Wyszukiwałeś:

Ministerstwo X

Infrastruktury X

. Znaleziono 117 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Ministerstwo Infrastruktury

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 117 wszystkich):

Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?

W 2007 roku na budowę Trasy Sucharskiego rząd planował przeznaczyć 200 mlneuro, jednak teraz jest szansa na większy budżet. Ministerstwo Infrastrukturychce przeznaczyć na ten cel 350 mln, jednak decyzja należy do Ministerstwarozwoju Regionalnego.

 

100 dni Ministerstwa Infrastruktury

22 lutego bieżącego roku Ministerstwo Infrastruktury zorganizowałokonferencję prasową podsumowującą 100 dni działania resortu. Przez ten czasstarano się głównie skrócić czas przygotowania i realizacjiinwestycji poprzez przygotowanie zmian w przepisach.

 

Program Uspokojenia Ruchu

Obecnie polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w UniiEuropejskiej. W celu zmiany tej sytuacji, Ministerstwo Infrastrukturyprzygotowuje Program Uspokojenia Ruchu na lata 2009-2014, który obejmieobszary zabudowane, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków.

 

Drogi Zaufania – będzie bezpieczniej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz MinisterstwoInfrastruktury zainaugurowały kolejną edycję programu Drogi Zaufania. Wzeszłym roku dzięki tej akcji o 30 procent spadła liczba ofiar śmiertelnychna krajowej ósemce. W tym roku obejmie ona 8 dróg krajowych.

 

Zielone strzałki wracają do łask

Ministerstwo Infrastruktury zmieniło rozporządzenie dotyczące stosowania naskrzyżowaniach tzw. zielonych strzałek. Dzięki nowym przepisom jest szansa,że znowu powrócą one w większej liczbie na polskie drogi, a tym samymchoć częściowo rozładują się korki.

 

Specustawa rozwiąże problemy?

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o wejściu w życie nowelizacjiustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji wzakresie dróg publicznych, czyli oczekiwanej od dawna tzw. specustawydrogowej.

 

Ministerstwo Infrastruktury promuje SPOT

Część inwestycji drogowych w Polsce została zrealizowana w ramach unijnegoSektorowego Programu Operacyjnego Transport. W związku z zamknięciemperspektywy finansowej na lata 2004-2006 i wstępem do kolejnego okresu,Ministerstwo Infrastruktury postanowiło promować ten program.

 

Ministerstwo szuka pieniędzy na drogi

Ministerstwo Infrastruktury aktywnie poszukuje dodatkowych źródełfinansowania inwestycji drogowych. Ma to pomóc w sprawnej realizacjirządowego programu budowy dróg. Urzędnicy liczą szczególnie nazaangażowanie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

 

ZMPD: "Zablokujemy Ambasadę Rosji i Ministerstwo Infrastruktury!"

Przewoźnicy drogowi zajmujący się transportem międzynarodowym zapowiadzielipodczas wczorajszej konferencji prasowej blokadę Warszawy – tiry mająstanąć przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie i MinisterstwemInfrastruktury. Powodem tej decyzji jest coraz bardziej odczuwalny problem brakuzezwoleń na wykonywanie przewozów do Rosji.

 

Są pieniądze na drogę 73

Ministerstwo Infrastruktury znalazło pieniądze na wykupy gruntów iprzygotowanie dokumentacji modernizacji drogi krajowej 73. Wkrótcebędzie mógł ruszyć przetarg na wykonanie projektu obwodnicy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Ministerstwo Infrastruktury".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017