Wyszukiwałeś:

Generalna X

Inspekcja X

Transportu X

Drogowego X

. Znaleziono 12 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Generalna Inspekcja Transportu Drogowego

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 12 wszystkich):

Zdjęcia z fotoradarów w sieci

Przejęcie fotoradarów przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowegopociągnęło za sobą szereg następstw. Jednym z nich było zaprzestaniewysyłki zdjęć dokumentujących zbyt szybką jazdę, co niejednokrotnierodziło problemy z ustaleniem faktycznie kierującego danym autem w danymmomencie. Być może zmieni się to wkrótce.

 

"Krokodylki" też wystawią mandat

Bez względu na to, czy lubimy ich, czy nie, "krokodylki", jakpotocznie zwie się funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, zyskaliwiele nowych uprawnień i sieją postrach już nie tylko wśródkierowców ciężarówek bądź autobusów. Zobacz, kiedypowinieneś mieć się przed nimi na baczności, prowadząc samochódosobowy.

 

Posłowie zadecydują, co z fotoradarami i wpływami z mandatów

Najbliższe posiedzenie Sejmu RP może zdominować debata nt. fotoradarówi wpływów z mandatów uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeńrejestrujących prędkość. Odbędą się bowiem pierwsze czytania aż czterechprojektów ustaw zmieniających przepisy w tym obszarze.

 

Co warto wiedzieć o fotoradarach?

Choć służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, nie lubi ich chyba żaden zkierowców. Fotoradary - zarówno te obsługiwane przez GITD, jak iprzenośne należące do straży gminnych - o czym warto wiedzieć, musząspełniać określone wymagania. W przeciwnym razie wystawiony na ich podstawiemandat będzie nieważny.

 

Czy "krokodylki" powinni łapać z nieoznakowanych aut?

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, ma poważne wątpliwości,czy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, popularnie zwani przezkierowców "krokodylami", powinni używać nieoznakowanychpojazdów do łapania naruszających przepisy ruchu drogowego. Z tym teżproblemem wystąpiła do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Zagraniczny mandat za szybką jazdę

Gdyby nie opieszałość naszych urzędników, już od wczoraj weszłaby wżycie unijna dyrektywa, ułatwiająca identyfikację zagranicznychpiratów drogowych. Co się odwlecze, to nie uciecze - jak mawia jednakstaropolskie przysłowie. I już najprawdopodobniej w styczniu wejdą w życieprzepisy, które pozwolą szybciej namierzyć polskiego kierowcęłamiącego przepisy drogowe np. na niemieckich drogach.

 

NIK o fotoradarach

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała fotoradary znajdujące się pod piecząGITD. Ich rozmieszczenie zostało pozytywnie ocenione, gorzej jednak wyglądakwestia z egzekucją odpowiedzialności od zbyt szybko jadącychkierowców, którzy bardzo często odmawiają podania danychkierującego.

 

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Według szacunków nawet co trzeci tachograf w pojeździe ciężarowym naeuropejskim rynku może podlegać różnym manipulacjom. Nie każdy zdajesobie sprawę, że kary za ten występek są bardzo surowe.

 

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich samochodach

Jak wynika z raportu Instytutu Transportu Samochodowego, tylko klika procentpojazdów jeździ z dobrze ustawionymi światłami, a mniej niż połowa znich jest w stanie zapewnić minimum oświetlenia określonego przepisami.Około 10 proc. badanych pojazdów wymaga natychmiastowej naprawy lubwymiany reflektorów.

 

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego.Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożącedzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Generalna Inspekcja Transportu Drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018