Wyszukiwałeś:

Wolin

. Znaleziono 10 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Wolin

Spróbuj też wyszukać: samochód wolin

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

Lotnisko, tunel, drogi...

Zachodniopomorskie czekają nowe inwestycje. Według zapowiedzi szefa rządu 3mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację lotniska Szczecin - Goleniów azmiana statusu (z powiatowych na krajowe) dróg łączących Świnoujście zmorzem oraz biegnących przez Wolin ma pozwolić na pozyskanie funduszy z UE.

 

Miliardy dotacji do wykorzystania

W ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” do 2013roku ma powstać 636 km autostrad i 2 247 km dróg ekspresowych. Na realizacjęinwestycji transportowych przeznaczonych zostanie około 26 mld euro. Podobnaskala inwestycji zostanie też utrzymana w latach 2014-2020 - zapowiedziałminister transportu.

 

Nowa droga krajowa w Świnoujściu

GDDKiA nadała numer nowej drodze krajowej w Świnoujściu. Ulice Pomorska,Karsiborska, Nowokarsiborska i Grunwaldzka, jako droga krajowa, o łącznejdługości 14 kilometrów, otrzymały numer 93. Zmiana statusu (zpowiatowych na krajowe) tras łączących Świnoujście z morzem orazbiegnących przez Wolin ma pozwolić na pozyskanie funduszy z UE.

 

Droga Wolin - Uznam w tunelu

Z początkiem sierpnia br. w siedzibie Ministerstwa Transportu podpisanezostało porozumienie na rzecz budowy stałego połączenia drogowego pomiędzywyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu.

 

Tunel pod Świną

Mogą przepaść 2 mln zł, których Generalna Dyrekcja DrógKrajowych i Autostrad nie zdąży wydać w tym roku na studium wykonalnościtunelu pod Świną, który ma połączyć wyspy Wolin i Uznam.

 

Listy projektów po weryfikacji

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o zakończeniu weryfikowanialist projektów kluczowych do unijnych programów, m.in. ProgramuOperacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który zawiera priorytetydotyczące rozwoju sieci drogowej TEN-T i bezpieczeństwa na drogach.

 

Tunel czy most?

Budowa trwałego połączenia drogowego między wyspami w centrum Świnoujściato jedna z ważniejszych inwestycji infrastrukturalnych. Nie wiadomo jeszcze czyobie części miasta połączy tunel czy most, jednak będzie to kosztownainwestycja.

 

Powstanie rondo na krajowej trójce

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg nabudowę nowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z drogamiwojewódzkimi nr 107 i 108 niedaleko wyspy Wolin. W tym miejscu,szczególnie w lecie często dochodzi do wypadków.

 

Skąd pieniądze na tunel pod Świną?

Nie do końca wiadomo jak finansowana będzie budowa stałej przeprawyUznam-Wolin Ministerstwo Infrastruktury co prawda zarezerwowało w programieInfrastruktura i Środowisko środki na ten cel, jednak koszt inwestycji,pierwotnie wyliczony na 460 mln zł., według opracowanego studium wykonalnościwzrósł do kwoty 1,3 mld zł.

 

Trasy alternatywne nad morze

Województwo zachodniopomorskie w okresie wakacyjnym odwiedza corocznieok. 2 mln turystów, aby ułatwić poruszanie się wyznaczono trasyalternatywne prowadzące nad morze.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017