Wyszukiwałeś:

Sejm

. Znaleziono 229 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Sejm

Spróbuj też wyszukać: auta z angli

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 229 wszystkich):

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Posłowie zajęli się drogami osiedlowymi

W dniu wczorajszym w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie propozycji zmian dokodeksu drogowego. Główne punkty dotyczą uregulowania kwestiiprzepisów na drogach wewnętrznych oraz odholowywania źle zaparkowanychsamochodów na koszt właściciela.

 

Ważenie ciężarówek usprawnione

Sejm przyjął jedną z trzech poprawek Senatu do ustawy, dzięki którejInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagisłużące do ważenia tirów. Dzięki tej poprawce konserwacja, naprawa ibieżące utrzymanie wag będą finansowane z budżetu państwa.

 

Pijany nie zawsze straci prawko

Jazda rowerem pod wpływem alkoholu nie będzie musiała już skończyć sięutratą prawa jazdy, jak to jest obecnie. Stosowne zmiany w Kodeksie Karnym,wymuszone przez wcześniejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zostałyprzyjęte w czwartek przez Sejm.

 

Koniec "kratek"!

Na piątkowym posiedzeniu Sejmu przegłosowana została nowelizacja ustawy oVAT, zgodnie z którą zmieniają się zasady odliczania tego podatku wprzypadku nabycia samochodów osobowych oraz paliwa do nich. Zmiany te sąjednak czasowe, a poza tym wciąż wzbudzają wiele kontrowersji.

 

Zmiany w ubezpieczeniach coraz bliżej

Zbliżające się wybory parlamentarne znacząco wpływają na zwiększenietempa prac naszych posłów. Wśród ustaw, które zostanąznowelizowane na ostatniej prostej obecnej kadencji Sejmu, znalazła się ustawao ubezpieczeniach OC kierowców.

 

Posłowie zadecydują, co z fotoradarami i wpływami z mandatów

Najbliższe posiedzenie Sejmu RP może zdominować debata nt. fotoradarówi wpływów z mandatów uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeńrejestrujących prędkość. Odbędą się bowiem pierwsze czytania aż czterechprojektów ustaw zmieniających przepisy w tym obszarze.

 

Odblaski obowiązkowe, ale dopiero za rok

Na ostatnim przed przerwą wakacyjną posiedzeniu Sejmu rozstrzygnął się loselementów odblaskowych, jakie powinni nosić piesi po zmroku pozaobszarem zabudowanym.

 

Sejm przeciw odrzuceniu podatku VAT od aut

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektunowelizacji ustawy o podatku VAT od samochodów. W głosowaniu przepadłapropozycja odrzucenia tych zmian już na tym etapie.

 

Posłowie za łatwiejszym karaniem zagranicznych kierowców

Łamanie przepisów drogowych podczas zagranicznych wojaży już niebawembędzie dużo bardziej ryzykowne. Podczas piątkowego głosowania Sejm uchwaliłzmianę przepisów w tej materii.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017