Wyszukiwałeś:

Sad X

Najwyzszy X

. Znaleziono 54 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Sad Najwyzszy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 54 wszystkich):

Odszkodowania z VAT-em

Sąd Najwyższy w uchwale z 17 maja br. stwierdził jednoznacznie, żeodszkodowanie za naprawę auta z tytułu ubezpieczenia OC ma obejmować takżepodatek VAT. To dobra wiadomość dla właścicieli aut, którzynaprawiali lub będą naprawiać swój samochód w ramach OC metodąkosztorysową.

 

OC chroni też współwłaścicieli

Współwłaściciele samochodów, którzy ucierpieli w wypadkuspowodowanym przez innego współposiadacza auta również mająprawo do odszkodowania z ubezpieczenia OC - oto główna przesłankauchwały podjętej przez Sąd Najwyższy. Sytuacja ta dotyczy zarównoczłonków rodzin, jak i wspólników spółekcywilnych.

 

Pijani kierowcy nie stracą aut

Sądy i prokuratura straciły poważny oręż w walce z pijanymi kierowcami.Sąd Najwyższy orzekł właśnie, iż odbieranie samochodów za jazdępod wpływem alkoholu jest niezgodne z obowiązującym obecnie w Polsce prawem.

 

Czy przysługuje nam pojazd zastępczy?

Jeśli w wyniku uszkodzenia auta nie możesz z niego korzystać i wynajmujeszpojazd zastępczy, to pieniądze na jego wynajem będą pochodzić z OC sprawcywypadku. Ostatnia uchwała Sądu Najwyższego jest doskonałą wiadomością dlawszystkich kierowców.

 

Wątek na forum: Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę pojazdu

Osobiście odradzam dochodzenia zwrotu nadpłaty za kartę pojazdu na drodze sądowoadministracyjnej. Poza tym zarówno zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych jak i Sądu Najwyższego możliwe jest także roszczenie cywilne. Kolejną niedogodnością jest sama opłata sądowa w postępowaniu sądowoadmi...

 

Ubezpieczyciel nie zwróci wszystkich wydatków

Sąd Najwyższy w uchwale z 13 marca br. stwierdził, że koszty pomocy wpostępowaniu przedsądowym nie mogą być automatycznie refundowane osobomposzkodowanym z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia.

 

Gwarancja nie obejmuje za dużego spalania

Jeśli Twoje auto zużywa więcej paliwa niż producent podaje w danychkatalogowych, to raczej nie masz szans, by ubiegać się w ramach gwarancji owymianę samochodu. Takie stanowisko zajął niedawno Sąd Najwyższy.

 

20 lat na dochodzenie odszkodowania

Sąd Najwyższy rozstrzygnął spór w sprawie czasu, w jakim możnadochodzić odszkodowania po wypadku drogowym, spowodowanym przez nieznanegosprawcę.

 

Straż miejska może używać stacjonarnych fotoradarów

Batalia o używanie bądź nie stacjonarnych fotoradarów przez strażemiejskie oraz gminne przybrała niekorzystny obrót dla kierowców.Sąd Najwyższy uznał bowiem, że obowiązujące w naszym kraju przepisy niezabraniają używania przez te instytucje stacjonarnych urządzeńrejestrujących.

 

Jak ubezpieczyciele działają na niekorzyść poszkodowanych?

Zarobić czy też zaoszczędzić chciałby każdy. Nie inaczej jest i zzakładami ubezpieczeniowymi, które, zgodnie z najnowszym raportemRzecznika Ubezpieczonych, często stosują nieuczciwe praktyki, byle tylkoudało się zaniżyć kwotę wypłaconego odszkodowania. I to często wbreworzecznictwu Sądu Najwyższego.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Sad Najwyzszy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017