Wyszukiwałeś:

A2 X

Swiecko X

Nowy X

Tomysl X

. Znaleziono 36 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: A2 Swiecko Nowy Tomysl

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 36 wszystkich):

Wątek na forum: Budowa A2 Świecko – Nowy Tomyśl dopiero w lipcu

Proponuję wielką premię za wcześniejsze przekazanie tego odcinka A2 do ruchu. ~XXIV

 

A2 Świecko – Nowy Tomyśl coraz bliżej

Koncesjonariusz autostrady A2, firma Autostrada Wielkopolska S.A., którabędzie budować lubuski odcinek drogi, złożyła pierwsze wnioski o wydaniepozwolenia na rozpoczęcie realizacji inwestycji. Harmonogram zakładarozpoczęcie budowy już w kwietniu bieżącego roku.

 

Budowa A2 Świecko – Nowy Tomyśl dopiero w lipcu

Budowa blisko 106 km odcinka autostrady A2 do granicy zachodniej ruszy dopiero wwakacje. Koncesjonariusz Autostrada Wielkopolska SA zapewnia jednak, że odcinekautostrady A2 Nowy Tomyśl – Świecko zostanie oddany do użytku przedmistrzostwami EURO 2012.

 

Umowy na finansowanie A2 Świecko-Nowy Tomyśl podpisane

W dniu 29 czerwca 2009 r. w ministerstwie infrastruktury podpisano umowyzamykające finansowania budowy i eksploatacji Autostrady A2 na odcinku NowyTomyśl - Świecko. Umowy te umożliwiają rozpoczęcie prac budowlanych. Terazwykonawca projektu  Autostrada Wielkopolska II SA musi zrobić wszystko,aby przed mistrzostwami EURO 2012 polska autostrada A2 połączyła się zsiecią autostrad europejskich.

 

Komplet pozwoleń na budowę A2 do Świecka

Wojewódzki Urząd Lubuski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę naostatni pododcinek  (Świecko – Rzepin, 17,075 km) realizowanej przezAWSAII autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl. Decyzja o wydaniu pozwoleniana budowę zawiera klauzulę rygoru natychmiastowej wykonalności. Autostradąod Świecka do Nowego Tomyśla będziemy mogli przejechać jeszcze przed Euro2012, a pierwsze samochody mają jeździć po niej już jesienią 2011 roku.Droga będzie miała betonową nawierzchnię, dzięki czemu ma być bardziejwytrzymała. Blisko 106 km autostrady kosztować będzie 1,2 mld Euro.

 

I transza kredytu na A2 Świecko – Nowy Tomyśl

Autostrada Wielkopolska II SA otrzymała I transzę kredytu na budowę ieksploatację autostrady płatnej A2 Świecko – Nowy Tomyśl (105,9 km).Ukończenie budowy i oddanie autostrady do eksploatacji planowane jest na koniec2011 r.

 

Wkrótce A2 połączy nas z europejską siecią autostrad

Dobra wiadomość dla kierowców - już za sześć miesięcy będziemymogli bezpośrednio i szybko przejechać autostradą A2 z centrum do zachodniejgranicy Polski i dalej włączyć się w europejską sieć autostrad.Spółka koncesyjna, Autostrada Wielkopolska II SA oraz firma realizacyjna A2Strada Sp. z o.o. wyprzedziły harmonogramy i jeszcze pod koniec tegoroku planują oddać brakujący odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.Całkowity koszt budowy 106 kilometrowego odcinka autostrady „podklucz” to 1 mld 298 mln euro.

 

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

- Będzie to najdłuższa w Polsce i najnowocześniejsza trasa autostradowaspełniająca marzenia Polaków o swobodnym dostępie do sieci autostradeuropejskich. (...) Termin oddania autostrady do użytku wynikający z umowy zrządem to maj 2012 r., ale my stajemy na głowie, żeby kierowcy moglipodróżować do Świecka już pod koniec tego roku – zapowiadałAndrzej Patalas, prezes zarządu Autostrada Wielkopolska S.A. II. Wykonawcasłowa dotrzymał. Już od czwartku 1 grudnia do ruchu oddany zostanie odcinekautostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka o długości 105,9 km. Dodatkowooznacza to, że przez pierwsze sześć miesięcy nowym odcinkiempodróżowac bedziemy bezpłatnie.

 

A2 - największy projekt autostradowy

1 grudnia, tuż po północy, Autostrada Wielkopolska II (AWSA) oddała dopublicznego użytku odcinek autostrady A2 Nowy Tomyśl – Świecko. 11 mlnton materiałów, 9 mln godzin, 2,5 tysiąca pracowników i rekord wprzedterminowej realizacji budowy autostrady w Polsce. To największy projektinfrastrukturalny w Polsce i jeden z największych w Europie zrealizowany na takdługim odcinku o dł. ponad 105 km przez jednego wykonawcę w nawierzchnibetonowej. Oddawany do użytku odcinek o długości 105.6 km został wybudowanyw ciągu 866 dni za łączna kwotę prawie 6 mld zł (1,3 mld euro). Inwestycjazostała zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, stając sięflagowym projektem programu.

 

Od jutra drożej na autostradzie A2

We wtorek, 1 marca, zmieniają się stawki za przejazd płatnymi odcinkamiautostrady A2. Nowy cennik obowiązuje między Nowym Tomyślem, a Koninem.Kierowcy zapłacą o kilka złotych więcej niż dotychczas.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "A2 Swiecko Nowy Tomysl".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018