Wyszukiwałeś:

Schengen

. Znaleziono 16 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Schengen

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 16 wszystkich):

Inicjatywy polsko-czeskie

Samorządowcy z polsko-czeskiego przygranicza chcieliby, aby w najbliższychkilku latach wybudowana została droga, która połączy czeską Opavę zopolskim Kietrzem. "Teraz trasa do Opavy liczy 60 km, po zbudowaniu drogiskróciłaby się do 20 km" - burmistrz Kietrza, Józef Matela.

 

Rozmowy opolsko - czeskie

W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbyło się kolejne robocze spotkaniesamorządowców opolskich i czeskich, którzy chcieliby zbudować nową drogęłączącą Racibórz z Opavą.

 

Modernizacja przejść granicznych

W 2006 roku województwo podkarpackie otrzymało dodatkowe pieniądze zFunduszu Schengen, które zostały przeznaczone na budowę i modernizacjęprzejść granicznych w Krościenku i Medyce.

 

Utrudnienia na granicy w Krościenku

W dniach od 15 kwietnia do 30 września 2007 r. na drogowym przejściugranicznym w Krościenku nastąpią poważne utrudnienia w dokonywaniu odpraw wobu kierunkach. Utrudnienia wynikają z rozbudowy przejścia granicznego.

 

Pieniądze na wschodnią granicę

Do końca roku rząd przeznaczy 1,2 mld zł na poprawę bezpieczeństwa iusprawnienie ruchu na wschodniej granicy. Około 200 mln zł pochłonie budowaośmiu nowych przejść łączących Polskę i Ukrainę.

 

Niemcy się „zbroją”

Polscy kierowcy na ten dzień czekają od dawna. 21. grudnia 2007 roku Polskaprzyjmie porozumienia układu z Schengen. Oznacza to między innymi brakkontroli paszportowej na granicach z pozostałymi krajami Unii Europejskiej orazlikwidację uciążliwych kolejek.

 

Polskie granice gotowe na Schengen

W nocy z 20 na 21 grudnia tego roku znikną kontrole na granicach Polski zinnymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. To efekt przystąpienianaszego kraju do układu z Schengen. Teraz cała uwaga służb celnych igranicznych skupi się na uszczelnieniu granic z pozostałymi sąsiadami.

 

W razie wyjazdu

Właśnie kończą się święta, a przed wieloma Polakami pojawiła sięperspektywa wykorzystania urlopu między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem nawyjazd w góry. Z tego względu, że ilość śniegu w naszym kraju możesię okazać niezadowalająca, duża część osób wyjedzie za granicę.Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

 

Wjeżdżamy do strefy Schengen

Od kilku dni, dokładnie od 21 grudnia 2007 roku, Polska znajduje się w strefieSchengen. Cóż to oznacza, poza zniesieniem kontroli na granicach, dlaprzeciętnego Kowalskiego? Jakie obowiązki i prawa pozostały, a co sięzmieniło w tej kwestii...

 

Wróciły granice przy wjeździe do Włoch

Od wczoraj (28 czerwca) przywrócona została kontrola graniczna dlaosób wjeżdżających na terytorium Włoch z innych krajówczłonkowskich Unii Europejskiej. Władze włoskie zawiesiły obowiązywanieukładu z Schengen do 15 lipca.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017