Wyszukiwałeś:

Trybunal X

Konstytucyjny X

. Znaleziono 9 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Trybunal Konstytucyjny

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 9 z 9 wszystkich):

Jeśli nie "podatek" Religi, to co?

Już od ponad pół roku 12% wartości składek ubezpieczenia OC trafia nakonto NFZ na poczet leczenia ofiar wypadków drogowych. Według PolskiejIzby Ubezpieczeń niesprawiedliwa opłata, jaką jest „podatek”Religi, powinna zostać zastąpiona regresem ubezpieczeniowym.

 

Wykroczenie drogowe nie będzie dyskwalifikować instruktora

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie znowelizowanej ustawy Prawo oruchu drogowym, zgodnie z którą instruktorem nauki jazdy będzie mogłabyć osoba skazana za wykroczenie drogowe.

 

Ustawa "radarowa" do Trybunału

Prezydent Lech Kaczyński skierował znowelizowaną ustawę Prawo o ruchudrogowym do Trybunału Konstytucyjnego. Co najmniej kilka uchwalonych zmianmoże okazać się niezgodnych z konstytucją.

 

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Czy zapinanie pasów będzie konieczne?

Nie tak dawno przez różne media przetoczyła się ponownie istna burza wsprawie obowiązkowej jazdy z włączonymi światłami przez całą dobę. Terazbyć może czeka nas podobne zamieszanie związane z koniecznością zapinaniapasów bezpieczeństwa. Sprawą tą zajął się bowiem TrybunałKonstytucyjny.

 

Pasy nie naruszają godności - wyrok TK

Obowiązek zapinania pasów w pojazdach samochodowych jest zgodny zkonstytucja - tak orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Tym samym kierowcynie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów. Za niezapięciepasów bezpieczeństwa nadal grozi mandat w wysokości 100 zł i 2 punktykarne.

 

Kierowcy-dłużnicy odetchną z ulgą?

W 2005 roku w życie weszły przepisy, które wprowadziły najbardziejsurową karę, jaką można sobie wyobrazić, dla kierowców,którzy są jednocześnie dłużnikami alimentacyjnymi. Otóżprzyjęta wówczas ustawa zakładała, iż takim osobom może byćzabierane prawo jazdy. Jest jednak szansa, że obowiązujące przepisy zostanązmienione, bowiem do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek o zbadaniezgodności tego przepisu z konstytucją.

 

Nie będą zabierać prawka za alimenty

We wczorajszym wyroku Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjnyprzepis, zgodnie z którym osobom, które zalegały z zapłatąalimentów, można było odebrać prawo jazdy.

 

Punkty karne po staremu

Trybunał Konstytucyjny przyznał rację większości argumentówprezydenta i uznał kwietniową nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym,która miała zacząć obowiązywać od maja 2010 roku, za niezgodną zkonstytucją.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Trybunal Konstytucyjny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017