Wyszukiwałeś:

Gniezno

. Znaleziono 20 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Gniezno

Spróbuj też wyszukać: MAPA GNIEZNA Łubowo gniezna

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 20 wszystkich):

Obwodnica Gniezna już wkrótce

6,3-kilometrowa nowa droga w standardzie trasy ekspresowej na północnychperyferiach Gniezna ma być gotowa tej jesieni. Będzie stanowić obwodowąGniezna w ciągu drogi krajowej nr 15 w stronę Torunia.

 

Gniezno już z obwodnicą

W czwartek zostanie oddana do użytku obwodnica Gniezna. Trasa o długości 6,3km na drodze nr 15 do Torunia, zbudowana została od podstaw w standardzie drogigłównej ruchu przyspieszonego. Koszt budowy to ponad 90 mln złotych, z czegowiększość pochodzi ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

 

200 mln EUR pożyczki na drogi

Sektor transportu pożyczył 200 mln EUR z Europejskiego Banku Inwestycyjnego namodernizacje dróg. W ramach projektu modernizacji dróg w Polsce sfinansowanabędzie budowa 11 obwodnic i 4 dróg ekspresowych w Polsce.

 

Starczy ledwie na 'plastry'

W tym roku dramatycznie spadły nakłady na "operacje" związane zpoprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. O ile w ubiegłym roku oddziałpoznański GDDKiA miał do dyspozycji 10 mln zł na niezależne od remontów imodernizacji dróg doraźne zabiegi poprawiające bezpieczeństwo, w tym rokumają być tylko 2 mln zł. Cała GDDKiA ma w tym roku 11 mln zł na poprawębezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Transportowe priorytety 2007-2013

Budowa 500 km autostrad, 1650 km dróg ekspresowych, modernizacja blisko 1000 kmlinii kolejowych oraz poprawa stanu pasażerskiego taboru kolejowego - topriorytety transportowe państwa na lata 2007-2013.

 

Dodatkowe pieniądze na obwodnice

Za dodatkowe pieniądze unijne wojewoda wielkopolski zapowiedział budowętrzech obwodnic oraz modernizację koryta Noteci. Realizacja inwestycjiobjęłaby lata 2007-2013. Szacunkowa wartość inwestycji to około 700 mlnzłotych.

 

Miliardy dotacji do wykorzystania

W ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” do 2013roku ma powstać 636 km autostrad i 2 247 km dróg ekspresowych. Na realizacjęinwestycji transportowych przeznaczonych zostanie około 26 mld euro. Podobnaskala inwestycji zostanie też utrzymana w latach 2014-2020 - zapowiedziałminister transportu.

 

Listy projektów po weryfikacji

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o zakończeniu weryfikowanialist projektów kluczowych do unijnych programów, m.in. ProgramuOperacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który zawiera priorytetydotyczące rozwoju sieci drogowej TEN-T i bezpieczeństwa na drogach.

 

Przetarg na S5 Gniezno Poznań

GDDKiA w Poznaniu ogłosiła właśnie przetargi na budowę drogi S5 Gniezno– Poznań. Inwestycja dotyczy blisko 40 kilometrów trasyekspresowej. Plany przewidują, że ekspresówka powstanie w 2011 roku.

 

Drogowe potyczki z naturą

Według obliczeń resortu infrastruktury do Mistrzostw Europy w piłce nożnejma powstać około tysiąca  nowych kilometrów drógekspresowych, a największe efekty podpisywanych obecnie kontraktówdrogowych będą widoczne na przełomie lat 2011 i 2012. Niestety, nad planamibudowy niektórych dróg ekspresowych i autostrad po raz kolejnyzawisły czarne chmury.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017