mln zł więcejniż wydano rok wcześniej.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018