Wyszukiwałeś:

CO2

. Znaleziono 435 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: CO2

Spróbuj też wyszukać: kalkulator spalania co2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 435 wszystkich):

Mało czasu na spełnienie norm emisji CO2

Określona przez stowarzyszenie ACEA nowa norma emisji dwutlenku węgla,która ma wynosić 140 gramów na kilometr, może okazać sięnieosiągalna do spełnienia przed 2008 r.

 

KE przygotowuje ostrzejsze normy emisji CO2

Komisja Europejska opublikowała konkretne plany dotyczące wprowadzeniamaksymalnych dopuszczalnych norm emisji dwutlenku węgla w nowych samochodachosobowych.

 

Fiat z najniższym poziomem emisji CO2

Przeprowadzone badanie na rynku brytyjskim jednoznacznie potwierdziło, iż toFiat jest obecnie producentem, który w najmniejszym stopniu przyczyniasię do zanieczyszczania środowiska emisją dwutlenku węgla.

 

Niemieckie auta trują najbardziej

Francuskie, włoskie i japońskie marki samochodowe wyraźnie zdystansowałymarki niemieckie w redukcji emisji CO2. W zeszłym roku najniższą średniąemisją dwutlenku węgla może się pochwalić koncern PSA Peugeot Citroen.

 

Emisja CO2 kością niezgody

Emisja CO2 to ostatnimi czasy temat numer jeden w branży motoryzacyjnej.Wiadomo, dwutlenek węgla to jeden z głównych winowajców efektucieplarnianego. O ile, o konieczności jego redukcji mówią zgodniewszyscy, to już propozycje sposobów oraz terminów wprowadzanychzmian potrafią poróżnić niemal każdego z każdym.

 

Niemcy i Francja dogadały się w sprawie CO2

Jeszcze nie tak dawno oba kraje stały po różnych stronach barykady, ateraz zaczęły mówić jednym głosem. Francja i Niemcy, a więcnajwięksi europejscy producenci motoryzacyjni, uzgodniły wspólnestanowisko w sprawie proponowanych przez Komisję Europejską przepisówograniczających emisję dwutlenku węgla.

 

Fiat z najniższą emisją CO2

Po raz drugi z rzędu Fiat został europejskim liderem pod względem emisji CO2.Średnia emisja dwutlenku węgla wszystkich sprzedanych modeli tej włoskiejmarki w 2008 roku wyniosła 133,7 g/km.

 

Kosztowne oszczędzanie

Planowane przez Unię Europejską kolejne ograniczenia emisji CO2 dlasamochodów, powodują w branży motoryzacyjnej gigantyczne wydatki.Europejscy producenci na badania i rozwój nowych, ekologicznychtechnologii wydają setki miliardów Euro.

 

UE proponuje ograniczenie emisji CO2 przez samochody dostawcze

Po samochodach osobowych, Komisja Europejska zaproponowała ograniczenie emisjiCO2 także przez samochody dostawcze. Zgodnie z propozycją KE, do roku 2016producenci pojazdów dostawczych będą musieli stopniowo zredukowaćemisję CO2 do 175 g/km, pod groźbą kar finansowych.

 

Ekologiczne wersje Volvo S80 i V70

Ekologiczna flota w gamie Volvo została uzupełniona o dwa modele - V70 i S80 wwersji DRIVe, których emisja spalin wynosi zaledwie 119 g/km. To jużczwarty i piąty model Volvo z emisją CO2 poniżej 120 g/km.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017