Wyszukiwałeś:

GDDKiA

. Znaleziono 888 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: GDDKiA

Spróbuj też wyszukać: gddkia konsultacje

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 888 wszystkich):

GDDKiA: Dlaczego S8 przez Bełchatów?

Zarzuty złamania prawa i działania wbrew Rozporządzeniu RadyMinistrów, wniosek do prokuratury i blokady dróg to wynik decyzjiGeneralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która postanowiła(1 czerwca 2007 r.), by droga ekspresowa S8 przebiegała na tereniewojewództwa łódzkiego przez Piotrków i Bełchatów,a nie Łódź, Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz.

 

Augustów: GDDKiA znalazła braki w ekspertyzie

Pod koniec listopada firma DHV przekazała Generalnej Dyrekcji DrógKrajowych i Autostrad ekspertyzę, w której znalazła się analiza trzechwariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Niestety GDDKiA ma dodokumentacji zastrzeżenia. Wykonawca ma tylko kilka dni na uwzględnienie uwag.

 

Augustów: GDDKiA analizuje raport DHV

Zgodnie z terminem w środę 11 lutego bieżącego roku, firma DHV przekazałaGeneralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poprawiony raport,dotyczący wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogikrajowej nr 8. GDDKiA rozpoczęła już analizę dokumentacji.

 

GDDKiA: Przygotowania do A2 Stryków - Konotopa zgodne z planem

Pod koniec przyszłego tygodnia poznamy oferty cenowe złożone przezwykonawców w postępowaniach przetargowych na projekt i budowęautostrady A2 Stryków - Konotopa. Do 30 września 2009 roku, zgodnie zprzyjętym harmonogramem, zostanie zakończony proces wyboru wykonawcy prac.91-kilometrowy odcinek autostrady będzie gotowy do końca maja 2012 roku– zapewnia GDDKiA.

 

Protest na A2 bezzasadny

Konsorcjum firm NDI/SB Granit, które startowało w przetargach na projekti budowę autostrady A2, ale złożyło oferty znacznie droższe odnajtańszych, chce unieważnienia postępowań przetargowych. Protest jestjednak, jak podaje GDDKiA, bezzasadny, opiera się bowiem na nieobowiązującychjuż przepisach prawa zamówień publicznych.

 

GDDKiA zbuduje brakujące 1,5 km A2 do granicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zbuduje do maja 2012 roku 1,5 kmautostrady A2 w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami. Inwestycja ta odpoczątku była planowana jako zadanie rządowe, a nie koncesyjne –informuje GDDKiA.

 

GDDKiA: Wydatki na budowę dróg przekroczą 18 mld zł w 2009 r.

- Wydatki na budowę autostrad, dróg ekspresowych i remonty wyniosą wtym roku ponad 18 mld zł i będzie to najwyższy rezultat w historii,poinformował w poniedziałek p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji DrógKrajowych i Autostrad (GDDKiA) Lech Witecki.

 

GDDKiA zrywa kontrakt na budowę autostrady A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu„Budowa autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bezwęzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach”podpisanego 18 października 2007 roku z konsorcjum Alpine Bau GmbH. Obecniestan zaawansowanie prac budowlanych na tym odcinku A1 powinien sięgać 85proc., a wynosi jedynie 50 proc. Pełną winę za rozwiązanie kontraktu iczasowe wstrzymanie prac ponosi wykonawca robót – poinformowałaGDDKiA. Drogowcy zapewniają jednak, że przedmiotowy odcinek autostrady A1będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012roku.

 

GDDKiA żąda od Alpine Bau 40 mln euro kary

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad żąda od konsorcjum AlpineBau zapłaty kary umownej w wysokości około 40 mln euro, czyli 15 proc.kontraktu za rozwiązanie umowy na budowę 18,3-kilometrowego odcinka autostradyA1 Świerklany – Gorzyczki z winy wykonawcy. GDDKiA rozpoczęła jużformalną procedurę wyegzekwowania kary.

 

GDDKiA zbuduje A1 Stryków – Pyrzowice

Autostrada A1 na odcinku Stryków - Pyrzowice będzie budowana w systemietradycyjnym przez GDDKiA. Konsorcjum Autostrada Południe SA do 22 stycznia 2010roku nie zapewniło finansowania tego projektu, do czego zobowiązało się wumowie koncesyjnej z 22 stycznia 2009 roku co automatycznie oznacza, żestraciło możliwość budowy i eksploatacji tego odcinka autostrady A1. - A1 od Strykowa do Pyrzowic będzie budowana w systemie tradycyjnym przezGeneralną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA zobowiązujesię, że zrobi wszystko, aby autostrada A1 Stryków - Pyrzowice zostałaudostępniona kierowcom przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku– informuje GDDKiA.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017