Wyszukiwałeś:

VAT

. Znaleziono 201 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: VAT

Spróbuj też wyszukać: zwrot vat 2008 vat 2011

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 201 wszystkich):

Odszkodowania z VAT-em

Sąd Najwyższy w uchwale z 17 maja br. stwierdził jednoznacznie, żeodszkodowanie za naprawę auta z tytułu ubezpieczenia OC ma obejmować takżepodatek VAT. To dobra wiadomość dla właścicieli aut, którzynaprawiali lub będą naprawiać swój samochód w ramach OC metodąkosztorysową.

 

VAT do zwrotu?!

Komisja Europejska rozpoczęła kolejne działania wobec Polski w związku zwyłączeniem prawa do odliczenia VAT od niektórych rodzajówsamochodów oraz paliwa do nich po naszej akcesji do WspólnotyEuropejskiej.

 

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

Zwrot VAT od aut z kratką

Choć od wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie prawa doodliczania podatku VAT od paliw wykorzystywanych do napędu samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej minęły już dwa miesiące,wciąż sporo było sprzeczności, jak należy interpretować ten wyrok. Pismowydane przez Ministerstwo Finansów powinno pomóc wyjaśnić tękwestię.

 

Polska pozwana za samochodowy VAT

Komisja Europejska (KE) pozwała Polskę do Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości (ETS) za wliczanie kwoty opłat rejestracyjnych do podstawypodatku VAT przy sprzedaży samochodów.

 

Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Wyrok WSA w Krakowie mógłby oznaczać rewolucję w temacie podatku VATod samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej.Mógłby, gdyby nie zapowiedziana skarga kasacyjna od wyroku, gdyż MF niezgodzi się, by możliwość odliczenia pełnego VAT przysługiwała dlawszystkich pojazdów używanych w firmach.

 

Pomysł na VAT od aut pod krytyką

Pomysł Ministerstwa Finansów, aby ponownie ograniczyć możliwośćodliczania podatku VAT od samochodów osobowych wykorzystywanych wfirmach, a także od paliwa do tychże aut, spotkał się z ogromną krytyką zróżnych stron. - Takie rozwiązanie jest niedopuszczalne - alarmujem.in. KPP.

 

KPP: Przez zmiany w VAT budżet straci

Zgoda Komisji Europejskiej, której efektem może być czasowy brakmożliwości odliczenia podatku VAT samochodów firmowych oraz od paliwado nich może przynieść mniejsze niż zakłada się wpływy do budżetupaństwa - uważa Konfederacja Pracodawców Polskich.

 

Auta z kratką - od tych aut odliczysz 100% VAT

Przyszłość aut z kratką, czyli tych które dają obecnie prawo do100-procentowego odliczenia podatku VAT i od ceny zakupionego na firmę auta, iod paliwa do niego, stoi wciąż pod sporym znakiem zapytania. Niby rządwycofał się z pomysłu wprowadzenia ograniczeń w odliczeniu VAT, ale wkażdej chwili może do tego pomysłu powrócić. A tymczasem oferta rynkuaut z kratką jest dziś przeogromna.

 

VAT – nowa decyzja, nowe zamieszanie

Izba Skarbowa w Bydgoszczy, wydająca interpretacje w imieniu ministrafinansów wydała dwie interpretacje odnośnie podatku VAT. Mówiąone o zakazie odliczania podatku VAT od paliwa do samochodu służbowego orazograniczeniu możliwości odliczania VAT przy leasingu. Czy jednak zgodnie zobowiązującym prawem?

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017