Wyszukiwałeś:

Gdanska

. Znaleziono 609 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Gdanska

Spróbuj też wyszukać: przebudowa lotniska gdańska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 609 wszystkich):

Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego czas zacząć

Uciążliwe korki to codzienność Pruszcza Gdańskiego. Sytuację ma zmienićokoło 2,5 kilometra drogi, która powstanie do połowy 2011 roku.

 

Gdańska Trasa WZ czeka na...budowę

Gdański projekt Budowy Trasy W-Z znalazł się na liście indykatywnej. Dziekitemu w marcu 2010 roku powinny rozpocząć się prace nad realizacją gdańskiejTrasy WZ na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Otomińskiej. Zakończenie zadaniaplanowane jest na grudzień 2011r. Koszt inwestycji to ponad 192 mln zł, zczego dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiskowyniesie 153,9 mln zł.

 

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Pod koniec lipca zostały otwarte oferty na budowę drogi ekspresowej S7Obwodnicy Południowej Gdańska na odcinku Straszyn – Koszwały.Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska SA orazWakoz Sp. z o.o. ponad 1,1 mld zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych iAutostrad Oddział w Gdańsku zaoszczędzi na tym zadaniu, ponieważ kosztorysinwestorski opiewał na ponad 2,1 mld zł. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert.

 

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Wojewoda pomorski wydał GDDKiA pozwolenie na budowę Obwodnicy PołudniowejMiasta Gdańska oraz Węzła Karczemki. W przyszłym miesiącu nastąpiwybór najkorzystniejszej oferty realizacji inwestycji. Zainteresowaniebudową drogi wyraża pięć konsorcjów. Inwestor liczy, że pracerozpoczną się już w październiku. Ich zakończenie przewidywane jest na majroku 2012.

 

Droga Zielona wokół hali Gdańska i Sopotu

Układ drogowy wokół hali na granicy Gdańska i Sopotu wkrótcepozna swojego wykonawcę. W przetargu ograniczonym wyłoniono pięć firm, zktórych za półtora miesiąca wybrany zostanie wykonawca budowyDrogi Zielonej, czyli ronda ulic Gospody i Łokietka z uzbrojeniem terenu,jezdniami i tunelem dla pieszych pod ul. Łokietka.

 

Wykopaliska na S7 Południowej Obwodnicy Gdańska

Podczas budowy drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska odkrytośredniowieczną osadę. – Prowadzone wykopaliska nie opóźniąoddania drogi ekspresowej do ruchu. – rozwiewa wątpliwości FranciszekRogowicz, dyrektor gdańskiego Oddziału GDDKiA – Prowadzone badaniaarcheologiczne oraz realizacja naszej inwestycji stanowią dobry przykładwspółdziałania archeologów i inżynierów. Tak byłotakże przy okazji budowy Obwodnicy Chojnic i Obwodnicy Słupska.

 

Objazdy w związku z budową Południowej Obwodnicy Gdańska S7

W nocy z 10/11.04.2011 r. (z niedzieli na poniedziałek) zostanie zmienionaorganizacja ruchu na drodze krajowej nr 7 na odcinku Przejazdowo - Cedry Małe(woj. pomorskie). Ze względu na konieczność budowy węzła drogowego w ramachS7 Południowej Obwodnicy Gdańska „siódemka” w Przejazdowiezostanie zamknięta. Taka organizacja potrwa blisko rok.

 

Obwodnica Południowa Gdańska ? wymagająca na trudnym terenie

Na Żuławach powstaje Obwodnica Południowa Gdańska - to jedna z największychi bardzo zaawansowanych konstrukcyjnie inwestycji drogowych w kraju. Harmonogramna budowie jest bardzo napięty, bo Gdańsk jest jednym z miast gospodarzymistrzostw Euro 2012. Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa ma połączyć DK 7(Gdańsk – Warszawa) z obwodnicą trójmiasta (S6). Prace musząwięc zakończyć się wiosną przyszłego roku. Koszt budowy obwodnicy to 1miliard 126 milionów zł.

 

Znane przyczyny obniżenia fragmentu obwodnicy Gdańska

Obniżenie niwelety jezdni Południowej Obwodnicy Gdańska na niewielkimfragmencie trasy zlokalizowanym za estakadą mogło zostać spowodowanelokalnymi, niewłaściwymi zagęszczeniami dolnych warstw nasypu. Takie wnioskiwypływają z badań przeprowadzonych georadarem przez specjalistów zGeneralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

GDDKiA: obnizenie jezdni obwodnicy Gdańska z winy wykonawcy

- Przyczyną obniżenia niwelety na odcinku ok. 20 metrów drogiekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska był błąd wykonawcy –Bilfingera Bergera Budownictwo SA. Obniżenie niwelety było związane zniedostatecznym zagęszczeniem nasypu w miejscu zdemontowanego stanowiska donasuwania estakady). To zostało potwierdzone w wyniku szczegółowych,specjalistycznych badań, które dodatkowo wskazały na ukrywanie przezwykonawcę zjawiska osiadania tego krótkiego odcinka w trakcierealizowanych prac. Nie miało to żadnego związku z opracowanym przezTransprojekt Gdański projektem trasy - oświadczyła GDDKiA.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017