Wyszukiwałeś:

alkohol

. Znaleziono 355 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: alkohol

Spróbuj też wyszukać: AC-ubezpieczenia

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 355 wszystkich):

Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks wraz z Europejską Radą Bezpieczeństwa Transportowego (ETSC)prowadzą ogólnoeuropejską kampanię pod nazwą “Safe &Sober”, której głównym celem jest ograniczenie liczbyosób kierujących pojazdami ciężarowymi pod wpływem alkoholu.

 

Lampka win(n)a

Zbliża się czas wzmożonych wyjazdów, rodzinnych spotkań orazświątecznych toastów. Osoby, które zamierzają wypić choćbyodrobinę alkoholu, a niedługo potem mają w planach jazdę samochodem, powinnypamiętać, że nawet mała dawka nie pozostaje obojętna dla organizmu.

 

OC i AC nie pomogą pijanemu kierowcy

Przed nami długi weekend, a więc okazja do wyjazdów za miasto ispotkań przy grillu. Niestety, wielu kierowców po spożyciu alkoholuwsiada wówczas za kierownicę samochodu nie bacząc na konsekwencje. A zajazdę po pijanemu często trzeba później słono zapłacić. I niepomogą wówczas żadne ubezpieczenia OC czy AC.

 

Stacje benzynowe bez alkoholu!?

Senatorowie wpadli na nowy pomysł, dzięki któremu ma się zwiększyćbezpieczeństwo na naszych drogach. Chodzi o wyeliminowanie potencjalnychpijanych kierowców. W jaki sposób? Poprzez zakaz handlu napojamialkoholowymi na stacjach benzynowych. Pomysł wydaje się nieco abstrakcyjny,ale wzbudził niemalże narodową dyskusję na ten temat.

 

Kac równie groźny jak alkohol

O tym, że jazda pod wpływem alkoholu, nawet w niewielkiej dawce, jestniezwykle niebezpieczna, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Jednaknawet, gdy już alkohol całkowicie z nas wyparował, a pozostają inne objawyjego spożywania, kierowanie samochodem może skończyć się tragicznie.

 

Wakacje z promilami

Większość wypadków spowodowanych przez kierowców bedących podwpływem alkoholu ma miejsce w dni wolne od pracy. Przy okazji każdegodługiego weekendu policja podaje, ilu nietrzeźwych kierowców złapanotym razem. Niestety nie pomagają tu żadne napomnienia ani akcje skierowane dokierowców.

 

Przez alkohol podrożeją paliwa?

A dokładniej przez jego brak na stacjach paliwowych. Jeśli politykom udałobysię wprowadzić taki dość kontrowersyjny przepis o zakazie sprzedażyalkoholu na stacjach benzynowych, wówczas detaliczne ceny paliw mogąostro pójść do góry.

 

Mniej wypadków z powodu alkoholu, ale...

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to jeden z najgorętszych okresówna polskich drogach. Niestety, nie wszystkim udaje się dotrzeć do celupodróży, a jedną z przyczyn wypadków drogowych jest alkohol.Nasza wiedza na temat działania alkoholu na organizm nadal jestniewystarczająca.

 

Kiedy kontrola alkomatem?

Wypadek drogowy, stłuczka czy zwykła kontrola drogowa to najczęstszesytuacje, w których kierowca może mieć kontakt z funkcjonariuszemdrogówki. Podczas takiego spotkania zdarza się, że w użyciu znajdujesię alkomat. Zobacz, w których sytuacjach badanie alkomatem jestobowiązkowe, a kiedy może ujść nam płazem niewielka ilość alkoholu worganizmie.

 

Surowe kary dla pijanych kierowców w Polsce. A jak jest w Europie?

Nasi ustawodawcy przygotowali surowsze kary za jazdę pod wpływem alkoholu.Niebawem zapewne wejdą one w życie. Czy jednak kara pieniężna do 10 tys.zł, czasowy bądź dożywotni zakaz prowadzenia auta i wreszcie koniecznośćzainstalowania w aucie blokady alkoholowej to aż tak dotkliwe sankcje.Porównaliśmy je z karami, jakie mogą spotkać kierowców w innychkrajach europejskich.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017