Wyszukiwałeś:

Gliwice

. Znaleziono 621 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Gliwice

Spróbuj też wyszukać: mapa samochodowa woj ślaskie gliwice tarnowskie góry a1

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 621 wszystkich):

Utrudnienia na DK 78 w Gliwicach

Przez rok będzie zamknięty fragment drogi krajowej nr 78 poza granicami Gliwic(ulica Tarnogórska). Utrudnienia czekają na kierowców wjeżdżających iopuszczających miasto w kierunku północnym.

 

"Gliwiczanie dla Gliwic" przeciwni przebiegowi DTŚ

Stowarzyszenie "Gliwiczanie dla Gliwic" przeciwne jest przebiegowiprzez centrum Gliwic Drogowej Trasy Średnicowej. Z kolei UM Gliwiceargumentuje, że decyzje w sprawie lokalizacji Drogowej Trasy Średnicowej naŚląsku zapadły w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku a zmiany jejprzebiegu na terenie Gliwic nie są obecnie możliwe. Korytarz na drogę byłrezerwowany przez czterdzieści lat i dlatego stanowi obecnie jedyny wolnyobszar na taki cel.

 

Przymiarki do zachodniej obwodnicy Gliwic

W połowie roku rozpocznie się przebudowa ul. Okulickiego oraz budowa nowegoodcinka tej drogi w Gliwicach. Prace przy realizacji inwestycji ruszą porozstrzygnięciu przetargu na wykonanie zadania – zawiadamia ZarządDróg Miejskich w Gliwicach. Trasa będzie częścią zachodniej obwodnicyGliwic.

 

Czy Gliwice wywalczą darmowy przejazd A4?

Docelowo cała autostrada A4 ma być płatna, w związku z czym mieszkańcyzarówno Gliwic, jak i innych miast, dla których autostrada stanowiobwodnicę, mają uiszczać normalną opłatę za korzystanie z drogi. Władzemiasta zamierzają jednak walczyć o bezpłatny przejazd.

 

Gliwice: Będą pieniądze na DTŚ

Na początku listopada rozpoczęto budowę Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu.Jest to początek realizacji zachodniej części trasy, która obejmieZabrze i Gliwice. Kilka dni temu zawarto także porozumienie dotyczącefinansowania budowy drogi na terenie Gliwic.

 

Sośnica czy Gliwice?

Gliwice chcą, aby powstające skrzyżowanie autostrad A1, A4 i drogi krajowejnr 44, czyli węzeł Sośnica, otrzymał nową nazwę (węzeł Gliwice).Niestety wygląda na to, że Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad nie jest zainteresowana zmianą.

 

Wszystkie drogi prowadzą do ...Gliwic

Od „starej autostrady” (DK 88) w gliwickich Żernikach po granicęPolski z Republiką Czeską w Gorzyczkach prowadzone są szeroko zakrojone pracezwiązane z budową śląskiego odcinka A1. W Gliwicach zaawansowane robotytrwają m.in. przy ul. Pszczyńskiej – na jednym z największych w Europieskrzyżowań autostrad. Daleko posunięta jest też realizacja 15-kilometrowegoodcinka „jedynki” prowadzącego od gliwickiego węzła A1 – A4w kierunku Knurowa, Czerwionki-Leszczyn i Bełku.

 

Trwają przygotowania do budowy Średnicówki w Gliwicach

Trwają przygotowania do budowy Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Zarządwojewództwa śląskiego wystąpił pod koniec lutego z wnioskiem owydanie tzw. decyzji środowiskowej. Koszt realizacji fragmentu drogi wGliwicach o długości 8,1 km oszacowano na mniej więcej 750 milionówzłotych.

 

Autostradami wokół Gliwic

Trwają prace przy gliwickim odcinku autostrady A1 (od węzła GliwiceMaciejów do węzła Gliwice – Sośnica). Jest to odcinekzamykający 33 km obwodnicę górnośląskiego miasta. Pozostałączęść obwodnicy  tworzą: autostrada A4 (od węzła GliwiceKleszczów do węzła Gliwice – Sośnica) oraz tzw. stara autostradaczyli droga krajowa nr 88. Gliwice mają to szczęście, że budowa autostradyjest inwestycją rządową (inwestorem jest Generalna Dyrekcją DrógKrajowych i Autostrad) dofinansowaną z funduszy unijnych. Prace powinnyzakończyć się w połowie 2011 roku.

 

Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym

Przejazd autostradową obwodnicą Gliwic (obejmującą fragmenty autostrad A1 iA4) będzie w ruchu lokalnym bezpłatny – tak wynika z projektuministerialnego rozporządzenia.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017