Wyszukiwałeś:

Suwalki

. Znaleziono 25 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Suwalki

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 25 wszystkich):

"Nowe propozycje drogowe"

"Dzisiejszy system budowy dróg jest nieskuteczny, mało efektywny iczęsto krytykowany. Nie możemy budować dróg za wszelką cenę i dróg bylejakich" - powiedział Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek 9listopada br. podczas konferencji prasowej.

 

Obwodnica, która uczy cierpliwości

O budowie obwodnicy Suwałk dyskutuje się już 26 lat. Mimo licznych protestówmieszkańców i samorządowców apelujących za przyśpieszeniem działańwciąż nie znamy dokładnego i spójnego harmonogramu prac.

 

Tańsza i krótsza obwodnica Suwałk i Augustowa

Ekolodzy zaprezentowali alternatywny wariant budowy 41-kilometrowej drogiomijającej Augustów i Suwałki. Według ich wyliczeń obwodnica byłabytańsza, omijałaby wszystkie obszary chronione Natura 2000 (m.in. DolinęRospudy) i powstała już wiosną 2012 roku.

 

Decyzja dla obwodnicy

Wojewoda podlaski wydał decyzję środowiskową dla obwodnicy Augustowa. Tymsamym GDDKiA może rozpocząć starania o wydanie pozwolenia na budowę.Ekolodzy już teraz zapowiadają protesty i odwołania.

 

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent Suwałk pozytywnie zaopiniował wstępną koncepcję programowązachodniej obwodnicy Suwałk w ciągu drogi krajowej nr 8 przedstawioną przezGDDKiA. Pozytwyną opinię zyskał wariant zachodni obwodnicy Suwałk w wersjinajbardziej oddalonej od centrum miasta.

 

Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Firma Transprojekt z Gdańska zaprezentowała dwa warianty przebiegu obwodnicySuwałk po stronie zachodniej miasta. Za pilnym rozpoczęciem budowy obwodnicySuwałk przemawiają wszystkie argumenty, które są wymieniane wprzypadku Augustowa. Przez Suwałki przejeżdża jeszcze więcej TIR-ówniż przez Augustów gdyż dodatkowo są to pojazdy jadące z przejściagranicznego w Budzisku w kierunku Olsztyna czy Gdańska.

 

Via Baltica – sporów ciąg dalszy

Powraca temat wyboru wariantu budowy trasy Via Baltica, o trasę walcząsamorządowcy z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.Urzędnicy z Podlasia zorganizowali konferencję, która byłaodpowiedzią na idee poprowadzenia trasy przez Ełk i Łomżę.

 

Via Baltica - będą konsultacje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała okonferencji prasowej, dotyczącej budowy trasy Via Baltica. GDDKiA razem zfirmą projektowa Scott Wilson będą prowadzić konsultacje społeczne, mającena celu wybór najlepszego wariantu planowanej drogi.

 

Suwałki uspokojone, Augustów niepewny

Pod koniec lutego bieżącego roku miało miejsce spotkanie władz Suwałk zdyrekcją białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad. Rozmowy dotyczyły przygotowań do przebudowy drogi krajowej nr 8.

 

Konsultacje nad obwodnicą Suwałk

Obwodnica Suwałk ma być częścią drogi ekspresowej S8. Budowa obwodnicypowinna rozpocząć się pod koniec 2011 roku, a zakończyć w roku 2013.Dlatego już teraz ruszają konsultacje społeczne, które mają zapoznaćmieszkańców miasta i gminy Suwałki oraz mieszkańców gminySzypliszki z przebiegiem planowanych wariantów obwodnicy.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017