Wyszukiwałeś:

bezpieczenstwo X

pojazdow X

uzytkowych X

. Znaleziono 367 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bezpieczenstwo pojazdow uzytkowych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 367 wszystkich):

40-lecie zespółu Volvo Trucks ds. Badania Przyczyn Wypadków

Funkcjonujący w ramach Volvo Trucks Zespół ds. Badania PrzyczynWypadków, (Accident Research Team), obchodzi 40 –lecie swojegoistnienia oraz ciągłej pracy na rzecz bezpieczeństwa. W dużym stopniu, pracaZespołu ds. Badania Przyczyn Wypadków jest fundamentem wysoko cenionejreputacji Volvo Trucks w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

 

MAN: naukowcy dla bezpieczeństwa

Naukowcy zaprezentowali w siedzibie MAN Nutzfahrzeuge w Monachium wyniki ich dwui półrocznej pracy naukowej dotyczącej przede wszystkim tego, jak zapomocą nowoczesnych technologii komunikacyjnych w przyszłości zwiększyćbezpieczeństwo i efektywność ruchu ulicznego.

 

Samochody ciężarowe Volvo w służbie na rzecz bezpieczeństwa

Volvo Trucks uczestniczy w projekcie badawczym pod nazwą euroFOT, wktóry zaangażowanych jest 28 europejskich firm i organizacji. CelemVolvo jest wprowadzenie do eksploatacji, do 2010 roku, 80 pojazdówciężarowych Volvo, wyposażonych w sprzęt monitorujący. Projektukierunkowany jest na zapewnienie bezpieczniejszego i bardziej efektywnegotransportu drogowego.

 

Fakty, które chronią życie

Przez okres czterech dekad, funkcjonujący w ramach Volvo Trucks izajmujący się analizą wypadków drogowych wydział ART (AccidentResearch Team – Zespół ds. Badania Przyczyn Wypadków)zgromadził unikalny bank informacji i ekspertyz, który nie ma sobierównych w branży samochodów ciężarowych.

 

System ABA w ciężarówkach Mercedesa chroni życie

Już 10 000 ciężarówek Mercedes-Benz poruszających się podrogach posiada system ABA, który pomaga kierowcy w razie koniecznościnagłego hamowania. Pomimo kryzysu finansowego, układ wprowadzony w 2006 rokucoraz częściej znajduje się w wyposażeniu pojazdów ciężarowych.

 

Europejskie pociągi drogowe

Na torze testowym Volvo w Szwecji, odbyła się pierwsza udana prezentacjatechnologii łączenia pojazdów w kolumny, swego rodzaju pociągidrogowe, w ruchu autostradowym. Opracowywana w ramach projektu SARTREtechnologia może być wprowadzona w życie w ciągu najbliższych dziesięciulat, a jej efektem ma być poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz m.in.zmniejszenie emisji spalin do środowiska.

 

Pojazdy użytkowe i usługi Mercedes-Benz triumfują

Mercedes-Benz zwyciężył w siedmiu kategoriach plebiscytu "Najlepszepojazdy użytkowe 2011", organizowanego przez wydawnictwo ETM-Verlag.Blisko 7700 czytelników branżowych tytułów wybrało najlepszepojazdy użytkowe i usługi w ponad dwudziestu kategoriach.

 

Volvo wspiera bezpieczeństwo jazdy w kolumnie

Ponad 20 procent wszystkich wypadków z udziałem samochodówciężarowych zdarza się podczas jazdy w kolumnie pojazdów lub wpodobnych okolicznościach. Dlatego właśnie Volvo Trucks opracowałorozwiązanie o nazwie Układ Wspomagania Jazdy w Kolumnie Pojazdów, AQuA(Automated Queue Assistance), który przejmując kontrolę nad pojazdempomaga kierowcy w powolnej jeździe w potoku pojazdów. Układ zostałzademonstrowany w dniach 21–22 czerwca w Geteborgu, podczas spotkaniapodsumowującego projekt HAVEit.

 

Aktywne systemy Volvo Trucks zwiększają bezpieczeństwo

Po tym, jak 26 czerwca br. w Brukseli przedstawiono pierwsze wynikipaneuropejskiego projektu badawczego euroFOT, wniosek jest oczywisty: opracowaneprzez Volvo Trucks aktywne systemy bezpieczeństwa pomagają kierowcom unikaćwypadków.

 

Hamulec stabilizacyjny w ciężarowych Volvo

Zimowe warunki drogowe, w tym zwłaszcza zjazdy ze wzniesień, zawsze byłysporymi wyzwaniami dla kierowców pojazdów ciężarowychholujących przyczepy. Dzięki tzw. hamulcowi stabilizacyjnemu znaczniezmniejsza się ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "bezpieczenstwo pojazdow uzytkowych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017