Wyszukiwałeś:

aktywne X

hamowanie X

. Znaleziono 162 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: aktywne hamowanie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 162 wszystkich):

Aktywne zawieszenie w Mondeo

Inżynierowie pracujący dla Forda osiągnęli kolejny etap rozwoju,prezentując nowoczesny system aktywnego zawieszenia przeznaczony dla FordaMondeo. Dzięki temu czwarta generacja tego samochodu będzie umożliwiać nietylko komfortowe przemieszczanie się, ale przede wszystkim będzie ono terazbezpieczniejsze i bardziej usportowione.

 

Aktywne hamowanie w ciężarówkach

Oto nowy kamień milowy w technologii bezpieczeństwa samochodówciężarowych. Mercedes wprowadza właśnie system Active Brake Assist 2,który zmniejszy ryzyko lub skutki kolizji.

 

Który asystent lepiej hamuje?

Mały moment nieuwagi i klasyczny najazd na tył poprzedzającego pojazdumurowany. To jedne z najczęstszych kolizji, jakie notuje się w ruchu drogowym.Niektórzy producenci od pewnego czasu próbują zapobiegać tegotypu wypadkom, montując w swoich samochodach asystentów nagłegohamowania. Jak naprawdę wypadają w praktyce? Sprawdził to niedawno niemieckiautomobilklub ADAC na przykładzie sześciu aut od Audi, BMW, Infiniti,Mercedesa, Volvo i Volkswagena.

 

Zahamują za ciebie, ale który lepszy?

Chwila zagapienia, spóźnione hamowanie i... stłuczka? Niekoniecznie,bowiem przed groźnymi dla samochodu i pasażerów konsekwencjami możeuchronić elektroniczny asystent hamowania. Niemiecki automobilklub ADACprzetestował niedawno kilka takich systemów.

 

System aktywnego hamowania Hondy

Honda jest kolejną marką samochodową, która będzie oferować systemułatwiający unikanie wypadków drogowych. Układ City-Brake ActiveSystem ma działać w ruchu miejskim przy prędkościach do 30 km/h.

 

Hamują za kierowcę. Wkrótce będą obowiązkowe?

Systemy bezpieczeństwa, które mają przyhamować bądź nawet zatrzymaćcałkowicie samochód bez udziału kierowcy, mogą znacząco przyczynićsię do zmniejszenia liczby czy też skutków wypadków drogowych.Póki co producenci dosyć ostrożnie wprowadzają je w swoich modelach,choć niebawem, za sprawą Euro NCAP, powinno się to znacząco zmienić.

 

Euro NCAP popiera stosowanie autonomicznego hamulca

Niezależna organizacja oceniająca bezpieczeństwo pojazdów, NCAP,zbadała wpływ stosowania układu autonomicznego hamowania awaryjnego na ograniczenie ilości kolizji. Wygląda na to, że systemy tego typu działająbardzo sprawnie.

 

Jak hamować poprawnie?

Nie będziemy tłumaczyć zawiłości zjawisk fizycznych, którepojawiają się podczas hamowania. Przedstawiamy Wam za to receptę naefektywne, poprawne zatrzymanie samochodu. Dziś radzimy jak hamować.

 

System automatycznego hamowania będzie seryjny

Do takiego wyposażenia jak poduszki powietrzne, ABS, czy pasy bezpieczeństwa,dołączy kolejny, obowiązkowy element. Do 2022 roku dwudziestuproducentów zadeklarowało, że wprowadzi seryjnie montowany systemautomatycznego hamowania.

 

Euro NCAP sprawdza system awaryjnego hamowanie

Przy okazji testów zderzeniowych Toyoty Prius i Suzuki Baleno, europejska organizacja Euro NCAP oceniła działanie systemów awaryjnego hamowania - jest szansa, że w takie rozwiązanie będzie wyposażanych co razwięcej samochodów.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "aktywne hamowanie".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017