Wyszukiwałeś:

Krajowa X

Rada X

Bezpieczenstwa X

Ruchu X

Drogowego X

. Znaleziono 47 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Krajowa Rada Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 47 wszystkich):

Program poprawy bezpieczeństwa na drogach

W ostatnich latach w Polsce w wyniku wypadków drogowych ginie ponad 5 tys.osób rocznie Nadal zajmujemy czołowe miejsce w Europie pod względemciężkości wypadków drogowych oraz ryzyka śmierci w wypadku. 8 lutego wWarszawie odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa RuchuDrogowego, poświęcone m.in. Programowi Operacyjnemu Bezpieczeństwa RuchuDrogowego na lata 2006-2007.

 

Czerwone światło dla piratów drogowych

Wczoraj ruszyła kolejna edycja kampanii prewencyjnej 'STOP wariatom drogowym',której zadaniem jest przebudzenie świadomości kierowców o tym,iż każdy uczestnik drogi skłonny jest do nieodpowiedzialnych iniebezpiecznych zachowań.

 

Krajowa ósemka ‘pod opieką’

Od wiosny na krajowej ‘ósemce’ rozpoczną się szerokozakrojone działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego."Bezpieczeństwo albo śmierć" – to nazwa pilotażowegoprojektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu i Generalną DyrekcjęDróg Krajowych i Autostrad.

 

Niekonwencjonalnie na temat bezpieczeństwa

Akademia Bezpiecznego Samochodu dociera i edukuje kierowców za pomocąniekonwencjonalnych metod. W sześciu miastach Polski odbywają się happeningizwiązane z bezpieczeństwem na naszych drogach.

 

Uwaga! Dzieci na drodze

Późnojesienne oraz zimowe miesiące niosą ze sobą jeszcze jedno,dość szczególne zagrożenie na drogach. Krótkie dni, szybkozapadające ciemności sprawiają, że piesi uczestnicy ruchu drogowego stająsię mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Sporą grupę stanowią tudzieci, w których zachowaniu trudno doszukiwać się często zdrowegorozsądku.

 

Limity prędkości ratują życie?

Przyczyną większości wypadków drogowych jest błąd kierowcy. Rzadziejwpływa na to stan techniczny auta, a zły stan drogi to tylko 5%wypadków. Takie wyniki badań przedstawiono podczas warsztatówruchu drogowego pod hasłem „Limity prędkości ratują życie”.

 

W drodze po bezpieczeństwo

100 osób zabitych w wypadkach drogowych na 1 mln mieszkańców wciągu roku – to zatrważające statystyki płynące z polskichdróg. Przyczyny? Niezmiennie od lat - kiepska infrastruktura drogowa,nadmierna prędkość, zły stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwi ibrawurowi kierowcy. Tylko przez wypadki drogowe polska gospodarka traci rocznienawet 30 miliardów złotych.

 

Ma być bezpieczniej! Będą większe restrykcje wobec kierowców

Zapowiedzi zmasowanego ataku na kierowców za pomocą różnegorodzaju urządzeń mierzących prędkość mogą niebawem okazać siębłahostką wobec przedstawionego programu poprawy bezpieczeństwa na polskichdrogach. Wśród propozycji pojawiło się m.in. odebranie prawa jazdy zazbyt szybką jazdę na terenie zabudowanym, dopuszczalna zerowa zawartośćalkoholu dla młodych kierowców oraz wyższe sankcje za wykroczenia.

 

"10 mniej. Zwolnij"

W dniu wczorajszym ruszyła druga edycja ogólnopolskiej kampaniispołecznej, której celem jest ograniczenie zjawiska nadmiernejprędkości i zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestnikówruchu drogowego.

 

Nie tylko prędkość jest powodem wypadków

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się bezpieczeństwu na polskich drogach.Nie jest najlepiej, stąd szereg wniosków, które mają poprawićsytuację. M.in. pozbawienie straży miejskich możliwości korzystania zmobilnych fotoradarów, włączenie ITD do policji, dalsza rozbudowadróg szybkiego ruchu czy doposażenie drogówek w lepszy sprzęt.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Krajowa Rada Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017