Wyszukiwałeś:

Gliwice

. Znaleziono 117 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Gliwice

Spróbuj też wyszukać: mapa samochodowa woj ślaskie gliwice tarnowskie góry a1

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 117 wszystkich):

Gliwice w potrzasku

Układ komunikacyjny Gliwic musi zostać zmodernizowany w sposób kompleksowy, azmiany nie mogą być prowizoryczne. Takie założenie przyjęły lokalnewładze samorządowe i od kilkunastu lat konsekwentnie zmierzają do ichzrealizowania. Na razie Gliwice - podobnie jak wiele innych polskich miast -borykają się z drogowymi problemami.

 

"Gliwiczanie dla Gliwic" przeciwni przebiegowi DTŚ

Stowarzyszenie "Gliwiczanie dla Gliwic" przeciwne jest przebiegowiprzez centrum Gliwic Drogowej Trasy Średnicowej. Z kolei UM Gliwiceargumentuje, że decyzje w sprawie lokalizacji Drogowej Trasy Średnicowej naŚląsku zapadły w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku a zmiany jejprzebiegu na terenie Gliwic nie są obecnie możliwe. Korytarz na drogę byłrezerwowany przez czterdzieści lat i dlatego stanowi obecnie jedyny wolnyobszar na taki cel.

 

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) działająca na terenie Katowickiej SSEzainwestuje dodatkowe 16 mln zł w rozbudowę zakładu w Gliwicach. Wraz zrozwojem produkcji zatrudni 50 kolejnych osób.

 

Gliwice: Będą pieniądze na DTŚ

Na początku listopada rozpoczęto budowę Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu.Jest to początek realizacji zachodniej części trasy, która obejmieZabrze i Gliwice. Kilka dni temu zawarto także porozumienie dotyczącefinansowania budowy drogi na terenie Gliwic.

 

Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

NSZZ Solidarność działający przy gliwickim General Motors ManufacturingPoland kategorycznie sprzeciwia się przymusowym zwolnieniom grupowym wzakładzie (redukcja miała by objąć nawet kilkaset etatów). W tejsprawie związkowcy zwrócili się do zarządu GM Europe.

 

Sośnica czy Gliwice?

Gliwice chcą, aby powstające skrzyżowanie autostrad A1, A4 i drogi krajowejnr 44, czyli węzeł Sośnica, otrzymał nową nazwę (węzeł Gliwice).Niestety wygląda na to, że Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad nie jest zainteresowana zmianą.

 

Opel przejmuje pracowników SCG

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach przejmuje od 1 marcabieżącego roku linię montażu drzwi i kokpitów od niemieckiej firmySils Centre Gliwice (SCG). W związku z umową Opel przejmie także około 260pracowników pracujących do tej pory dla SCG.

 

Węzeł i autostradę otworzą w grudniu

Pod koniec listopada zostaną zakończone prace budowlane na węźleautostradowym Gliwice – Sośnica oraz na odcinku autostrady A1 Gliwice– Bełk. Następnie, w ciągu 30 dni, inspektorzy nadzoru budowlanegowydadzą decyzję w sprawie oddania inwestycji do użytku. Dlakierowców  oznacza to, iż z drogi korzystać będą nie wcześniejniż w połowie grudnia. Przejazd autostradą A1   będzie na raziebezpłatny – zawiadamia inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowychi Autostrad.

 

Węzeł Gliwice-Sośnica na razie w animacjach

Niedługo uruchomiony zostanie węzeł Gliwice-Sośnica na skrzyżowaniuautostrad A-1 i A-4 – poinformowała Generalna Dyrekcja DrógKrajowych i Autostrad oddział w Katowicach. Dla relacji autostradowych, tj.między autostradami A-1 i A-4, obowiązywać będzie docelowa organizacjaruchu, na pozostałych relacjach – tymczasowa.

 

Autostrada A-1 Sośnica - Bełk w prezencie przed świętami

Do użytku zostaje oddany pierwszy z siedmiu realizowanych w województwieśląskim odcinków autostrady A-1 – z Sośnicy do Bełku. Ponad15-kilometrowy odcinek ma po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Prace budowlanewyniosły ponad 213 mln euro. Ponadto, aby uzyskać połączenie autostrady A-1z autostradą A-4,  uruchomione zostanie drugie zadanie - węzełautostradowy Gliwice-Sośnica.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017