Wyszukiwałeś:

Parlament X

Europejski X

. Znaleziono 115 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Parlament Europejski

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 115 wszystkich):

Parlament Europejski za wolnym rynkiem części zamiennych

Parlament Europejski podczas wczorajszej sesji plenarnej w Strasburgu poparł wgłosowaniu wniosek Komisji Europejskiej – Klauzulę Napraw, któraliberalizuje rynek wtórny części zamiennych.

 

Apel do Rządu

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego prowokują publicznądebatę nad prawem stanowionym w Brukseli. Jedną z branż, którejfunkcjonowanie jest regulowane przez unijne przepisy, jest motoryzacja. O tejgałęzi gospodarki jest całkiem głośno - co i rusz jesteśmy informowani oproblemach koncernów samochodowych i propozycjach wsparcia dla nich,pochodzących od rządów różnych państw.

 

UE wesprze pojazdy elektryczne

Europosłowie chcą powstania wspólnego europejskiego rynkupojazdów elektrycznych i wypracowania światowych standardów dlatego typu aut. W rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski posłowiewzywają do promowania rozwoju powiązanych technologii i większego wsparcia UEdla innowacyjnych działań w tym segmencie rynku.

 

UE: wszyscy kierowcy na tych samych warunkach

Kierowcy autobusów i ciężarówek, którzy pracują nawłasny rachunek muszą podlegać tym samym przepisom, co kierowcy zatrudnieni wfirmach przewozowych. Takie jest stanowisko przyjął Parlament Europejski,odrzucając jednocześnie projekt Komisji Europejskiej wyłączającej ich z zzakresu dyrektywy o czasie pracy kierowców z 2002 roku.

 

PE ograniczy prędkość i nakaże "dmuchać" w samochodzie

Niebawem w terenie zabudowanym nie pojedziemy szybciej jak 30km/h, GPS niepokaże nam miejsc gdzie stoją radary, a przed odpaleniem samochodu będziemymusieli dmuchnąć w specjalne urządzenie, które sprawdzi naszątrzeźwość. To jedne z nowinek jakie zapowiada rezolucja przyjęta wParlamencie Europejskim.

 

System eCall coraz bliżej

Komisje w Parlamencie Europejskim, odpowiedzialne za wzmacnianie konkurencji narynku i za sprawy związane z transportem (IMCO i TRAN), przyjęły raportwzywający do ustanowienia obowiązku montowania automatycznego systemupowiadamiania o wypadkach drogowych eCall.

 

Motocykle i quady z nowym, obowiązkowym wyposażeniem

Nowe elementy wyposażenia, zwiększające poziom bezpieczeństwa na drogachEuropy, mają być obowiązkowe nie tylko w samochodach. Parlament Europejskiwłaśnie przegłosował podobne zasady, jakie niebawem mają mieć zastosowaniew pojazdach dwu- oraz trzykołowych.

 

Parlament Europejski bez zdecydowanych kroków w sprawie biopaliw

Parlament Europejski nie wskazał wyraźnego kierunku, w jakim powinna zmieniaćsię polityka UE w zakresie promowania i stosowania biopaliw. Ostatecznerozstrzygnięcia, na które czeka zarówno przemysł, jak iorganizacje zaniepokojone szeregiem negatywnych skutków dotychczasowychprzepisów, zapadną prawdopodobnie już po kolejnych wyborach do PE w2014.

 

Kolejny obowiązkowy system w nowych autach

Od października 2015 roku wszystkie nowe samochody, w tym równieżlekkie dostawcze, sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały byćwyposażone w system ecall, który będzie powiadamiał służby ratunkoweo wypadku. W środę takie rozwiązanie przegłosował Parlament Europejski.

 

Parlament Europejski chce bezpieczniejszych ciężarówek

Sześcienne kabiny ciężarówek odejdą niedługo do przeszłości.Parlament Europejski przetarł szlaki kształtom o większej aerodynamiceoferujące lepszy widok kierowcom, a przede wszystkim wyższy poziombezpieczeństwa.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Parlament Europejski".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017