Wyszukiwałeś:

Obszary X

Natura X

2000 X

. Znaleziono 19 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Obszary Natura 2000

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 19 wszystkich):

Tańsza i krótsza obwodnica Suwałk i Augustowa

Ekolodzy zaprezentowali alternatywny wariant budowy 41-kilometrowej drogiomijającej Augustów i Suwałki. Według ich wyliczeń obwodnica byłabytańsza, omijałaby wszystkie obszary chronione Natura 2000 (m.in. DolinęRospudy) i powstała już wiosną 2012 roku.

 

Zielone światło dla lubuskiego odcinka A2

Z końcem sierpnia br. odbyło się spotkanie w sprawie problemów związanych zbudową lubuskiego odcinka autostrady A-2.

 

Obwodnica Augustowa zgodna - niezgodna z prawem

Komisja Europejska uznała budowę trasy Via Baltica w tym obwodnicy Augustowaprzez chroniony obszar doliny Rospudy za niezgodne z prawem unijnym. Innegozdania jest GDDKiA, która uważa, że inwestycja w żaden sposób nie naruszaani przepisów polskich, ani europejskich dotyczących ochrony środowiska.

 

Inwestycje i środowisko

Konflikt o lokalizację obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy na dobrą sprawępokazał, że niemożliwa jest racjonalna bez emocji i epitetów debatamiędzy ekologami i inwestorami. Każda ze stron okopała się na swoichpozycjach zapominając, że często prawda leży po środku.

 

Polskie inwestycje mają kłopot z Naturą

Brak ostatecznie wyznaczonych obszarów Natury 2000 przeszkadza wrealizowaniu inwestycji finansowanych z kasy UE - alarmuje rząd. W tej chwilikłopoty ma aż pięć strategicznych inwestycji: budowa A4 Zgorzelec –Krzyżowa, przebudowa DK nr 22 Elbląg – Grzechotki, budowa S3 Szczecin– Gorzów Wlkp. Oraz modernizacja linii kolejowych E30 Zgorzelec– Bielawa Dolna i E59 Poznań – Wrocław.

 

Ekolodzy szykują się na A1

Podlasie ma swoją Dolinę Rospudy, przez którą ma biec obwodnicaAugustowa. woj. kujawsko-pomorskie Chełmiński i Nadwiślański ParkKrajobrazowy, które przeciąć ma odcinek autostrady A1 z Nowych Marz doTorunia. Oba obszary chroni ten sam, unijny program "Natura 2000".Ekolodzy zapowiadają akcję przeciwko budowie autostrady A1 z Nowych Marz doTorunia.

 

Czy do 2012 r powstanie dwujezdniowa S6?

Są spore szanse na to, że do 2012 roku powstanie dwujezdniowa drogaekspresowa, która połączy Szczecin z Gdańskiem. Jak dowiedział sięKurier Szczeciński - do 2010 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych iAutostrad byłaby gotowa zakończyć procedurę związaną z rozpoczęciemtakiej inwestycji.

 

Natura 2000 kontra polskie drogi

Powstanie nowa lista obszarów chronionych Natura 2000. MinisterstwoŚrodowiska porozumiało się w tej sprawie z ekologami. Pozwoli to nazakończenie konfliktu i odblokowanie unijnych dotacji, które majązasilić rozbudowę infrastruktury drogowej.

 

6 wariantów ekspresowej siódemki

Budowa nowej drogi ekspresowej S7 na odcinku Chęciny – Jędrzejówto jedna z trudniejszych inwestycji, ponieważ częściowo ma przebiegać przezobszary chronione Natura 2000. W związku z tym przedstawiono sześćróżnych wariantów 20 km trasy.

 

S3 wymaga poprawek

Ekolodzy kwestionują przebieg trasy powstającej w województwieZachodniopomorskim – drogi ekspresowej S-3, a Unia Europejska grozi nawetcofnięciem dofinansowania. 80% z 2,3 miliarda złotych dotacji zagrożone.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Obszary Natura 2000".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017