Wyszukiwałeś:

A1 X

Swierklany X

Gorzyczki X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: A1 Swierklany Gorzyczki

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Śląska autostrada A1

Już cały, 167-kilometrowy, odcinek autostrady A1 w granicachwojewództwa śląskiego posiada decyzje lokalizacyjne. Dzięki temumożliwe jest podjęcie prac przygotowawczych oraz wykup nieruchomości.

 

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk

Dwa lata potrwa budowa autostrady A1 na odcinku Sośnica-Bełk. Prace owartości 213,5 mln Euro wykona firma J&P – Avax S.A., którazłożyła najniższą ofertę.

 

Szansa na kolejny odcinek A1

Wkrótce może ruszyć budowa na kolejnym odcinku autostrady A1. GeneralnaDyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła siedmiu oferentówdo udziału w postępowaniu przetargowym na budowę autostrady A1 na odcinkuŚwierklany – Gorzyczki.

 

Kolejna umowa na budowę A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniuumowy na budowę autostrady A-1, na odcinku Świerklany - Gorzyczki. Ponad 18 kmodcinek autostrady zostanie wybudowany w ciągu 26 miesięcy od datyrozpoczęcia robót.

 

A-1: Dziewięciu chętnych na odcinek Bełk - Świerklany

Otwarto oferty w przetargu na budowę autostrady A-1 na 14 km odcinku Bełk– Świerklany. W postępowaniu wystartowało dziewięciu chętnych. Terazkomisja przetargowa będzie musiała wybrać najkorzystniejszą ofertę. Budowatego odcinka A-1 ma potrwać 21 miesięcy.

 

Szybkie tempo prac na A1

Wojewoda śląski wraz z przedstawicielami władz samorządowych odwiedziłteren budowy śląskiego fragmentu autostrady A1. Stopień zaawansowania prac naodcinkach: węzeł Sośnica, Sośnica – Bełk i Bełk – Świerklany,został oceniony pozytywnie.

 

Przyspiesza tempo prac na śląskim odcinku A1

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w połowie bieżącego roku całyśląski odcinek autostrady A1 od Pyrzowic do granicy z Czechami będzie wbudowie. W tej chwili na kilku fragmentach prowadzone są już zaawansowaneprace budowlane. Na pozostałych odcinkach roboty mają się wkrótcerozpocząć.

 

GDDKiA zrywa kontrakt na budowę autostrady A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu„Budowa autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bezwęzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach”podpisanego 18 października 2007 roku z konsorcjum Alpine Bau GmbH. Obecniestan zaawansowanie prac budowlanych na tym odcinku A1 powinien sięgać 85proc., a wynosi jedynie 50 proc. Pełną winę za rozwiązanie kontraktu iczasowe wstrzymanie prac ponosi wykonawca robót – poinformowałaGDDKiA. Drogowcy zapewniają jednak, że przedmiotowy odcinek autostrady A1będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012roku.

 

Alpine Bau trudno rozstać się z A1

W połowie grudnia ubiegłego roku GDDKiA wypowiedziała umowę Alpine Bau– wykonawcy prac na autostradzie A1 Świerklany – Gorzyczki. Powodembyło  notoryczne uchylanie się od warunków kontraktu, któreskutkowały kilkumiesięcznymi opóźnieniami. 29 grudnia 2009 roku SądOkręgowy w Warszawie na wniosek Alpine Bau  wydał postanowienie, na mocyktórego wykonawca musi opuścić teren budowy najpóźniej do 31stycznia 2010 roku.

 

GDDKiA żąda od Alpine Bau 40 mln euro kary

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad żąda od konsorcjum AlpineBau zapłaty kary umownej w wysokości około 40 mln euro, czyli 15 proc.kontraktu za rozwiązanie umowy na budowę 18,3-kilometrowego odcinka autostradyA1 Świerklany – Gorzyczki z winy wykonawcy. GDDKiA rozpoczęła jużformalną procedurę wyegzekwowania kary.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "A1 Swierklany Gorzyczki".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017