Wyszukiwałeś:

Komisja X

Europejska X

. Znaleziono 282 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Komisja Europejska

Spróbuj też wyszukać: g-klasa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 282 wszystkich):

Polska znów na dywaniku przed KE

Być może zmienione przepisy w sprawie odholowywania pojazdów bezważnej polisy OC okażą się niezgodne z unijnymi. Komisja Europejska zamierzawezwać polskie władze do złożenia stosownych wyjaśnień w tej materii.

 

Opłata recyklingowa do zwrotu ?!

Jest szansa, że pobierana od 2006 roku opłata recyklingowa w wysokości 500zł od każdego sprowadzonego do kraju samochodu osobowego będzie podlegałazwrotowi. Komisja Europejska zakwestionowała bowiem zasadność jejnałożenia.

 

Komisja Europejska przeciw kierowcom?

Końcówka ubiegłego roku była niezwykle istotna z punktu widzeniafunkcjonowania niemal całej branży motoryzacyjnej. Komisja Europejskaopublikowała bowiem projekty aktów prawnych dotyczących systemusprzedaży samochodów i usług serwisowych, które od 1 czerwca2010 roku mają zastąpić tzw. rozporządzenie GVO.

 

Polska się cieszy, kierowcy mniej

Dobra wiadomość dla Polski, a dokładniej jej budżetu. Nieco gorsza dlakierowców, choć nie pogarszająca ich aktualnej sytuacji. Polska wygrywaz Komisją Europejską w postępowaniu przed Europejskim TrybunałemSprawiedliwości w sprawie wliczania podatku akcyzowego do podstawy podatku VATod sprowadzanych z zagranicy samochodów.

 

Polska pozwana za przeszkody w rejestracji "anglików"

Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do EuropejskiegoTrybunału Sprawiedliwości za utrzymywanie przeszkód w rejestrowaniu wnaszym kraju pojazdów przystosowanych do ruchu lewostronnego.

 

Sprowadzanie aut będzie tańsze!

Wszystko wskazuje na to, że zbliża się kres pobierania 500-złotowej opłatyrecyklingowej od osób, które sprowadziły dla siebie auto używanezza granicy. Ministerstwo Środowiska przygotowało kolejny projekt zmianyprzepisów w kwestii recyklingu pojazdów, a Komisja Europejskagrozi skierowaniem sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, o ilePolska nie zmieni obowiązującego prawa.

 

Łatwiejsza rejestracja aut w UE

Rejestracja samochodu w innym państwie członkowskim dziś często stanowi nielada wyzwanie, które kosztuje nas wiele czasu, sporo gotówki, a itak zdarza się, że kończy się fiaskiem. Komisja Europejska zamierza z tymwalczyć, likwidując zbędną biurokrację, a tym samym znacząco ułatwiającten proces.

 

Komisja Europejska: Redukcja CO2 z korzyścią dla wszystkich

Komisja Europejska będzie chciała wprowadzić dalsze ograniczenia emisjidwutlenku węgla z samochodów osobowych i lekkich pojazdówdostawczych. Zaproponowane przez Komisję poziomy emisji CO2 miałyby zacząćobowiązywać od 2020 roku.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Droższa wymiana opon, ale będzie bezpieczniej

Komisja Europejska co rusz ingeruje w różne dziedziny życia, w tym i wsektor motoryzacji. Dba m.in. o bezpieczeństwo oraz o ochronę środowiska. Itaki właśnie cel przyświeca nowemu, obowiązkowemu wyposażeniusamochodów - czujnikom ciśnienia w oponach. Tyle że spowodująjednocześnie wzrost kosztów wymiany opon.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Komisja Europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017