Wyszukiwałeś:

aerodynamika

. Znaleziono 979 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: aerodynamika

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 979 wszystkich):

Wentylowane lampy Mercedesa

W najnowszej generacji modeli Klasy C, producent samochodów ze Stuttgartuwprowadził dwa innowacyjne rozwiązania w kwestii aerodynamiki. Jednym z nichsą wentylowane lampy tylne, które mają zastąpić dotychczasowe spojlery naklapie bagażnika.

 

Nowe centrum aerodynamiki BMW

Bawarski koncern otworzył w zeszłym  tygodniu nowe centrum aerodynamiki.Nowy obiekt o pięciu kondygnacjach i powierzchni 25 tysięcy m2 kosztował BMWprzeszło 170 milionów Euro. Budowa trwała pięć lat.

 

F1: Kolejna, kosztowna rewolucja w F1

Przed sezonem 2011 w Formule 1 dojdzie do kolejnej, bardzo kosztownej rewolucjitechnicznej - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

 

Wytrzymałość ważniejsza niż aerodynamika

Pierwsze, tegoroczne testy nowych bolidów Formuły 1 na torze w Walencji,bardziej przypominały maratony niż sesje treningowe. Mimo że na torzeregularnie kursowało siedem wyścigówek, zdarzyły się tylko dwieawarie.

 

Ekologi(k)a

Wielu producentów samochodowych ma w swojej ofercie specjalne modele,nastawione na ekologię. Dzięki zoptymalizowanej aerodynamice, modyfikacjomsilnika i skrzyni biegów, z założenia mają wyróżniać sięwiększą oszczędnością spalania paliwa.

 

Waldemar Pawlak i samochody przyszłości

Nie tylko obniżenie akcyzy na paliwo, co proponował już ostatnio WaldemarPawlak, jest sposobem na walkę z wysokimi cenami paliw. Minister Gospodarkipopiera także dążenia do stworzenia nowoczesnych pojazdów,które spalałyby tyle, co "kot napłakał".

 

Przełomowa naczepa Mercedes-Benz

Współczynnik oporu powietrza niższy o 18 proc., spadek zużycia paliwao niemal 5 proc. – wyrafinowana aerodynamika naczepy Mercedes-Benz otwierakolejny rozdział w zakresie ekonomiki i wpływu na środowisko nowoczesnychciężarówek, takich jak nowy Actros. Opływowy tandem po raz pierwszyzostał zaprezentowany podczas targów Trailer 2011 w Belgii.

 

Zaoszczędź 2000 litrów ON

Tankowanie do pełna dalekobieżnej ciężarówki kosztuje dziś od 1000do 2000 euro. Aerodynamiczna naczepa i ciężarówka Daimlera pozwalająna drastyczne ograniczenie oporu powietrza i zużycia paliwa.

 

McLaren zaprojektowany przez powietrze

McLaren P1 jest coraz bliższy seryjnej produkcji. Nie tak dawno producent zWoking testował finalny prototyp w okolicach koła podbiegunowego. Terazprzedstawia ideę projektu nadwozia.

 

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

W Białej Podlaskiej, na tamtejszym lotnisku, Arrinera Automotive S.A.rozpoczęła kolejne testy drogowe, korzystając z prototypowego modeluHussarya. Firma testowała aerodynamikę nadwozia oraz układ jezdny.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017