Wyszukiwałeś:

GITD

. Znaleziono 23 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: GITD

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 23 wszystkich):

Wyniki kontroli autokarów - ferie 2006

W okresie ferii zimowych, w ramach akcji "Bezpieczny autokar", inspektorzyInspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe autokarówprzewożących dzieci i młodzież na/z zimowego wypoczynku. Na 900skontrolowanych pojazdów 25 nie spełnianło wymaganego stanu technicznego.

 

Promocja na mandaty

W kwestii fotoradarów nic nas już chyba nie zaskoczy. Najpierwnastawiano na polskich drogach kilkaset masztów, z czego tylko kilkaprocent było aktywnych. Potem większość została zlikwidowana, byznów powstawały nowe. Z roku na rok rośnie ilość zdjęć wykonywanychprzez te maszyny, ale nadal słaba jest skuteczność ściągania pieniędzy ztych wykroczeń. GITD ma na to sposób.

 

Wątek na forum: Promocja na mandaty

No to może radykalniej. Nie ustawiamy fotoradarów, a każdy kierujący płaci abonament roczny 1000zł. Wyjdzie na jedno jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, a kasy będzie więcej. Co za kretyn w GITD to wymyślił. Pierwszy do zwolnienia. ~Greg12

 

"Krokodylki" też wystawią mandat

Bez względu na to, czy lubimy ich, czy nie, "krokodylki", jakpotocznie zwie się funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, zyskaliwiele nowych uprawnień i sieją postrach już nie tylko wśródkierowców ciężarówek bądź autobusów. Zobacz, kiedypowinieneś mieć się przed nimi na baczności, prowadząc samochódosobowy.

 

Co warto wiedzieć o fotoradarach?

Choć służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, nie lubi ich chyba żaden zkierowców. Fotoradary - zarówno te obsługiwane przez GITD, jak iprzenośne należące do straży gminnych - o czym warto wiedzieć, musząspełniać określone wymagania. W przeciwnym razie wystawiony na ich podstawiemandat będzie nieważny.

 

Szare fotoradary wciąż aktywne

Wielu kierowców myli się, sądząc, że fotoradary w szarych obudowachnie wykonują już zdjęć, a zwalniać należy wyłącznie przed pomalowanymilub oklejonymi na żółty, jaskrawy kolor. Takie mylne przekonanie możeich kosztować nawet 500 zł.

 

NIK o fotoradarach

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała fotoradary znajdujące się pod piecząGITD. Ich rozmieszczenie zostało pozytywnie ocenione, gorzej jednak wyglądakwestia z egzekucją odpowiedzialności od zbyt szybko jadącychkierowców, którzy bardzo często odmawiają podania danychkierującego.

 

Takimi środkami będą walczyć z piratami drogowymi w 2015 roku

W minionym roku działania Generalnej Inspekcji Transportu Drogowegoprzyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, jak i dowiększej liczby wystawionych mandatów. W tym ma być jeszcze lepiej -GITD będzie mieć do dyspozycji kolejne narzędzia do walki znieprzestrzegającymi przepisów kierowcami.

 

Posłowie za wyższymi mandatami, proporcjonalnymi do zarobków

Na rozpoczętym wczoraj 89. posiedzeniu Sejmu posłowie rozpatrywali projektnowelizacji Kodeksu drogowego, który zaostrza m.in. kary dlakierowców. Posłowie zgodzili się również z pomysłem odebraniastraży miejskiej fotoradarów, wątpliwości budzi natomiast automatycznekaranie właścicieli aut, a nie faktycznie prowadzących w chwili popełnieniawykroczenia.

 

Nowe pułapki na kierowców już działają. Znamy lokalizacje!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przyszykował kolejnego bata nakierowców. Odebrano właśnie kilkadziesiąt urządzeń, którebędą zamontowane tylko po to, żeby wyłapywać kierowców jadących naczerwonym świetle.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2016