Wyszukiwałeś:

Ministerstwo X

Finansow X

. Znaleziono 255 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Ministerstwo Finansow

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 255 wszystkich):

Bankowozy już oficjalnie z homologacją

Infiniti, jako pierwsza marka na polskim rynku, uzyskało homologację M1 natrzy swoje modele, które mogą być sprzedawane jako bankowozy typu C.Oznacza to, że już bez żadnych obaw kupujący je przedsiębiorcy będą mogliodliczać cały VAT od ich zakupu oraz paliwa do nich.

 

Jest decyzja w sprawie aut z kratką!

Ministerstwo Finansów poinformowało, że podjęta została kierunkowadecyzja, co do losów odliczenia podatku VAT od tzw."samochodów z kratką" po 1 stycznia 2013 r. Resortfinansów podjął działania w celu przedłużeniu okresu zawieszeniamożliwości pełnego odliczenia VAT od "aut z kratką" do końca roku2013 poprzez kolejną zmianę ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Resort finansów przeciwko dopłatom do nowych aut

W grudniu informowaliśmy o projekcie Związku Dealerów Samochodówwprowadzającego system dopłat przy zakupie nowego samochodu i jednoczesnegozezłomowania starego, ponad 15-letniego. Dziś już wiemy, że, póki co,pomysł ten nie ma szans na realizację. Sprzeciw wyraziło bowiem MinisterstwoFinansów.

 

Tajemnicze działania Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów odmówiło dostępu do treści wniosku oderogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VATniezgodnych z dyrektywą 2006/112/WE. Czyżby czegoś się bało albowstydziło?

 

Wojna o VAT od aut trwa

Ta decyzja Komisji Europejskiej może sprawić, że od przyszłego roku znowu dołask powrócą "kratki". Chyba że Ministerstwo Finansówzdecyduje się na jakiś bardziej redykalny krok i umożliwi na przykładprzedsiębiorcom odliczanie pełnego podatku VAT od wszystkich pojazdówzakupionych na firmę.

 

List otwarty do Ministra Finansów - czy coś pomoże?

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wspólnie ze ZwiązkiemDealerów Samochodów wystosowały list otwarty do MinistraFinansów, w którym apelują o zaprzestanie prac nad wnioskiem doKomisji Europejskiej o derogację w sprawie poboru podatku VAT od zakupusamochodów.

 

Walka o pełne odliczenie VAT od aut trwa

Polski rząd wnioskuje do Komisji Europejskiej o możliwość wprowadzeniakolejnego okresu przejściowego, jeśli chodzi o odliczanie podatku VAT przyzakupie auta na firmę, a tymczasem IBRM Samar wraz ze ZwiązkiemDealerów Samochodów przesłały do Ministerstwa Finansówpropozycję innego uregulowania przepisów w tym zakresie.

 

Likwidacja punktów karnych dopiero po opłaceniu mandatu

Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie przepisów,które skłoniłyby Polaków do dobrowolnego płaceniamandatów. Takim rozwiązaniem mogłaby być na przykład możliwośćubiegania się o prawo jazdy dopiero po uregulowaniu zaległych należności lublikwidacja punktów karnych po opłaceniu mandatu.

 

Dealerzy wygrywają pierwszą bitwę o VAT

Związek Dealerów Samochodów wywalczył w sądzie administracyjnymprawo do odtajnienia pierwszego wniosku o derogację VAT. MinisterstwoFinansów, o ile nie będzie się odwoływać od tego wyroku, będziemusiało najpóźniej we wrześniu opublikować swój wniosekzłożony do Komisji Europejskiej.

 

VAT odliczysz, ale akcyzę zapłacisz

Pickupy, choć wykorzystywane przez wielu jak typowe auta osobowe, definiowanesą jednak różnie. Stąd rozbieżności w obowiązku płacenia podatkuVAT oraz akcyzowego. Resort finansów postanowił doprecyzować kwestięopodatkowania tego typu aut.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Ministerstwo Finansow".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017