Wyszukiwałeś:

archeolodzy

. Znaleziono 20 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: archeolodzy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 20 wszystkich):

Wątek na forum: Mamuty na obwodnicy

I ktoś może znowu opóźnić kolejną ważną i prestiżową budowę...W takim tempie możemy mieć ekspresówki za tysiąc lat, kiedy nas już będą odkrywać jak mamuty. Bo przecież teraz pan archeolog będzie musiał pobawić się kośćmi, nie daj Bóg powie, wskazując na kieszeń, że przydałoby się pokopać ...

 

Archeolodzy zbadają teren pod obwodnicę Sztabina

Na lata 2008-2010 drogowcy zaplanowali budowę obwodnicy Sztabina w ciąguprojektowanej drogi ekspresowej S8. Zanim jednak przystąpią do pracbudowlanych, teren przeznaczony pod drogę przebadają archeolodzy.

 

Wątek na forum: Ekspresowa „siódemka” w kawałkach na Euro 2012

To skandal. Oczywiście. Mieszkańcy żyjący przy tej trasie od 60 lat wiedzą jak logarytmicznie narasta ruch między Wawą a Krakowem i dalej Zakopcem. Dane liczbowe są osiągalne. Dawać forsę na drogę i przestać pieprzyć!. Do roboty. Motylki przepędzić z łąk a archeologów omijać.

 

Archeolodzy na A4

Od kilku lat polska archeologia rozkwitła za sprawą drogowców. Tylko nabadania odcinka niespełna 80 km pomiędzy Krakowem a Tarnowem wydano ok.140-150 mln złotych. Ostatnio krakowski oddział GDDKiA podpisał umowę zInstytutem Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk na wykonanie badańarcheologicznych niedawno odkrytego stanowiska w Kłaju na terenie budowyautostrady A4.

 

Nieoczekiwane znaleziska przy budowie S8 na Podlasiu

Historyczne cmentarzysko z XVII wieku  odkryli archeolodzy  w Pajewie,na trasie budowy drogi ekspresowej S 8 Jeżewo - Białystok. W związku zwykopaliskami, trzeba było wstrzymać roboty budowlane na przeszło 110metrowym odcinku. Przerwa trwała od 19 kwietnia tego roku do 11 maja.

 

Większe tempo prac przy A4 Jarosław-Radymno

Umowa na projekt i budowę 25- kilometrowego odcinka autostrady A4Jarosław-Radymno, o wartości 794,4 mln zł netto, została podpisana 29października 2009 roku. Prace budowlane na pierwszym odcinku – Jarosław– okolice Pawłosiowa – rozpoczęły się w sierpniu 2010 roku,natomiast na odcinku od Pawłosiowa do Radymna – w październiku 2010roku. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na kwiecień 2012 roku. Obecnieprace toczą się na wszystkich frontach, 24 godziny na dobę przez siedem dni wtygodniu. Łącznie na całym odcinku autostrady pracuje ok. 1350 osób -informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Zanim zacznie się budowa, na S7 wejdą archeolodzy

Jeszcze w październiku rozpoczną się badania archeologiczne na  trasieprzyszłej trasy S7 od Nidzicy do Napierek. To działania konieczne, zanimrozpoczną się właściwe roboty budowlane.

 

Archeolodzy na przyszłej drodze S5

Trwają rozpoznawcze badania archeologiczne na przyszłej drodze S5 wwojewództwie kujawsko-pomorskim. Prace są konieczne przed realizacjąinwestycji.

 

"Archeologiczne" problemy drogi S7 w małopolskim

Jest decyzja środowiskowa dla drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków– granica woj. świętokrzyskiego. Trwają też spotkania zwłaścicielami zainteresowanych gmin i nieruchomości. Wiadomo, że w kolizji zbudowaną drogą jest kilkadziesiąt stanowisk archeologicznych.

 

Wątek na forum: "Archeologiczne" problemy drogi S7 w małopolskim

Żeby przyspieszyć: podzielić na odcinki i rzucić archeologów najpierw na odcinek Igołomska - okolice Słomnik jako priorytet. Następnie zacząć tam budowę, a wykopki przenieść na północ i sukcesywnie budować kolejne odcinki ~pomysł

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017