Wyszukiwałeś:

Komisja X

Europejska X

. Znaleziono 523 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Komisja Europejska

Spróbuj też wyszukać: g-klasa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 523 wszystkich):

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Komisja Europejska zajmie się naszym "holowaniem"

Polska Izba Ubezpieczeń otrzymała z Komisji Europejskiej informację oprzyjęciu skargi ws. odholowywania, wystosowanej przez PIU w czerwcu br.Komisja ma zająć stanowisko w ciągu maksymalnie sześciu tygodni.

 

Niezależny rynek zadowolony ze zmian GVO

Organizacje reprezentujące niezależny rynek motoryzacyjny w Europie FIGIEFAjak i w Polsce SDCM przyjmują z zadowoleniem rozpoznanie i zgłębienie przezKomisję Europejską potrzeby ustanowienia specyficznych zasad dla rynkumotoryzacyjnego, ale również domagają się od Komisji krokówpotwierdzających to w najbliższej przyszłości.

 

Komisja Europejska przeciw kierowcom?

Końcówka ubiegłego roku była niezwykle istotna z punktu widzeniafunkcjonowania niemal całej branży motoryzacyjnej. Komisja Europejskaopublikowała bowiem projekty aktów prawnych dotyczących systemusprzedaży samochodów i usług serwisowych, które od 1 czerwca2010 roku mają zastąpić tzw. rozporządzenie GVO.

 

Polska się cieszy, kierowcy mniej

Dobra wiadomość dla Polski, a dokładniej jej budżetu. Nieco gorsza dlakierowców, choć nie pogarszająca ich aktualnej sytuacji. Polska wygrywaz Komisją Europejską w postępowaniu przed Europejskim TrybunałemSprawiedliwości w sprawie wliczania podatku akcyzowego do podstawy podatku VATod sprowadzanych z zagranicy samochodów.

 

Komisja Europejska: Redukcja CO2 z korzyścią dla wszystkich

Komisja Europejska będzie chciała wprowadzić dalsze ograniczenia emisjidwutlenku węgla z samochodów osobowych i lekkich pojazdówdostawczych. Zaproponowane przez Komisję poziomy emisji CO2 miałyby zacząćobowiązywać od 2020 roku.

 

Dealerzy przeciwko rządowi

Związek Dealerów Samochodów zwrócił się do KomisjiEuropejskiej, by ta odrzuciła wniosek polskiego rządu o wprowadzenie zmian wpodatku VAT. Planowane przez rząd zmiany zakładają możliwość odliczeniatylko do 50 proc. kwoty podatku VAT przy zakupie samochodów dodziałalności gospodarczej. Dodatkowo rząd pragnie uzyskać zgodę nawprowadzenie ograniczenia odliczenia do 50 procent kosztów eksploatacjipojazdów, w tym napraw i przeglądów serwisowych.

 

Komisja chce więcej przydatnych informacji dla kierowców

Komisja Europejska przyjęła w minionym tygodniu dwa rozporządzenia mające nacelu promowanie wprowadzenia "inteligentnych usług informacyjnych",takich jak ostrzeżenia w czasie rzeczywistym o niebezpiecznych warunkach nadrodze czy informowanie kierowców o bezpiecznych miejscach parkingowychdla samochodów ciężarowych.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Producenci aut kontra Unia Europejska

Komisja Europejska co rusz zarząda nowe obostrzenia dotyczące emisji spalin igazów cieplarnianych. Rozporządzenia uderzają w producentów samochodów, którzy powoli zaczynają mówić: dość.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Komisja Europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017