Wyszukiwałeś:

Krajowy X

Fundusz X

Drogowy X

. Znaleziono 552 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Krajowy Fundusz Drogowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 552 wszystkich):

Aktywny KFD

Rząd zaakceptował plan aktywnych działań Krajowego Funduszu Drogowego (KFD)w 2006 r., przedłożony przez Ministra Transportu i Budownictwa. Będzie toprogram dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków KFD.

 

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Małopolska otrzyma dodatkowe środki na modernizację dróg z KrajowegoFunduszu Drogowego. Kosztem 34 mln złotych zostaną zmodernizowane odcinkidróg: nr 52 w Bulowicach i Izdebniku oraz nr 79 pomiędzy Krzeszowicami aMłoszową.

 

Inwestycje z Krajowego Funduszu Drogowego

Rząd wydał rozporządzenie sprawie ustalenia programu rzeczowo-finansowego dlainwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków KrajowegoFunduszu Drogowego. Program zawiera wykaz 124 projektów orazźródła ich finansowania. Większość zadań przewidzianych dorealizacji w 2007 r. to kontynuacja inwestycji prowadzonych w latach2005–2006. Wysokość nakładów KFD w 2007 r. wyniesie 5 500 mlnzł.

 

Nowy mechanizm finansowania inwestycji drogowych

17 marca bieżącego roku Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacjiustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Zaproponowanerozwiązania mają tworzyć spójny system finansowania budowy drógkrajowych, zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych iAutostrad.

 

Sejm przyjął poprawki dot. finansowania budowy dróg z KFD

Sejm przyjął w piątek poprawki senackie dotyczące nowelizacji ustawy oautostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym (KFD). Budowa drógkrajowych będzie finansowana z Krajowego Funduszu Drogowego.

 

Posłowie zadecydują, co z fotoradarami i wpływami z mandatów

Najbliższe posiedzenie Sejmu RP może zdominować debata nt. fotoradarówi wpływów z mandatów uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeńrejestrujących prędkość. Odbędą się bowiem pierwsze czytania aż czterechprojektów ustaw zmieniających przepisy w tym obszarze.

 

Gdzie powinny trafiać przychody z fotoradarów?

Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu posłowie będą rozpatrywaćpropozycje zmian w przepisach, które zakładają, że przychody zmandatów będą trafiały do Krajowego Funduszu Drogowego i będąprzeznaczane na poprawę sytuacji na drogach, a nie będą zasilać budżetupaństwa.

 

Przychody z fotoradarów mają zasilać Krajowy Fundusz Drogowy

Sejm ma zająć się poselskimi propozycjami zmian w przepisach, którezakładają, że przychody z mandatów będą trafiały do KrajowegoFunduszu Drogowego i będą przeznaczane na poprawę sytuacji na drogach, , anie bezpośrednio do budżetu państwa. Według Banku Światowego systemfotoradarów to skuteczny sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo nadrogach, o ile społeczeństwo będzie dobrze poinformowane o jego celach.

 

Już ponad 4,7 miliarda złotych wpływów z płatnych dróg

Płatnych dróg w Polsce przybywa, więc jednocześnie bogaci się Krajowy Fundusz Drogowy. Efektem powinny być nowe inwestycje w infrastrukturę drogową.

 

Ponad 1,5 mld wpływu z viaTOLL

System viaTOLL przynosi spore zyski. Do kasy Krajowego Funduszu Drogowego w 2015roku wpłynęło ponad 1,5 mld zł. Przybywa odcinków, skąd pobiera sięopłaty, a także użytkowników tego systemu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Krajowy Fundusz Drogowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017