Wyszukiwałeś:

auta X

kratka X

. Znaleziono 171 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: z.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: auta z kratka

Spróbuj też wyszukać: jak legalnie usunąć kratkę

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 171 wszystkich):

Kratki, czyli powrót do przeszłości

Zawirowania wokół przepisów dotyczących możliwości odliczaniapodatku VAT od samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczejsprawiły, że po kilku latach nieobecności w salonach sprzedaży pojawiłysię auta z kratką. Niemal natychmiast spotkały się one z dużymzainteresowaniem, co widać także po marcowym rankingu Top Ten mojeauto.pl.

 

Auta z kratką: Do wyboru, do koloru

Kiedy pięć lat temu zmiana przepisów podatkowych spowodowała, żekratki straciły sens bytu, wydawało się, iż ten absurdalny elementwyposażenia samochodów osobowych wykorzystywanych w działalnościgospodarczej już nigdy nie będzie nas straszył. Nic bardziej mylnego.Właśnie przeżywamy swoisty renesans samochodów z kratką.

 

Auta firmowe - znów szykują się zmiany!

Ministerstwo Finansów przygotowało pakiet zmian do ustaw o podatkachdochodowych oraz o VAT. Najważniejsze odnoszą się do samochodówwykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej. Uregulowane majązostać m.in. opodatkowanie prywatnego użytkowania auta służbowego orazkwestie związane z odliczaniem podatku VAT od tego typu pojazdów.

 

Auta z kratką - od tych aut odliczysz 100% VAT

Przyszłość aut z kratką, czyli tych które dają obecnie prawo do100-procentowego odliczenia podatku VAT i od ceny zakupionego na firmę auta, iod paliwa do niego, stoi wciąż pod sporym znakiem zapytania. Niby rządwycofał się z pomysłu wprowadzenia ograniczeń w odliczeniu VAT, ale wkażdej chwili może do tego pomysłu powrócić. A tymczasem oferta rynkuaut z kratką jest dziś przeogromna.

 

Auta z kratką zagrożone

Najpierw w efekcie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na polskiedrogi po kilku latach nieobecności powróciły auta z kratką. Dwieostatnie decyzje Komisji Europejskiej mogą spowodować natomiast, że znowu niebędzie sensu ich kupować. Jak widać, to instytucje europejskie majądecydujący wpływ na to, jakie auta kupują polscy przedsiębiorcy.

 

Ostatni dzwonek dla kratek

Niecałe trzy miesiące do zakończenia roku to ostatni moment dlaprzedsiębiorców, by nabyć jeszcze auto z kratką, a tym samymskorzystać w pełni z odliczeń w podatku VAT. Dla tych, którzy jeszczesię wstrzymują z decyzją, przypominamy, że aby zaoszczędzić 22 proc.podatku VAT, muszą oni zdążyć z zarejestrowaniem zakupionego auta przedkońcem roku. A to wcale już nie jest takie pewne

 

Rząd za ograniczeniem VAT od kratek

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła m.in.założenia do projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług,zgodnie z którym przez najbliższe dwa lata przedsiębiorcy nie będąmogli odliczyć 100 proc. podatku VAT przy zakupie aut z kratką, a takżepaliwa wykorzystywanego do napędu tego rodzaju aut.

 

Ostatnia szansa, aby zaoszczędzić na VAT

Grudzień to miesiąc ostatniej szansy dla przedsiębiorców chcącychzaoszczędzić na podatku od towarów i usług. Od stycznia wchodzą wżycie znowelizowane przepisy VAT, które zrównują w skutkachpodatkowych auta z tzw. "kratką" z mniej korzystnymi fiskalnietypowymi osobówkami.

 

Jest decyzja w sprawie aut z kratką!

Ministerstwo Finansów poinformowało, że podjęta została kierunkowadecyzja, co do losów odliczenia podatku VAT od tzw."samochodów z kratką" po 1 stycznia 2013 r. Resortfinansów podjął działania w celu przedłużeniu okresu zawieszeniamożliwości pełnego odliczenia VAT od "aut z kratką" do końca roku2013 poprzez kolejną zmianę ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Jaki VAT odliczymy od aut?

Zgoda Komisji Europejskiej na derogację w podatku VAT od zakupusamochodów służbowych spowoduje sporo komplikacji do życiaprzedsiębiorców. Tym bardziej, że nie uda się wprowadzić nowychrozwiązań już od stycznia 2014 roku, co oznacza, że przez pewiennieokreślony jeszcze czas obowiązywać będzie okres przejściowy,przywracający stare przepisy podatkowe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "auta z kratka".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017