Wyszukiwałeś:

Europejski X

Trybunal X

Sprawiedliwosci X

. Znaleziono 89 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Europejski Trybunal Sprawiedliwosci

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 89 wszystkich):

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska skierowała w środę sprawę budowy obwodnicy Augustowaprzez torfowiska w dolinie rzeki Rospudy do Trybunału Sprawiedliwości UE wLuksemburgu. Obok pozwu za łamanie unijnego prawa dotyczącego ochronyśrodowiska komisarze UE skierowali do Trybunału osobny wniosek onatychmiastowy nakaz wstrzymania wszelkich robót przy obwodnicachAugustowa i Wasilkowa.

 

Nie zarejestrowałeś, płać!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości kolejny już raz wziął pod lupę polskieprzepisy dotyczące akcyzy na sprowadzane samochody z zagranicy. Zgodnie zwyrokiem, nakładanie tego podatku na każdą sprzedaż samochodu przed jegopierwszą rejestracją na terytorium kraju jest zgodne z prawem unijnym.

 

Polska przed Trybunałem za lusterka

Komisja Europejska (KE) zagroziła w czwartek pozwaniem Polski do unijnegoTrybunału Sprawiedliwości, jeśli nie wprowadzi szybko obowiązku wyposażeniaciężarówek w lusterka boczne eliminujące zjawisko tzw. martwego pola.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Polska się cieszy, kierowcy mniej

Dobra wiadomość dla Polski, a dokładniej jej budżetu. Nieco gorsza dlakierowców, choć nie pogarszająca ich aktualnej sytuacji. Polska wygrywaz Komisją Europejską w postępowaniu przed Europejskim TrybunałemSprawiedliwości w sprawie wliczania podatku akcyzowego do podstawy podatku VATod sprowadzanych z zagranicy samochodów.

 

VAT-marża do Trybunału Sprawiedliwości

Czy nastąpi koniec absurdu? O VAT-marży od aut używanych rozstrzygnieTrybunał Sprawiedliwości UE. Naczelny Sąd Administracyjny, rozpatrującsprawę skargi jednego z dealerów samochodów na interpretacjęMinistra Finansów w zakresie stosowania tzw. VAT-marży przy obrociesamochodami używanymi, wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UniiEuropejskiej z tzw. zapytaniem prejudycjalnym.

 

Polska pozwana za przeszkody w rejestracji "anglików"

Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do EuropejskiegoTrybunału Sprawiedliwości za utrzymywanie przeszkód w rejestrowaniu wnaszym kraju pojazdów przystosowanych do ruchu lewostronnego.

 

Czy czeka nas zalew aut z kierownicą po prawej stronie?

Unia Europejska zdążyła już nas przyzwyczaić do wielu różnychpomysłów, często będących na bakier ze zdrowym rozsądkiem. Czyniebawem nakaże polskiemu państwu zezwolić na rejestrację samochodówz kierownicą po prawej stronie? I to wbrew opiniom, iż może to przyczynićsię do pogorszenia i tak już niskiego poziomu bezpieczeństwa na naszychdrogach.

 

Będzie można rejestrować "angliki"

Szykuje się rewolucja na rynku wtórnym samochodów. Nie będziejuż nakazu przekładania kierownicy na lewą stroną, co obecnie jestkoniecznością, by móc zarejestrować w naszym kraju samochódsprowadzony np. z Wlk. Brytanii. Trybunał Sprawiedliwości UE uznał takiobowiązek za sprzeczny z prawem unijnym.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Europejski Trybunal Sprawiedliwosci".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017