Wyszukiwałeś:

Europejski X

Trybunal X

Sprawiedliwosci X

. Znaleziono 14 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Europejski Trybunal Sprawiedliwosci

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 14 wszystkich):

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska skierowała w środę sprawę budowy obwodnicy Augustowaprzez torfowiska w dolinie rzeki Rospudy do Trybunału Sprawiedliwości UE wLuksemburgu. Obok pozwu za łamanie unijnego prawa dotyczącego ochronyśrodowiska komisarze UE skierowali do Trybunału osobny wniosek onatychmiastowy nakaz wstrzymania wszelkich robót przy obwodnicachAugustowa i Wasilkowa.

 

I co z tą akcyzą?

Kiedy już prawie rok temu (18 stycznia 2007 r.) Europejski TrybunałSprawiedliwości stwierdził, iż pobierana akcyza za używane samochody byłaniezgodna z prawem wspólnotowym, setki tysięcy, jeśli nie milionyprywatnych importerów liczyło na szybki zwrot nadpłaconego podatku.Jednak do dziś wciąż nie uchwalono ustawy, która reguluje zasadyzwrotu akcyzy.

 

Bezprawne badania techniczne sprowadzanych aut

Europejski Trybunał Sprawiedliwości po raz kolejny zarzucił Polsce łamanieprawa wspólnotowego. Tym razem chodzi o obowiązkowe badania techniczne,jakim muszą być poddawane wszystkie sprowadzane samochody używane przed ichpierwszą rejestracją na terenie naszego kraju.

 

Nie zarejestrowałeś, płać!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości kolejny już raz wziął pod lupę polskieprzepisy dotyczące akcyzy na sprowadzane samochody z zagranicy. Zgodnie zwyrokiem, nakładanie tego podatku na każdą sprzedaż samochodu przed jegopierwszą rejestracją na terytorium kraju jest zgodne z prawem unijnym.

 

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

MF: Wyrok ETS nie będzie aż tak kosztowny

W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich zdnia 22 grudnia 2008 r. Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, wktórego wynika, że koszty decyzji ETS nie będą znaczące.

 

Polska pozwana za samochodowy VAT

Komisja Europejska (KE) pozwała Polskę do Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości (ETS) za wliczanie kwoty opłat rejestracyjnych do podstawypodatku VAT przy sprzedaży samochodów.

 

Polska przed Trybunałem za lusterka

Komisja Europejska (KE) zagroziła w czwartek pozwaniem Polski do unijnegoTrybunału Sprawiedliwości, jeśli nie wprowadzi szybko obowiązku wyposażeniaciężarówek w lusterka boczne eliminujące zjawisko tzw. martwego pola.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Badania techniczne niepotrzebne

Dziś (22 września) wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymisprowadzane do kraju samochody będą mogły być zarejestrowane bezkonieczności przeprowadzania badania technicznego. A to może skutkować, iżrejestrowane będą auta, które np. nie będą w stanie same sięporuszać.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Europejski Trybunal Sprawiedliwosci".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017