Wyszukiwałeś:

badanie

. Znaleziono 1840 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: badanie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1840 wszystkich):

Dodatkowe badania techniczne

Dnia 8 grudnia br. wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia MinistraInfrastruktury z dnia 9 listopada 2004 roku nakazująca m.in. dodatkowe badaniatechniczne pojazdów noszących widoczne ślady uszkodzeń.

 

Bezprawne badania techniczne sprowadzanych aut

Europejski Trybunał Sprawiedliwości po raz kolejny zarzucił Polsce łamanieprawa wspólnotowego. Tym razem chodzi o obowiązkowe badania techniczne,jakim muszą być poddawane wszystkie sprowadzane samochody używane przed ichpierwszą rejestracją na terenie naszego kraju.

 

Badanie techniczne sprowadzanych aut nie będzie potrzebne

W dniu wczorajszym (16 grudnia br.) na posiedzeniu Rady Ministrówprzyjęta została propozycja zmian Kodeksu Drogowego, zgodnie z którąsprowadzane do naszego kraju samochody używane z terenu UE nie będą musiałybyć poddawane badaniom technicznym przed ich rejestracją.

 

Koniec kłopotów z badaniami technicznymi

Koniec z dodatkowymi badaniami technicznymi pojazdów, którychkoszt naprawy po wypadku przekraczał 2.000 zł. Nowelizacja ustawy Prawo oruchu drogowym, regulująca tę kwestię, została już opublikowana w DziennikuUstaw i wejdzie w życie pod koniec września.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Badania techniczne niepotrzebne

Dziś (22 września) wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymisprowadzane do kraju samochody będą mogły być zarejestrowane bezkonieczności przeprowadzania badania technicznego. A to może skutkować, iżrejestrowane będą auta, które np. nie będą w stanie same sięporuszać.

 

Badanie techniczne a ubezpieczenie

Posiadanie ważnego badania technicznego to konieczność, nie tylko zewzględu, iż tak stanowią przepisy. Stanowi niejako potwierdzenie, że naszeauto jest sprawne, a więc bezpieczne. Z kolei brak odpowiedniej pieczątki wdowodzie rejestracyjnym grozi zatrzymaniem dowodu, mandatem, a w skrajnychprzypadkach nawet odmową wypłaty odszkodowania.

 

Badanie techniczne to pomoc a nie szykana

Dla wielu kierowców to tylko uciążliwa formalność, za niedopilnowaniektórej grożą różne sankcje. Czy jednak obowiązkowe badaniatechniczne powinniśmy traktować wyłącznie jako zło konieczne, czy teżmoże mają one kluczowe znaczenie dla naszego i naszych bliskichbezpieczeństwa? A tymczasem okazuje się, że bez ważnego badania porusza sięcoraz więcej kierowców.

 

Czy podrożeją badania techniczne?

Jednym z obowiązków posiadacza samochodu jest pamiętanie oobowiązkowym, corocznym badaniu technicznym swojego auta. Dziś kosztuje to nas100 zł, ale pojawiła się propozycja, by zwiększyć tę opłatę, i to aż o50 procent.

 

Badania techniczne będą bardziej rygorystyczne

Komisja Europejska chce ujednolicić na terenie całej Unii przepisy dotycząceobowiązkowych kontroli technicznych pojazdów. Mają zostać zaostrzoneminimalne normy dotyczące okresowych badań, zwiększy się częstotliwośćbadań starszych aut, objęte nimi zostaną także motocykle oraz skutery.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017