Wyszukiwałeś:

Trybunal X

Konstytucyjny X

. Znaleziono 52 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Trybunal Konstytucyjny

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 52 wszystkich):

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Czy zapinanie pasów będzie konieczne?

Nie tak dawno przez różne media przetoczyła się ponownie istna burza wsprawie obowiązkowej jazdy z włączonymi światłami przez całą dobę. Terazbyć może czeka nas podobne zamieszanie związane z koniecznością zapinaniapasów bezpieczeństwa. Sprawą tą zajął się bowiem TrybunałKonstytucyjny.

 

Nie będą zabierać prawka za alimenty

We wczorajszym wyroku Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjnyprzepis, zgodnie z którym osobom, które zalegały z zapłatąalimentów, można było odebrać prawo jazdy.

 

Punkty karne po staremu

Trybunał Konstytucyjny przyznał rację większości argumentówprezydenta i uznał kwietniową nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym,która miała zacząć obowiązywać od maja 2010 roku, za niezgodną zkonstytucją.

 

Światła mijania do Trybunału

Szykuje się kolejna runda w batalii o obowiązkową jazdę na światłach całyrok przez cały dzień. Tym razem w roli sędziego powołany zostanie TrybunałKonstytucyjny, a w roli atakującego ponownie Prawo i Sprawiedliwość,które ze skargą na ten przepis zamierza wystąpić do Trybunału.

 

Kara za brak opłaty za przejazd ciężarówką zgodna z konstytucją

Kara pieniężna za nieuiszczenie opłaty za przejazd po drogach krajowychsamochodem o masie ponad 3,5 tony, w sytuacji gdy kierowca nie posiadał kartyopłaty w pojeździe w momencie kontroli, jest zgodna z konstytucją. Tak brzmiorzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

 

Wciąż mogą zabierać prawko

Rząd przyjął projekt zmian tzw. ustawy alimentacyjnej dotyczący odbieraniaprawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym. Mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego,uznającego możliwość zabrania uprawnień do prowadzenia pojazdów zaniekonstytucyjny, wciąż taka możliwość pozostanie w polskim prawie.Dłużnicy alimentacyjni będą mieli jednak możliwość obrony.

 

Czy będziemy musieli wskazywać, kto kierował autem?

22 lipca Trybunał Konstytucyjny orzeknie, czy przepis nakazujący pod groźbąmandatu wskazanie kierującego autem, którym popełniono wykroczeniedrogowe, jest konstytucyjny.

 

Mandaty z fotoradarów niekonstytucyjne

Fotoradary mają zapewnić większe bezpieczeństwo na polskich drogach, mająteż, choć o tym oficjalnie się nie mówi, zapewnić większe dochodybudżetowe. Tymczasem okazuje się, że mandaty wystawiane na podstawie zdjęćwykonanych przez fotoradar są niekonstytucyjne.

 

Koniec sadzenia drzew przy drogach - Trybunał orzekł

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że sadzenie drzew przy drogach, w miejscuwcześniej wyciętych może okazać się niebezpieczne. Szykują się zmiany wprzepisach.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Trybunal Konstytucyjny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017