Wyszukiwałeś:

Generalna X

Inspekcja X

Transportu X

Drogowego X

. Znaleziono 28 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Generalna Inspekcja Transportu Drogowego

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 28 wszystkich):

Inspekcja zwiększy bezpieczeństwo?

W najbliższych latach na lubelskich drogach ma się pojawić więcejfunkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Celem tego działania jestpoprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez wyeliminowanie pojazdówstwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Ważenie ciężarówek usprawnione

Sejm przyjął jedną z trzech poprawek Senatu do ustawy, dzięki którejInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagisłużące do ważenia tirów. Dzięki tej poprawce konserwacja, naprawa ibieżące utrzymanie wag będą finansowane z budżetu państwa.

 

Zdjęcia z fotoradarów w sieci

Przejęcie fotoradarów przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowegopociągnęło za sobą szereg następstw. Jednym z nich było zaprzestaniewysyłki zdjęć dokumentujących zbyt szybką jazdę, co niejednokrotnierodziło problemy z ustaleniem faktycznie kierującego danym autem w danymmomencie. Być może zmieni się to wkrótce.

 

"Krokodylki" też wystawią mandat

Bez względu na to, czy lubimy ich, czy nie, "krokodylki", jakpotocznie zwie się funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, zyskaliwiele nowych uprawnień i sieją postrach już nie tylko wśródkierowców ciężarówek bądź autobusów. Zobacz, kiedypowinieneś mieć się przed nimi na baczności, prowadząc samochódosobowy.

 

Posłowie zadecydują, co z fotoradarami i wpływami z mandatów

Najbliższe posiedzenie Sejmu RP może zdominować debata nt. fotoradarówi wpływów z mandatów uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeńrejestrujących prędkość. Odbędą się bowiem pierwsze czytania aż czterechprojektów ustaw zmieniających przepisy w tym obszarze.

 

Czy "krokodylki" powinni łapać z nieoznakowanych aut?

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, ma poważne wątpliwości,czy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, popularnie zwani przezkierowców "krokodylami", powinni używać nieoznakowanychpojazdów do łapania naruszających przepisy ruchu drogowego. Z tym teżproblemem wystąpiła do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Zagraniczny mandat za szybką jazdę

Gdyby nie opieszałość naszych urzędników, już od wczoraj weszłaby wżycie unijna dyrektywa, ułatwiająca identyfikację zagranicznychpiratów drogowych. Co się odwlecze, to nie uciecze - jak mawia jednakstaropolskie przysłowie. I już najprawdopodobniej w styczniu wejdą w życieprzepisy, które pozwolą szybciej namierzyć polskiego kierowcęłamiącego przepisy drogowe np. na niemieckich drogach.

 

Takimi środkami będą walczyć z piratami drogowymi w 2015 roku

W minionym roku działania Generalnej Inspekcji Transportu Drogowegoprzyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, jak i dowiększej liczby wystawionych mandatów. W tym ma być jeszcze lepiej -GITD będzie mieć do dyspozycji kolejne narzędzia do walki znieprzestrzegającymi przepisów kierowcami.

 

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Według szacunków nawet co trzeci tachograf w pojeździe ciężarowym naeuropejskim rynku może podlegać różnym manipulacjom. Nie każdy zdajesobie sprawę, że kary za ten występek są bardzo surowe.

 

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego.Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożącedzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Generalna Inspekcja Transportu Drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017