Wyszukiwałeś:

Olesnica

. Znaleziono 19 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Olesnica

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 19 wszystkich):

Rok obwodnic

O trzy nowe obwodnice wzbogaciły się w 2005 roku drogi krajowe na terenieWielkopolski - otwarto 6,3-km obwodnicę Gniezna i 6-km obwodnicę Piły nastyku dróg krajowych 10 Szczecin-Bydgoszcz i 11 Bytom-Poznań-Koszalin.Obwodnica Ślesina, po licznych perypetiach, została wreszcie oddana doużytku.

 

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku

W 2006 roku rząd planuje wydać ponad 5,7 mld zł na budowę dróg i autostrad.Znaczna część tej kwoty przypadnie na realizację poprawy infrastruktury drogowej w województwie dolnośląskim.

 

MOPy na A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniurealizacji zadania zakładającego budowę parkingów na MOP-ach na autostradzieA4 na odcinku Wrocław- Katowice wraz z remontem nawierzchni na drogachkrajowych nr 44 i 88. Było to zadanie dodatkowe wykonane w ramachoszczędności wynikających z projektu budowy autostrady A4 KleszczówSośnica.

 

Wrocław: zakaz wjazdu dla ciężarówek

W związku z prowadzonymi na terenie miasta Wrocławia remontami dróg od 26sierpnia obowiązuje zakaz wjazdu do Wrocławia samochodów ciężarowych odopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 18 ton jadących drogą nr 8 zkierunku Warszawy, w kierunku Kudowy Zdroju. Samorządowcy miejscowości, przezktóre wytyczony został objazd (Oleśnica, Oława, Trzebnica, Kobierzyce)domagają się natychmiastowego cofnięcia decyzji.

 

Nowy objazd Wrocławia

Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk zaproponował nową trasę objazdu wkierunku Opola dla samochodów powyżej 18 ton, wprowadzoną w związku zremontem drogi nr 8 na terenie Wrocławia. Zmiana wymuszona została protestamisamorządowców okolicznych miejscowości, przez które początkowo wytyczonyzostał objazd (Oleśnica, Oława, Trzebnica, Kobierzyce).

 

Jesienią umowa na dolnośląską S8 - będzie taniej

GDDKiA otworzyła oferty na budowę 22 kilometrowego odcinka drogi ekspresowejS8 na odcinku Oleśnica - Syców. Okazuje się, że budowa trasy możebyć tańsza nawet o połowę od tego co pierwotnie zawierał kosztorys.

 

Skanska wchodzi na S8 Oleśnica – Syców

GDDKiA podpisała umowę na realizację drogi ekspresowej S8 na odcinkuOleśnica – Syców (woj. dolnośląskie). Wykonawcą odcinka będziefirma Skanska. Wartość kontraktu na budowę 25-kilometrowego odcinka wynosiponad 468,6 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2012 roku.

 

Budowa dróg w Polsce: podsumowanie 2009 r. i prognoza 2010 r.

Rok 2009 minął drogowcom pod znakiem przygotowań budowy dróg krajowychw Polsce. Oddano niespełna 89 kilometrów autostrad ale udało sięogłosić wszystkie przetargi na autostrady, które są ujęte dorealizacji w Programie Budowy Dróg Krajowych w latach 2008-2012. W 2009roku na budowę i poprawę infrastruktury drogowej wydano nieco ponad 18 mldzł, w przyszłym roku ma to być około 30 mld zł. Jednak 2010 rok dlaautostrad zapowiada się jeszcze gorzej, bo nowych kilometrów będzie jakna lekarstwo. Na przysłowiowe rozwiązanie worka przyjdzie nam poczekać domistrzostw EURO 2012. Wtedy to, jak zapowiada rząd, sieć autostrad w naszymkraju będzie liczyć około 2 tys. kilometrów (w 2011 r. powstanieokoło 122 km a w 2012 r. ponad 790 km).

 

Drogowe wizje na 2015 rok

Do 2012 roku powstanie szkielet polskiego systemu komunikacyjnego składającysię z autostrad A1, A2 i A4, który do 2015 r. będzie liczył około1800 km autostrad i ok. 2000 km dróg ekspresowych – zapewniaPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Radosław Stępień.

 

LOTOS rozkwita na A4

Spółka LOTOS Paliwa uruchomiła parę MOP Rachowice i MOP Kozłówzlokalizowaną na A4 koło Gliwic. Oprócz stacji paliw nakierowców czeka również restauracja i przestronnyparking.   

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017