Wyszukiwałeś:

ESP

. Znaleziono 885 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ESP

Spróbuj też wyszukać: eds asr esp w aucie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 885 wszystkich):

20 milionów ESP

Firma Bosch, zajmująca się produkcją systemów ESP (Electronic StabilityProgram) osiągnęła niedawno kolejny kamień milowy w rozwoju tej technologii.Kilka dni temu podano do informacji, że w fabrykach wyprodukowano już 20milionów egzemplarzy tych systemów.

 

ESP ratuje życie

W badaniach przeprowadzonych przez centrum Thatcham wynika, że gdyby w nowychsamochodach standardowo montowano technologię ESP, to w ponad trzech tysiącachprzypadków można by uniknąć poważnych konsekwencji, a także uratowaćżycie ponad 400 osobom.

 

ESP standardem już w 2009

Bez wątpienia urządzenie odpowiedzialne za aktywne bezpieczeństwo takie jakESP wpływa na zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków. Niektórzyokreślają je nawet mianem najważniejszego wynalazku w dziedziniebezpieczeństwa zaraz po pasach. Już niebawem system ten będzie niezbędnymminimum wymaganym przy produkcji wszystkich małych samochodów.

 

Co czwarty transporter ma ESP

Tylko co czwarty z ogólnej liczby transporterów jakie poruszająsię po europejskich drogach jest wyposażony w system stabilizacji toru jazdyESP. Oznacza to, że segment aut dostawczych znajduje się poniżej średniejwyposażenia dla aut osobowych, który wynosi 40 procent.

 

ESP w standardzie od 2012

Szykuje się rewolucja w branży motoryzacyjnej na Starym Kontynencie. KomisjaEuropejska przygotowała bowiem rozporządzenie, na mocy którego m.in. od2012 roku planuje się wprowadzenie we wszystkich nowych samochodachobowiązkowego systemu ESP. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa, choćnie da się ukryć, że pociągnie to za sobą i wzrost cen nowychpojazdów.

 

ESP w standardzie wciąż rzadkością

System ESP jest oferowany w standardzie przez coraz większą liczbęproducentów. Jednak wciąż istnieją spore różnice wdostępności tego układu pomiędzy różnymi krajami, segmentamirynkowymi oraz wśród modeli z różnych poziomów cenowych.

 

Udoskonalone ESP

Bosch rozpoczął produkcję nowej generacji układu ESP, w którymczujniki pomiaru prędkości kątowej oraz przyspieszenia poprzecznego nadwoziazostały po raz pierwszy zintegrowane w sterowniku urządzenia.

 

Nowa generacja ESP w produkcji

System ESP, zaprojektowany przez firmę Bosch oraz wprowadzony do seryjnejprodukcji przeszło 13 lat temu zrewolucjonizował pojęcie bezpieczeństwa wpodobnym stopniu co pasy. W tym roku rozpoczęto produkcję nowej generacjiurządzenia, w którego budowie zaszły pewne zmiany.

 

Obowiązkowe ESP!

Już od listopada 2011 roku wszystkie nowe modele samochodów osobowychoraz użytkowych, rejestrowane na terenie Unii Europejskiej, będą musiałyposiadać w standardowym wyposażeniu układ stabilizacji toru jazdy ESP. Trzylata później w ESP będą musiały być wyposażone wszystkie nowepojazdy. Takie rozwiązanie przyjął właśnie Parlament Europejski.

 

Volvo Trucks rozwija ESP dla najcięższych

W roku 2008, Volvo Trucks, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowałaudoskonalony układ stabilizacji toru jazdy ESP (Electronic Stability Program),przeznaczony do podwozi samochodu ciężarowego łącznie z przyczepą. Na rynektrafia obecnie nowa wersja tego układu, dostosowana do podwozi samochoduciężarowego 6x2 lub 4x2, holujących jedną lub więcej przyczep.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017