Wyszukiwałeś:

Program X

Budowy X

Drog X

Krajowych X

lata X

2011 X

2015 X

. Znaleziono 72 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: na.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Program Budowy Drog Krajowych na lata 2011 2015

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 72 wszystkich):

Świętokrzyskie zabiega o budowę drogi 73

Władze województwa świętokrzyskiego zabiegają o budowę drogikrajowej nr 73 na odcinku z Kielc do Woli Morawickiej przed rokiem 2013. Uwagizostały przesłane do Ministerstwa Infrastruktury.

 

W obronie S 17

Niepokój wywołała propozycja dokonania zmian w „Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 - 2015”. Konsekwencją takich działańbyłoby istotne odsunięcie w czasie terminu modernizacji drogi krajowej S-17łączącej Warszawę z Lublinem oraz dalej ze wschodnią granicą Polski i UniiEuropejskiej. Inwestycja ta ma charakter priorytetowy i jest finansowana zunijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”,natomiast brak realizacji tego zadania spowoduje utratę środkówunijnych.

 

Lubelszczyzna walczy o S17

Budowa drogi ekspresowej S17 to dla Lubelszczyzny inwestycja strategiczna,pozwalająca na rozwój całego regionu i sprawne połączenie ze stolicąi wschodnią granicą. Dlatego projekt zmian w „Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 - 2015” sugerujący odsunięcie wczasie inwestycji  wywołał  olbrzymi niepokój wśródmieszkańców tego regionu. Dokładnie chodzi o odcinek S17Kurów-Lublin, który według nowej koncepcji resortu infrastrukturymiałby powstać po 2013 roku. Biznesmeni, organizacje i mieszkańcyLubelszczyzny zapowiadają, że będą walczyć o swoją S17. Trwa zbieraniepodpisów, wkrótce, 18 stycznia planowana jest pikieta w Warszawie.W ostatnich dniach Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury złożyłobietnicę - inwestycja będzie realizowana przed 2013 rokiem, a pieniądzeznajdą się m.in. dzięki przesunięciu niewykorzystanych środków zrealizacji inwestycji na kolei.

 

Szansa dla S7 i obwodnicy Radomia

Są duże szanse na rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy odcinka trasy S-7Radom (Jedlińsk) – Skarżysko-Kamienna. To jeden z liderów tzw.listy rezerwowej rządowego programu budowy dróg w latach2011-2015.Trwają również zaawansowane prace nad zebraniem kompletnejdokumentacji na budowę obwodnicy Radomia.

 

Protest na krajowej siódemce

Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Tokarni (gmina Chęciny), Łączynie(gmina Jędrzejów) przez blisko dwie godziny protestowali  na drodzekrajowej nr 7. Blokada drogi powodowała utrudnienia w ruchu. Protestującychcieli w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy doparametrów drogi ekspresowej. Manifest zorganizowała Koalicja S7. 

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

GDDKiA przerwała przetargi na ekspresówki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniłakilkadziesiąt przetargów na budowę dróg. Prace opóźniąsię m.in. przy ekspresowej "siódemce”.

 

Kraj Kralovohradecki i Dolny Śląsk chcą S3

Budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach ŚrodkowoeuropejskiegoKorytarza Transportowego CETC - ROUTE65 była tematem spotkania wicemarszałkaDolnego Śląska Marka Łapińskiego oraz hetmana Kraju Kralovohradeckiego,Lubomíra Franca. Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku jest wplanach już kilkanaście lat, jednak nadal nie wiadomo kiedy wreszcie trasapołączy północ i południe kraju. Inwestycja miała zakończyć sięza dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jest finansowo, dokumentacyjnie,koncepcyjnie i projektowo. Nowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata2011-2015 nie gwarantuje jednak, ze jest to inwestycja priorytetowa, zzapewnionym finansowaniem.

 

Drogi w budowie

Obecnie w budowie i przebudowie są 1425 km dróg krajowych. Trwają praceprzy budowie nowych tras, w tym 729 km autostrad, 528 km drógekspresowych i 92 km obwodnic. Realizowana jest także przebudowa 76 kmistniejącej sieci.

 

Coraz dłuższa lista priorytetowych inwestycji drogowych

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na budowę kolejnychkilometrów autostrad i dróg ekspresowych. Rząd zaakceptowałbowiem zmiany w załączniku nr 5 do programu budowy dróg krajowych nalata 2011-2015 i poszerzył listę priorytetowych inwestycji. Dało to zieloneświatło dla budowy około 575 km nowych dróg w tym odcinka autostradyA1 na Śląsku.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Program Budowy Drog Krajowych na lata 2011 2015".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017