Wyszukiwałeś:

bankructwo

. Znaleziono 116 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bankructwo

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 116 wszystkich):

GM: "Bankructwo? Nie ma takiej opcji!

Obchodzący w tym roku stulecie swojego istnienia amerykański gigantmotoryzacyjny General Motors stoi w obliczu poważnych problemówfinansowych. O bankructwie nie ma jednak, przynajmniej na razie, mowy.

 

GM, Ford i Chrysler u progu bankructwa

Trzy amerykańskie koncerny samochodowe: General Motors, Ford i Chryslernalegają na dalsze pożyczki z budżetu federalnego, twierdząc, że stoją uprogu bankructwa. Demokraci i prezydent-elekt Barack Obama popierają tegorodzaju pomoc, ale wywołuje ona sprzeciw kręgów konserwatywnych,obawiających się dalszego przejmowania przez państwo odpowiedzialności zastraty sektora prywatnego.

 

Unia nie pomoże nikomu

Unia Europejska nie zamierza przedstawić żadnych konkretnych rozwiązańdotyczących słabej koniunktury w branży motoryzacyjnej, spodowanej kryzysemfinansowym. Komisja UE jest daleka również od udzielania bezpośredniejpomocy zagrożonym bankructwem koncernom samochodowym, w tym stojącej na skrajuutraty płynności finansowej, niemieckiej marce Opel.

 

Opel: Będą cięcia, ale nie w Gliwicach?

General Motors przedstawił plan ratunkowy, który ma być szansą nauzyskanie miliardów dolarów niezbędnych do uchronienia firmyprzez bankructwem. Zakłada on zamknięcie kilku fabryk i zwolnienie tysięcypracowników. Jest jednak szansa, że gliwicki zakład nie podzieli tegolosu.

 

Firmy padają jak muchy

W pierwszym kwartale liczba upadłości firm w Polsce wzrosła o 11 proc.Najwięcej firm z problemami jest na Mazowszu i Śląsku, ale fala bankructwzaczęła się już rozszerzać poza duże ośrodki. Z badań firmy Euler Hermeswynika, że najgorzej jest w firmach produkcyjnych i transporcie.

 

Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

- Dziś jednym z najpoważniejszych problemów na rynku transportusamochodowego jest konkurencja wewnątrz gałęziowa. Spowodowana jest nie tylkozmniejszeniem liczby zleceń frachtu, ale nadmiernym rozwojem mocy przewozowych.- powiedział wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz podczas sesjipoświęconej infrastrukturze i transportowi Europejskiego KongresuGospodarczego w Katowicach

 

Saab jeszcze może przetrwać

W piątek koncern General Motors poinformował, że zamierza do końca rokuzlikwidować markę Saab ze względu na fiasko sprzedaży udziałówostatniej, zainteresowanej transakcją, firmie Spyker Cars. Wczoraj jednakholenderski producent sportowych aut ponowił ofertę i być może uda mu sięostatecznie przejąć zagrożonego bankructwem szwedzkiego Saaba.

 

Czy Orlen i Lotos działają fair?

Utrzymywany na stacjach obu polskich koncernów naftowych poziom cen paliwprzy jednoczesnym wzroście cen hurtowych nosi znamiona wykorzystania pozycjimonopolistycznej - ostrzega Polska Izba Paliw Płynnych. Taki krok zagrażaniezależnym stacjom paliw, które mogą stanąć na skraju bankructwa.

 

Kolejna marka bankrutuje

Niemiecka firma Melkus ogłosiła bankructwo. Takie informacje napływają donas z Niemiec. To kolejny niszowy producent, który stoi nad przepaścią.

 

Wątek na forum: Ford: Nigdy więcej GT?

To bardzo wielka strata.Dla fanów tego legendarnego modelu.Z drugiej strony Ford ma ogromne klopoty finansowei grozi mu bankructwo.Chyba że jakaś firma go przejmie np GM.Mają po za tym nowego szefa w Fordzie zobaczymy co z tego bedzie.Plan jakiś jest do 2010r ale nie udalo mi sie dostać ...

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017