Wyszukiwałeś:

Prawo X

Sprawiedliwosc X

. Znaleziono 122 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: i.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Prawo i Sprawiedliwosc

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 122 wszystkich):

Nie zarejestrowałeś, płać!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości kolejny już raz wziął pod lupę polskieprzepisy dotyczące akcyzy na sprowadzane samochody z zagranicy. Zgodnie zwyrokiem, nakładanie tego podatku na każdą sprzedaż samochodu przed jegopierwszą rejestracją na terytorium kraju jest zgodne z prawem unijnym.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Światła mijania do Trybunału

Szykuje się kolejna runda w batalii o obowiązkową jazdę na światłach całyrok przez cały dzień. Tym razem w roli sędziego powołany zostanie TrybunałKonstytucyjny, a w roli atakującego ponownie Prawo i Sprawiedliwość,które ze skargą na ten przepis zamierza wystąpić do Trybunału.

 

Polska się cieszy, kierowcy mniej

Dobra wiadomość dla Polski, a dokładniej jej budżetu. Nieco gorsza dlakierowców, choć nie pogarszająca ich aktualnej sytuacji. Polska wygrywaz Komisją Europejską w postępowaniu przed Europejskim TrybunałemSprawiedliwości w sprawie wliczania podatku akcyzowego do podstawy podatku VATod sprowadzanych z zagranicy samochodów.

 

Unia żąda rejestracji "anglików"

Komisja Europejska postanowiła wezwać Polskę do usunięcia przeszkód wrejestrowaniu samochodów przystosowanych do ruchu lewostronnego. Grozinam nawet skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

VAT-marża do Trybunału Sprawiedliwości

Czy nastąpi koniec absurdu? O VAT-marży od aut używanych rozstrzygnieTrybunał Sprawiedliwości UE. Naczelny Sąd Administracyjny, rozpatrującsprawę skargi jednego z dealerów samochodów na interpretacjęMinistra Finansów w zakresie stosowania tzw. VAT-marży przy obrociesamochodami używanymi, wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UniiEuropejskiej z tzw. zapytaniem prejudycjalnym.

 

Polska pozwana za przeszkody w rejestracji "anglików"

Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do EuropejskiegoTrybunału Sprawiedliwości za utrzymywanie przeszkód w rejestrowaniu wnaszym kraju pojazdów przystosowanych do ruchu lewostronnego.

 

Łatwiej zostać taksówkarzem bądź instruktorem jazdy

Nasi rządzący biorą się za deregulację dostępu do zawodów. Napierwszy ogień pójdzie łącznie 49 zawodów, w tym m.in.taksówkarze, egzaminatorzy osób ubiegających się o prawo jazdyoraz instruktorzy nauki jazdy. Zapowiadane zmiany mają skutkować m.in.zmniejszeniem cen za usługi świadczone przez te osoby.

 

Będzie można rejestrować "angliki"

Szykuje się rewolucja na rynku wtórnym samochodów. Nie będziejuż nakazu przekładania kierownicy na lewą stroną, co obecnie jestkoniecznością, by móc zarejestrować w naszym kraju samochódsprowadzony np. z Wlk. Brytanii. Trybunał Sprawiedliwości UE uznał takiobowiązek za sprzeczny z prawem unijnym.

 

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez rząd

Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmianę przepisów dlakierowców, w ramach której zwiększono kary za wykroczenia iprzestępstwa popełnione za kółkiem. Rząd zaakceptował już wstępniete propozycje.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Prawo i Sprawiedliwosc".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017