Wyszukiwałeś:

bezpieczenstwo X

pieszych X

. Znaleziono 745 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bezpieczenstwo pieszych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 745 wszystkich):

Piesi będą bezpieczniejsi

Infiniti wprowadza bardzo ciekawe rozwiązanie do swojej nowej hybrydy,które poprawi znacznie bezpieczeństwo pieszych w miastach.

 

DK 28 w Gorlicach: płynniej i bezpieczniej

Zmieni się organizacja ruchu na Zawodziu, w obrębie drogi krajowej nr 28 orazna kolizyjnym skrzyżowaniu ulic Zakole i Skrzyńskich w Gorlicach(małopolskie). W obydwu przypadkach chodzi o poprawę płynności ruchu,bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

 

Zielone - idź, czerwone ? stój!

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszych zasad. A tymczasem, jak pokazująpolicyjne statystyki, wciąż na przejściach dla pieszych dochodzi dotragicznych wypadków, w których z reguły piesi są bez szans.

 

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych?

Tylko podczas minionej doby w wypadkach drogowych na terenie Polski zginęło 5osób. Wszystkie ofiary to piesi. Od kilku lat najwięcej wypadkówz udziałem pieszych i najtragiczniejsze ich skutki odnotowuje się w okresiejesienno-zimowym. Co robić zatem, by na drogach także i piesi czuli siębezpiecznie?

 

Pamiętaj o tym elemencie, może uratować życie

Kierowca jadący 100 km/h nieoświetloną drogą idącego lub stojącego napoboczu bez odblasków ma szansę zobaczyć z ok. 30 metrów. Tędrogę tak rozpędzony pojazd pokonuje w 1 sekundę. Elementy odblaskowepozwalają zauważyć pieszego w światłach samochodu z odległości 150metrów, a to już 7 sekund na odpowiednią reakcję i uniknięcietragedii.

 

Uwaga na pieszych, bo mandat... i to wysoki!

Ochrona pieszych w postaci nowoczesnych technologii dopiero raczkuje, a i tak,jeśli takowe będą, to nie zabezpieczą całkowicie pieszego w razie kontaktuz autem. Dlatego też nie ma co się dziwić, że przepisy ruchu drogowego sąszczególnie surowe wobec tych kierowców, którzy stwarzająduże ryzyko dla ruchu pieszych.

 

Ochrona pieszego na drodze

Pieszy to również uczestnik ruchu drogowego, którego nie chroniżadna karoseria. To on podczas wypadku doznaje najcięższych obrażeń lubginie. Zarówno piesi jak i kierowcy powinni pamiętać o kilku ważnypunktach, aby na drodze zachować jak największe bezpieczeństwo.

 

Piesi będą bezpieczniejsi na przejściach?

Szykują się zmiany w przepisach - wzorowane na rozwiązaniach państwzachodnich, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym wokolicy przejść dla pieszych.

 

NIK sprawdzi, jak dbamy o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W minionym roku na polskich drogach, najczęściej w okolicach skrzyżowań iprzejść, zginęło 1140 pieszych i 304 rowerzystów. Z tego też powoduNajwyższa Izba Kontroli przyjrzy się, w jaki sposób władze dbają obezpieczeństwo tych mniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W Polsce piesi giną na potęgę. Będą zmiany przepisów

Co piąta piesza ofiara wypadków drogowych w krajach UE ginie w Polsce.Najczęściej do tragedii dochodzi na pasach drogowych. Dlatego też czekająnas zmiany w prawie drogowym.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "bezpieczenstwo pieszych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017