Wyszukiwałeś:

A1 X

Torun X

Strykow X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: A1 Torun Strykow

Spróbuj też wyszukać: szczecin gdansk

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

Chyba się zaczęło!

Po kilkunastu latach oczekiwań, możemy chyba powiedzieć, że program budowyautostrad wreszcie wystartował. Na A-2, A-4 i A-18 trwają już zaawansowaneprace, lada moment ruszą budowy A-1 i A-6.

 

Minister na autostradzie A1

6 kwietnia br. Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek wizytowałbudowę autostrady A1 w Swarożynie i Rusocinie. Podczas spotkania ministerzaprosił zarząd Gdańsk Transport Company na rozmowy w sprawie realizacjiodcinka autostrady A1 z Gdańska do Nowych Marz oraz innych tematówdotyczących współpracy między koncesjonariuszem a rządem.

 

Priorytetowa A1

Podczas swojej wizyty w Gdańsku Minister Transportu Jerzy Polaczek zapewnił,że autostrada A1, będąca priorytetem rządu, powstanie do 2010 roku."Będzie miała ona duże znaczenie dla układu komunikacyjnego naszegopaństwa, dla realizacji wyzwań o charakterze ekonomicznym." - dodałminister na spotkaniu z przedstawicielami samorządu województwa pomorskiego.

 

Drogi za 120 mld zł

Minister Transportu Jerzy Polaczek poinformował o przygotowywaniu wieloletniegoprogramu inwestycyjnego. Powiedział, że rząd przewiduje wydanie na inwestycjedrogowe około 120 mld złotych do 2013 roku.

 

Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Został zakończony pierwszy z trzech etapów postępowań przetargowych nabudowę odcinków autostrady A2 Stryków-Konotpa (95 km) i autostrady A1Stryków-Pyrzowice (180 km) – poinformowała GDDKiA. Sektor transportuzakłada, prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku.

 

Harmonogram dla autostrady A1

Jesień 2007 - podpisanie umowy na budowę. Wiosna 2008 - rozpoczęcieinwestycji, a oddanie jej do użytku - 2010/11. Takie terminy dla autostradyspod Łodzi przez Częstochowę do Pyrzowic podało Ministerstwo Transportu.

 

Co z A1 Toruń-Stryków?

Autostrada A1 na odcinku Toruń-Stryków jest obecnie w fazie wykupugruntów, a w najbliższym czasie, w związku z rozpisanym w lutym br.przetargiem, nastąpi wyłonienie wykonawcy dokumentacji techniczno –budowlanej tego odcinka. Planuje się również zakończenie wykupugruntów pod autostradę oraz prowadzenie prac archeologicznych,które poprzedzają prace budowlane.

 

GDDKiA zbuduje A1 Stryków – Pyrzowice

Autostrada A1 na odcinku Stryków - Pyrzowice będzie budowana w systemietradycyjnym przez GDDKiA. Konsorcjum Autostrada Południe SA do 22 stycznia 2010roku nie zapewniło finansowania tego projektu, do czego zobowiązało się wumowie koncesyjnej z 22 stycznia 2009 roku co automatycznie oznacza, żestraciło możliwość budowy i eksploatacji tego odcinka autostrady A1. - A1 od Strykowa do Pyrzowic będzie budowana w systemie tradycyjnym przezGeneralną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA zobowiązujesię, że zrobi wszystko, aby autostrada A1 Stryków - Pyrzowice zostałaudostępniona kierowcom przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku– informuje GDDKiA.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "A1 Torun Strykow".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017