Wyszukiwałeś:

GUS

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: GUS

Spróbuj też wyszukać: kryzys motoryzacja opolskie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Dobre prognozy dla gospodarki

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach wgospodarce wzrósł w styczniu o blisko 1 punkt. Wszystko wskazuje na to, żekoniec ubiegłego i początek bieżącego roku zapowiadają się bardzo dobrzedla gospodarki. Niemal wszystkie składowe wskaźnika poprawiają się. Obokwciąż wiodącej roli eksportu, coraz pewniejsze staje się ożywienie popytuwewnętrznego.

 

Eksport rośnie

Najnowsze dane GUS rysują optymistyczny obraz - coraz więcej produktówsprzedajemy za granicę. Polskie firmy zdobywają nowe rynki, uczestniczą wtargach i coraz odważniej zachęcają zagranicznych klientów. W ciąguostatnich pięciu lat wartość eksportu podwoiła się z 34,4 mld euro w 2000roku do 71,4 mld euro w 2005.

 

Polska gospodarka przyśpiesza

Wyższa niż szacowano produkcja przemysłowa w marcu napawa optymizmem. Wedługwstępnych danych GUS produkcja sprzedana przemysłu była w marcu br. o 16,4%wyższa niż przed rokiem i o 16,4% większa w porównaniu z lutym br.

 

Motoryzacja daje pracę

Zmiany w zatrudnieniu w przemyśle motoryzacyjnym są zazwyczajodzwierciedleniem kondycji tego sektora gospodarki. Szacuje się, ze obecnie wbranży motoryzacyjnej i okołomotoryzacyjnej zatrudnionych jest 150-160 tys.osób.

 

Nadal rośnie zatrudnienie w motoryzacji

Sektor wytwórczy branży motoryzacyjnej odnotowuje dalszy wzrost zatrudnienia.Po dobrych wynikach w latach 2004 i 2005 r. dane po pierwszym kwartale br.potwierdzają tendencję wzrostową.

 

Wzrost PKB najszybszy od 9 lat

Według wstępnego szacunku, produkt krajowy brutto w 2006 r. był realniewyższy o 5,8%,wobec wzrostu o 3,5% przed rokiem. Tempo wzrostu gospodarczego wubiegłym roku było najwyższe w okresie ostatnich 9 lat” –informuje GUS. Wzrost większy niż prognozowano zawdzięczamy głownieinwestycjom i budownictwu.

 

Rekordowe zatrudnienie w motoryzacji w 2008 r.

Mimo kryzysu i zapowiadanych zwolnień grupowych zatrudnienie w przemyślemotoryzacyjnym w Polsce na koniec 2008 r. statystycznie wzrosło i byłonajwyższe w historii przemysłu motoryzacyjnego po 1989 roku.

 

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych ogółem w pierwszym kwartale br. spadłao 8,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. - wynika zinformacji Głównego Urzędu Statystycznego. Mimo to nastrojeprzedsiębiorców powoli się poprawiają.

 

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

Według najnowszych danych, które opublikował GUS w kwietniusprzedaż usług transportowych ogółem w kwietniu br. spadła o 6,7proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Wzrósł, choćnieznacznie, jedynie transport samochodowy.

 

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych od stycznia do września br. spadłaogółem o 4,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. -wynika z informacji GUS opublikowanych przez Puls Biznesu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017