Wyszukiwałeś:

badanie X

techniczne X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: badanie techniczne

Spróbuj też wyszukać: skoda badanie techniczne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Dodatkowe badania techniczne

Dnia 8 grudnia br. wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia MinistraInfrastruktury z dnia 9 listopada 2004 roku nakazująca m.in. dodatkowe badaniatechniczne pojazdów noszących widoczne ślady uszkodzeń.

 

KE atakuje, MT się broni

Rząd, a dokładniej Ministerstwo Transportu, chce zachować wymógobowiązkowych badań technicznych pojazdów używanych sprowadzonych zUE. Jeśli jednak ETS wyda inny wyrok przepisy zostaną zmienione.

 

Bezprawne badania techniczne sprowadzanych aut

Europejski Trybunał Sprawiedliwości po raz kolejny zarzucił Polsce łamanieprawa wspólnotowego. Tym razem chodzi o obowiązkowe badania techniczne,jakim muszą być poddawane wszystkie sprowadzane samochody używane przed ichpierwszą rejestracją na terenie naszego kraju.

 

Badanie techniczne sprowadzanych aut nie będzie potrzebne

W dniu wczorajszym (16 grudnia br.) na posiedzeniu Rady Ministrówprzyjęta została propozycja zmian Kodeksu Drogowego, zgodnie z którąsprowadzane do naszego kraju samochody używane z terenu UE nie będą musiałybyć poddawane badaniom technicznym przed ich rejestracją.

 

Auto z Niemiec – czy wciąż warto?

Niestety ze względu na wiele czynników, nie wszystkich w Polsce stać nazakup nowego auta z salonu. Wiele osób chce mieć jednak własne czterykoła. Pewnym rozwiązaniem jest sprowadzenie używanego samochodu z EuropyZachodniej. Warto jednak zastanowić się wcześniej nad tym, jakie procedurynas czekają i ile pieniędzy będziemy musieli doliczyć do ceny zakupu.

 

186 tys. lewych przeglądów

Stacje kontroli pojazdów nie spełniające wymaganych warunkówlokalowych i organizacyjnych oraz nie posiadające koniecznego sprzętu, bezwymaganych dokumentów, bez należytego, zgodnego z prawem, nadzoru orazzatrudniające diagnostów, wobec których prowadzone byłopostępowanie karne, które dopuściły do ruchu łącznie prawie 186 tys.pojazdów - to efekt kontroli przeprowadzonej przez NIK.

 

Co na przeglądzie?

W ostatnim czasie bardzo często porusza się temat przeglądów. Jeżeliposiadamy samochód, którego wiek przekracza trzy lata, co rokubędziemy musieli odwiedzać diagnostę w celu sprawdzenia stanu technicznegopojazdu. Wbrew pozorom "przybicie pieczątki" wymaga sprawdzenia wielupodzespołów.

 

Koniec kłopotów z badaniami technicznymi

Koniec z dodatkowymi badaniami technicznymi pojazdów, którychkoszt naprawy po wypadku przekraczał 2.000 zł. Nowelizacja ustawy Prawo oruchu drogowym, regulująca tę kwestię, została już opublikowana w DziennikuUstaw i wejdzie w życie pod koniec września.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Badania techniczne niepotrzebne

Dziś (22 września) wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymisprowadzane do kraju samochody będą mogły być zarejestrowane bezkonieczności przeprowadzania badania technicznego. A to może skutkować, iżrejestrowane będą auta, które np. nie będą w stanie same sięporuszać.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "badanie techniczne".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017