Wyszukiwałeś:

auta X

kratka X

. Znaleziono 273 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: z.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: auta z kratka

Spróbuj też wyszukać: jak legalnie usunąć kratkę

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 273 wszystkich):

Powrócą kratki?

Pamiętamy je zapewne wszyscy. Kratka za tylną kanapą. Ich posiadanie byłojednym z podstawowych warunków, które dawało uprawnienia doodliczania podatku VAT zawartego w cenie kupowanego paliwa. I choć od ponadtrzech lat nie zapewniają już takiej możliwości, to jednak być możepowrócą.

 

Kratki, czyli powrót do przeszłości

Zawirowania wokół przepisów dotyczących możliwości odliczaniapodatku VAT od samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczejsprawiły, że po kilku latach nieobecności w salonach sprzedaży pojawiłysię auta z kratką. Niemal natychmiast spotkały się one z dużymzainteresowaniem, co widać także po marcowym rankingu Top Ten mojeauto.pl.

 

Auta z kratką: Do wyboru, do koloru

Kiedy pięć lat temu zmiana przepisów podatkowych spowodowała, żekratki straciły sens bytu, wydawało się, iż ten absurdalny elementwyposażenia samochodów osobowych wykorzystywanych w działalnościgospodarczej już nigdy nie będzie nas straszył. Nic bardziej mylnego.Właśnie przeżywamy swoisty renesans samochodów z kratką.

 

Auta z kratką - od tych aut odliczysz 100% VAT

Przyszłość aut z kratką, czyli tych które dają obecnie prawo do100-procentowego odliczenia podatku VAT i od ceny zakupionego na firmę auta, iod paliwa do niego, stoi wciąż pod sporym znakiem zapytania. Niby rządwycofał się z pomysłu wprowadzenia ograniczeń w odliczeniu VAT, ale wkażdej chwili może do tego pomysłu powrócić. A tymczasem oferta rynkuaut z kratką jest dziś przeogromna.

 

Auta z kratką zagrożone

Najpierw w efekcie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na polskiedrogi po kilku latach nieobecności powróciły auta z kratką. Dwieostatnie decyzje Komisji Europejskiej mogą spowodować natomiast, że znowu niebędzie sensu ich kupować. Jak widać, to instytucje europejskie majądecydujący wpływ na to, jakie auta kupują polscy przedsiębiorcy.

 

Od "kratek" nie odliczymy już 100 proc. VAT

Jeśli ktoś się jeszcze łudził, że prawo do odliczania pełnego podatku VATod aut z kratką jednak pozostanie, to opublikowane właśnie przez resortfinansów założenia do nowelizacji ustawy o podatku VAT rozwiewają wpełni te nadzieje. Od 1 stycznia 2011 roku sytuacja "kratek" będzieidentyczna jak zwykłych aut osobowych, co oznacza, że będzie można odliczyćtylko 60 proc. kwoty podatku naliczonego, nie więcej niż 6 tys. zł, a takżezniknie prawo do odliczania VAT od paliwa do tych pojazdów.

 

Ostatni dzwonek dla kratek

Niecałe trzy miesiące do zakończenia roku to ostatni moment dlaprzedsiębiorców, by nabyć jeszcze auto z kratką, a tym samymskorzystać w pełni z odliczeń w podatku VAT. Dla tych, którzy jeszczesię wstrzymują z decyzją, przypominamy, że aby zaoszczędzić 22 proc.podatku VAT, muszą oni zdążyć z zarejestrowaniem zakupionego auta przedkońcem roku. A to wcale już nie jest takie pewne

 

Likwidacja "kratek" dotknie też leasing

Obecne prawo umożliwiające odliczenie pełnego VAT od nabycia aut z kratkąoraz paliwa do nich prawdopodobnie zostanie utrzymane tylko do końca tego roku.Po 1 stycznia 2011 r. zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami MinisterstwaFinansów dotychczasowe korzyści podatkowe zostaną przedsiębiorcomodebrane. Dotknie to nie tylko przedsiębiorców kupujących tego typuauta, ale również nabywających je w drodze umowy leasingu.

 

Rząd za ograniczeniem VAT od kratek

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła m.in.założenia do projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług,zgodnie z którym przez najbliższe dwa lata przedsiębiorcy nie będąmogli odliczyć 100 proc. podatku VAT przy zakupie aut z kratką, a takżepaliwa wykorzystywanego do napędu tego rodzaju aut.

 

Jak wziąć "kratkę" w leasing mimo chaosu w przepisach

Przedsiębiorcy słyszą zewsząd, że ostatni miesiąc 2010 r. to ostatnidzwonek na nabycie samochodów firmowych z kratką bez VATu. Większośćtych, którzy wcześniej myśleli o wymianie aut, właśnie teraz decydujesię wykorzystać możliwość inwestycji za niższą cenę. Trudnościzaczynają się jednak, gdy przychodzi do realizacji transakcji i dotyczy toprzede wszystkim leasingu, który wielu przedsiębiorców wybiera zewzględu na korzyści podatkowe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "auta z kratka".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017