Wyszukiwałeś:

baterie X

litowo X

jonowe X

. Znaleziono 187 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: baterie litowo jonowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 187 wszystkich):

Litowo-jonowy Nissan

Nissan zaprezentował wczoraj podczas targów CeMAT 2008 w Hannoverze nowywózek widłowy. Pewnie zastanawiacie się, co taka informacja może miećwspólnego z motoryzacją, a jeszcze konkretniej techniką? Otóżwiele. Koncept Nissana został bowiem wyposażony w nowoczesne baterielitowo-jonowe, które mają zasilać elektrycznie samochody nowejgeneracji.

 

Volkswagen z bateriami Toshiba

Coraz więcej gigantów motoryzacyjnych wchodzi w kooperację zproducentami elektroniki w celu rozwijania swoich ekologicznychprojektów. Volkswagen AG podpisał właśnie umowę z ToshibaCorporation, która zajmie się dostarczaniem nowoczesnych bateriilitowo-jonowych do elektrycznych aut tej marki.

 

Elektro-unia możliwa?

Mimo że ludzie zawsze będą kochać zapach benzyny i dźwięk silników,to nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne to przyszłośćmotoryzacji. Niektórzy producenci myślą o rozwoju i produkcjiekologicznych napędów wspólnie z innymi producentami i firmamienergetycznymi. Czy czeka nas unifikacja systemów gromadzących prąd wsamochodach?

 

Baterie litowo-jonowe z Europy

Międzynarodowy koncern Magna oraz japoński GS Yuasa zamierzają wybudować naterenie Starego Kontynentu europejską fabrykę baterii litowo-jonowych.

 

Płonący problem baterii Volta

Jakiś czas temu informowaliśmy o samozapłonie baterii w rozbitym ChevrolecieVolcie. Trzy tygodnie po testach zderzeniowych w ośrodku urzędubezpieczeństwa ruchu drogowego w USA (NHTSA) doszło do samozapłony w Volcie.NHTSA przeprowadziło testy i wydało w tej sprawie oświadczenie.

 

Baterie litowo-powietrzne - elektryczna rewolucja?

Jednym z największych mankamentów zespołu zasilającego samochódelektryczny jest bateria o ograniczonej pojemności. Naukowcy od jakiegoś czasupracują nad nową technologią, która pozwoli pomieścić jeszczewięcej energii i będzie bardziej wydajna.

 

Bosch i Mitsubishi współpracują nad nowymi akumulatorami

Spółka Robert Bosch wraz z koncernem Mitsubishi oraz firmą GS YusaInternational zamierzają podjąć współpracę przy produkcji następnejgeneracji akumulatorów litowo-jonowych. Planowane rozpoczęciewspółpracy to początek przyszłego roku.

 

Ursus przymierza się do produkcji autobusów elektrycznych

Spółka URSUS S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne orazPolitechnika Lubelska, przy wsparciu Urzędu Miasta Lublin, podpisali umowękonsorcjalną dotyczącą przygotowania i wdrożenia do produkcji innowacyjnegoautobusu elektrycznego. Nowoczesny pojazd będzie napędzany bateriamilitowo-jonowymi. Autobus zostanie wykonany na potrzeby Miasta Lublin.

 

Tańsze i wydajniejsze baterie do aut Toyoty

W większości samochodów elektrycznych i hybrydowych używane sąbaterie litowo-jonowe, podobnie jak w przypadku telefonówkomórkowych. To powoduje pewne problemy, bo lit jest stosunkowo rzadkimpierwiastkiem.

 

Litowo-tlenowe baterie nowej generacji

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge testują baterie nowej generacji.Litowo-tlenowe akumulatory mają powiększyć zasięg w samochodachelektrycznych. Zobacz, technologię nowych baterii, opracowanych przezangielskich naukowców.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "baterie litowo jonowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017