Wyszukiwałeś:

Wezel X

Gliwice X

. Znaleziono 102 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Wezel Gliwice

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 102 wszystkich):

Sośnica czy Gliwice?

Gliwice chcą, aby powstające skrzyżowanie autostrad A1, A4 i drogi krajowejnr 44, czyli węzeł Sośnica, otrzymał nową nazwę (węzeł Gliwice).Niestety wygląda na to, że Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad nie jest zainteresowana zmianą.

 

Węzeł i autostradę otworzą w grudniu

Pod koniec listopada zostaną zakończone prace budowlane na węźleautostradowym Gliwice – Sośnica oraz na odcinku autostrady A1 Gliwice– Bełk. Następnie, w ciągu 30 dni, inspektorzy nadzoru budowlanegowydadzą decyzję w sprawie oddania inwestycji do użytku. Dlakierowców  oznacza to, iż z drogi korzystać będą nie wcześniejniż w połowie grudnia. Przejazd autostradą A1   będzie na raziebezpłatny – zawiadamia inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowychi Autostrad.

 

Węzeł Gliwice-Sośnica na razie w animacjach

Niedługo uruchomiony zostanie węzeł Gliwice-Sośnica na skrzyżowaniuautostrad A-1 i A-4 – poinformowała Generalna Dyrekcja DrógKrajowych i Autostrad oddział w Katowicach. Dla relacji autostradowych, tj.między autostradami A-1 i A-4, obowiązywać będzie docelowa organizacjaruchu, na pozostałych relacjach – tymczasowa.

 

Autostrada A-1 Sośnica - Bełk w prezencie przed świętami

Do użytku zostaje oddany pierwszy z siedmiu realizowanych w województwieśląskim odcinków autostrady A-1 – z Sośnicy do Bełku. Ponad15-kilometrowy odcinek ma po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Prace budowlanewyniosły ponad 213 mln euro. Ponadto, aby uzyskać połączenie autostrady A-1z autostradą A-4,  uruchomione zostanie drugie zadanie - węzełautostradowy Gliwice-Sośnica.

 

Autostradami wokół Gliwic

Trwają prace przy gliwickim odcinku autostrady A1 (od węzła GliwiceMaciejów do węzła Gliwice – Sośnica). Jest to odcinekzamykający 33 km obwodnicę górnośląskiego miasta. Pozostałączęść obwodnicy  tworzą: autostrada A4 (od węzła GliwiceKleszczów do węzła Gliwice – Sośnica) oraz tzw. stara autostradaczyli droga krajowa nr 88. Gliwice mają to szczęście, że budowa autostradyjest inwestycją rządową (inwestorem jest Generalna Dyrekcją DrógKrajowych i Autostrad) dofinansowaną z funduszy unijnych. Prace powinnyzakończyć się w połowie 2011 roku.

 

Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym

Przejazd autostradową obwodnicą Gliwic (obejmującą fragmenty autostrad A1 iA4) będzie w ruchu lokalnym bezpłatny – tak wynika z projektuministerialnego rozporządzenia.

 

Gliwice ? Okrężna w 152 dni

Dodatkowe połączenie dla kierowców jadących z Gliwic w kierunkuautostrady A4 i Drogi Krajowej nr 44 (prowadzącej w kierunku naMikołów) zostało oddane do ruchu 14 grudnia. Prace przy realizacjidodatkowego połączenia trwały od drugiej połowy czerwca do końca listopada- dokładnie 152 dni. Koszt inwestycji wyniósł około 1,6 mln zł.

 

Bez opłat na gliwickiej A4

– Za przejazd z Katowic do węzła Gliwice – Sośnica nie trzebabędzie płacić. Za darmo po autostradowych obwodnicach jeżdżą mieszkańcyKrakowa czy Wrocławia. Wprowadzenie opłat dla mieszkańców Gliwic iokolic to jawna dyskryminacja – podkreślał prezydent Gliwic ZygmuntFrankiewicz na konferencji prasowej. 15 maja zaapelował bezpośrednio dopremiera Donalda Tuska o wywiązanie się z obietnic i wyłączenie z opłatgliwickiej części A4.

 

Bezpieczniej w rejonie węzła Gliwice Wsch. w ciągu autostrady A1

Rozpoczynają się roboty drogowe na drodze krajowej nr 88 w rejonie węzłaGliwice – Wschód na skrzyżowaniu autostrady A1 i drogi krajowej nr88.

 

Zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Gliwice ? Wschód

15 października br., w związku z zakończeniem pierwszego etapu robót,prowadzonych w ramach poprawy bezpieczeństwa na DK88 w rejonie węzła Gliwice– Wschód, na skrzyżowaniu DK 88 i autostrady A1, nastąpi zmianatymczasowej organizacji ruchu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Wezel Gliwice".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017