Wyszukiwałeś:

bolid

. Znaleziono 1054 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bolid

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1054 wszystkich):

Bolid napędzany czekoladą

Naukowcy z Uniwersytetu w Warwick zbudowali bolid Formuły 3, który możebyć zasilany za pomocą biopaliwa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdybynie fakt, że paliwo to odpadki z fabryki czekolady.

 

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

- "Technicy z Monachium stoją przed największym wyzwaniem. Rozpoczęłysię prace nad bolidem na nowy sezon f1.10 i równolegle prowadzimy pracęnad rozwojem aktualnego samochodu F1.09" - mówi dyrektor BMW MarioTheissen.

 

Szalone bolidy F1

W Formule 1 co roku, mniej więcej o tej samej porze przychodzi taki czas, kiedyemocje kibiców i pot kierowców włożony w ekstremalnie szybkąjazdę, wyparowują z trybun i asfaltu torów wyścigowych na całymświecie. Wtedy inżynierowie i technicy zamykają się w garażach, byskonstruować jeszcze szybsze bolidy na kolejny sezon. A jak pokazuje historia"królowej motosportu", czasami ich efekty pracy bywająnaprawdę szalone.

 

F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej

Patrick Head i Rory Byrne wypracowali propozycje do regulaminu technicznegoFormuły 1 na sezon 2013. Wynika z nich, że wygląd bolidów za dwa latamoże być mocno zmieniony do obecnych.

 

F1: Nowy bolid Kubicy zaprezentowany

Wczoraj na torze Circuit Ricardo Tormo zespół Lotus Renault GPzaprezentował swój nowy bolid na sezon 2011. R31 ma dowieźć RobertaKubicę na podium w tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1.

 

F1: Kobieta za kierownicą bolidu LRGP

Na początku sierpnia Hiszpanka María de Villota zasiadła za kierownicąnależącego do zespołu Lotus Renault GP bolidu R29 i przejechała nim 300kilometrów na torze im. Paula Ricarda.

 

GP Belgii: Przewodnik po ustawieniach bolidu

Start jest pod górkę, co oznacza, że kierowcy muszą jechać z nogą nahamulcu. Płynne rozpoczęcie wyścigu często sprawia im problemy. Ze względuna dużą różnicę wzniesień, odcinek prowadzący do Eau Rouge orazRaidillion stanowi duże obciążenie dla zawieszenia. Dużą przewagę na tymodcinku daje kierowcy mocny silnik. To tylko kilka z aspektów z jakimimuszą zmierzyć się inżynierowie Formuły 1, by precyzyjnie ustawić bolid naGrand Prix Belgii, rozgrywane na słynnym torze Spa-Francorchamps. Lotus RenaultGP zdradza jak to zrobić.

 

McLaren zaprezentował bolid na sezon 2012

Dziś w swoje głównej siedzibie w Woking McLaren zaprezentował swoje najnowsze dziecko, które będzie rywalizować w sezonie 2012 roku. Oto przed Wami bolid McLaren MP4-27.

 

Sauber przeciął bolid na pół

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda bolid Formuły 1 wewnątrz najpilniej strzeżonyej konstrukcji w przemyśle motoryzacyjnym? Sauber zdradził tę odwieczną tajemnicę.

 

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Za kierownicą tego bolidu trzykrotny mistrz F1 debiutował wkrólewskiej serii 25 marca 1984 roku, podczas GP Brazylii, na torze wRio de Janeiro. Na sprzedaż wystawiono Tolemana TG183B Ayrtona Senny.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017