Wyszukiwałeś:

Krakow

. Znaleziono 1141 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Krakow

Spróbuj też wyszukać: krakow przynaleznosc do jakiego wojewodztwa krakow przemysl krakow inwestycje drogowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1141 wszystkich):

Wschodnia obwodnica Krakowa

Podpisano umowę na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącejbudowy wschodniej obwodnicy Krakowa. Realizacją kontraktu o wartości ponad 4,8mln zł zajmie się firma "MOSTY KATOWICE" Spółka z o.o.

 

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum

W poniedziałek (11 czerwca br.) do użytku oddano fragment przebudowanego rondaMogilskiego w Krakowie. Dzięki temu kierowcy znacznie szybciej i łatwiej mogądojechać z Nowej Huty do centrum Krakowa.

 

Kraków: Ruszają działania w sprawie północnej obwodnicy

W dniu dzisiejszym, 14 maja 2008 roku, ma zostać podpisana umowa na opracowaniekoncepcji programowo-przestrzennej dla budowy północnej obwodnicyKrakowa. Inwestycja jest jednym z priorytetowych zadań samorząduwojewództwa małopolskiego i Krakowa.

 

Kraków: O krok bliżej do obwodnicy

Władze Krakowa podjęły kolejne działania mające na celu przyspieszeniebudowy wschodniej obwodnicy miasta, drogi ekspresowej S7. Miasto przekazałoinwestorowi, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kolejnenieruchomości pod budowę trasy.

 

Kraków szuka pieniędzy na obwodnicę

Na dokończenie budowy III obwodnicy Krakowa potrzeba około 2,5 mld zł,niestety miasto nie jest w stanie samo pokryć tak dużego wydatku. Szansą dlaKrakowa jest pozyskanie środków z Unii Europejskiej, jednak najpierwmusiałby zostać zmieniony przebieg drogi krajowej nr 94.

 

Kraków: Miasto przekazuje grunty pod S7

Władze Krakowa dążą do przyspieszenia budowy wschodniej obwodnicy miasta,która znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S7. W tym celu już po razkolejny Prezydent miasta przekazał na rzecz Skarbu Państwa grunty podplanowaną trasę szybkiego ruchu.

 

Kraków: S7 za dwa lata?

Pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowe S7 jestjuż w budowie, w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg nabudowę kolejnego. Według zapowiedzi prezydenta Krakowa, cała trasa powinnabyć gotowa w 2010 roku.

 

Kraków - uroczystości pogrzebowe. Zrezygnuj z auta

W związku z uroczystościami pogrzebowymi, które odbędą się wKrakowie 18 kwietnia, prezydent Krakowa zwrócił się do wszystkich zprośbą, aby 17 i 18 kwietnia, ze względu na przewidywane znaczne utrudnieniaw ruchu, nie korzystali z samochodów. Największe utrudnienia będąprzede wszystkim w centrum i w okolicach pierwszej obwodnicy oraz na trasie zlotniska w Balicach na Salwator. W tym czasie zwiększona będzieczęstotliwość kursowania komunikacji zbiorowej. Dodatkowe kursy do Krakowawprowadzają najwięksi przewoźnicy kolejowi. Dla zmotoryzowanych zorganizowanebędą parkingi.

 

Kraków czeka na swoją wschodnią obwodnicę

Budowa wschodniej obwodnicy Krakowa tzw. Trasy Nowohuckiej ma ułatwić życiemieszkańcom, pozwolić na wyprowadzenie ruchu tranzytowego oraz wpłynąć naożywienie gospodarcze wschodnich terenów. Prace pierwszego etapu odwęzła Bieżanów do węzła Rybitwy są już na ukończeniu. Gdyzostanie zakończony 2,7-kilometrowy odcinek Bieżanów - Rybitwy,rozpocznie się budowa drugiego, blisko 4,5-kilometrowego fragmentu Rybitwy -Igołomska, z nowym mostem przez Wisłę. Jednak rozpoczęcie budowy drugiegoodcinka Trasy Nowohuckiej może się przedłużyć. Wszystko z powodu protestupolsko-tureckiego konsorcjum.

 

Walczą o wschodnią obwodnicę Krakowa

„Brak kontynuacji tej inwestycji spowoduje, że ruch tranzytowy i miejskipo wschodniej stronie Krakowa nadal będzie się odbywał przeciążonymiulicami miasta” pisze Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski do MinistraInfrastruktury Cezarego Grabarczyka. Przypomnijmy, że mimo wcześniejszychzapewnień, drugi odcinek wschodniej obwodnicy od węzła Rybitwy do węzłaIgołomska nie znalazł się w konsultowanym obecnie Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Jeżeli plan realizacjidróg krajowych zostanie przyjęty w obecnym kształcie, ważna dlaKrakowa inwestycja zostałaby przesunięta w czasie o kilka lat.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017