Wyszukiwałeś:

Unia X

Europejska X

. Znaleziono 91 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Unia Europejska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 91 wszystkich):

Otwarcie obwodnicy Rawy Mazowieckiej

Dzisiaj została przekazana do ruchu obwodnica Rawy Mazowieckiej (droga krajowanr 72). Nowa trasa ma długość 3,4 km. Realizacja projektu trwała niespełna18 miesięcy. Wartość kontraktu wyniosła 6 mln euro, z czego 2,6 mlndołożyła Unia Europejska.

 

Unia dopłaci do S-5

Unia Europejska planuje przeznaczyć prawie 4,8 mln euro na budowę drogiekspresowej S-5, która według Brukseli jest jedną z najważniejszychinwestycji drogowych. Będą to dodatkowe pieniądza poza programemInfrastruktura i Środowisko.

 

Niższy VAT receptą na wysokie ceny paliw?

Prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, optuje za obniżeniem opodatkowania paliw,których ceny w całej Europie cały czas ostro idą do góry. UniaEuropejska jest jednak przeciwna tej formie walki z wysokimi cenami paliw.

 

Mniej biopaliw, więcej "czystej" energii

Unia Europejska (UE) zmienia swoje stanowisko w sprawie procentowego udziałubiopaliw w ogólnym rynku surowców. Do 2020 roku ilość paliwpochodzenia roślinnego ma wynosić nie więcej niż 6 procent. Wedługwcześniejszych planów biopaliwa miały stanowić 10 procent całegoskładu paliwa zużywanego w Europie. W zamian za to w branży motoryzacyjnejzwiększyć ma się udział energii odnawialnej.

 

Unia nie pomoże nikomu

Unia Europejska nie zamierza przedstawić żadnych konkretnych rozwiązańdotyczących słabej koniunktury w branży motoryzacyjnej, spodowanej kryzysemfinansowym. Komisja UE jest daleka również od udzielania bezpośredniejpomocy zagrożonym bankructwem koncernom samochodowym, w tym stojącej na skrajuutraty płynności finansowej, niemieckiej marce Opel.

 

GVO a ochrona środowiska

Coraz większa liczba samochodów poruszająca się po drogach Europypowoduje, że to właśnie sektor motoryzacyjny staje się jednym znajwiększych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Dlatego teżKomisja Europejska stawia przed branżą coraz to większe wymagania.

 

Kryzys szansą na lepsze jutro

Kryzys - to chyba ostatnimi czasy najbardziej znienawidzone słowo przezwszystkich przedstawicieli branży motoryzacyjnej. I oczywiście najważniejszypowód całego zła, jakie miało miejsce w ostatnich miesiącach wbranży. Paradoksalnie jednak może się okazać, o ile podjęte zostanąprzemyślane kroki, iż w dłuższej perspektywie może on przynieść więcejkorzyści.

 

Kontrolowanie ciśnienia opon będzie obowiązkowe

Tak samo jak ważne jest dla organizmu ludzkiego właściwe ciśnienie krwi, taksamo dla samochodu, właściwe ciśnienie w oponach. Unia Europejska chce aby zczynności, które kierowcy powinni przeprowadzać rutynowo raz wmiesiącu, uczynić powszechny obowiązek.

 

Unia zażąda systemu eCall

Miało być na zasadzie dobrowolności, ale najprawdopodobniej skończy sięwprowadzeniem środków nakazujących wdrożenie nowego samochodowegosystemu bezpieczeństwa eCall. Komisja Europejska ponownie i chyba już ostatniraz wezwała wszystkie kraje unijne, by te przyspieszyły wprowadzanierozwiązań, które doprowadziłyby do montowania w nowych pojazdachsystemu powiadamiania o wypadkach eCall.

 

Kosztowne oszczędzanie

Planowane przez Unię Europejską kolejne ograniczenia emisji CO2 dlasamochodów, powodują w branży motoryzacyjnej gigantyczne wydatki.Europejscy producenci na badania i rozwój nowych, ekologicznychtechnologii wydają setki miliardów Euro.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Unia Europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017