Wyszukiwałeś:

akcyza

. Znaleziono 246 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: akcyza

Spróbuj też wyszukać: stawki akcyzy akcyza-tcce opłaty rejestracyjne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 246 wszystkich):

Wiadomo, jak zwrócą akcyzę

W końcu, bo po trzech miesiącach od ogłoszenia orzeczenia EuropejskiegoTrybunału Sprawiedliwości w sprawie zgodności z prawem unijnymprzepisów odnośnie opodatkowania samochodów akcyzą, resortfinansów opracował zasady zwrotu niesłusznie pobranej części akcyzy.

 

Rząd akceptuje zasady zwrotu akcyzy

Rada Ministrów przyjęła wczoraj (wtorek) przedłożony przez ministrafinansów projekt znowelizowanej ustawy o zwrocie części akcyzyzapłaconej z tytułu sprowadzenia samochodu osobowego.

 

I co z tą akcyzą?

Kiedy już prawie rok temu (18 stycznia 2007 r.) Europejski TrybunałSprawiedliwości stwierdził, iż pobierana akcyza za używane samochody byłaniezgodna z prawem wspólnotowym, setki tysięcy, jeśli nie milionyprywatnych importerów liczyło na szybki zwrot nadpłaconego podatku.Jednak do dziś wciąż nie uchwalono ustawy, która reguluje zasadyzwrotu akcyzy.

 

W wakacje zwrócą akcyzę?

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwrocienadpłaty akcyzy od aut sprowadzonych po wejściu Polski do Unii Europejskiej.Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane sytuacje, być może już latem ustawawejdzie w życie.

 

Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy ozwrocie akcyzy od sprowadzonych samochodów z krajów unijnych dogrudnia 2006 r.

 

Ustawa o zwrocie akcyzy uchwalona!

W końcu, po blisko półtora roku od niekorzystnego dla polskiegopaństwa werdyktu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, uchwalona zostałaustawa regulująca zwrot akcyzy pobieranej przy nabyciu samochodu starszego niżdwuletniego w kraju UE.

 

Zwrot akcyzy - krok po kroku

W końcu, po blisko półtora roku od wyroku Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości, w życie wchodzi ustawa regulująca zwrot podatku akcyzowegood sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów. Ci, którzyjeszcze tego nie zrobili, mogą starać się teraz o zwrot niesłusznie pobranejakcyzy. Ci, którzy już odzyskali podatek, ale w niższej wysokości,mogą ubiegać się o brakującą część.

 

"Każde auto bez akcyzy sprowadzę"

Związek Dealerów Samochodów wystosował list otwarty do ministrafinansów Jacka Rostowskiego w sprawie nasilającego się zjawiskasprowadzania do Polski samochodów osobowych, rejestrowanych zagranicąjako auta ciężarowe, i w ten sposób unikania płacenia akcyzy.

 

Ekologiczne samochody bez akcyzy?

Zniesienie akcyzy od zakupu samochodów hybrydowych i elektrycznych towedług byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka, jedyna realna możliwośćwsparcia tego typu aut przez państwo. Według byłego ministra gospodarki,rozwiązanie to jest stosunkowo bezbolesne dla budżetu i dlatego do tegopomysłu przekonywał ministra finansów.

 

Nowa akcyza na samochody - rząd pracuje nad zmianami

Minister Finansów poinformował o pracach nad zmianami w zasadachpłatności akcyzy. W niedalekiej przyszłości podatek będzie zależeć nietylko od pojemności silnika, ale również od wieku samochodu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017