Wyszukiwałeś:

ceny X

paliw X

. Znaleziono 52 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ceny paliw

Spróbuj też wyszukać: paliwa toyota

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 52 wszystkich):

Drogo to dopiero może być

Ceny ropy znów biją rekordy. Napięta sytuacja na Bliskim Wschodziespowodowała, iż na giełdzie w Londynie baryłka ropy naftowej była bardzobliska ceny 76 dolarów.

 

Ceny gazu do góry

Autogaz w Polsce podrożał w ostatnim tygodniu, zarówno w handluhurtowym, jak i detalicznym, jego średnia cena na dystrybutorach zbliża siędo 2 zł za litr.

 

Świąteczny prezent dla kierowców

Nie potwierdziły się najczarniejsze scenariusze z przełomu listopada igrudnia. Ceny paliw na stacjach benzynowych od pewnego czasu już sukcesywniemaleją, co z pewnością jest dobrą wiadomością przed świątecznymiwojażami.

 

Olej droższy od benzyny(?)

To, że ceny paliw na stacjach rosną niemal bez przerwy, to już żadnezaskoczenie dla kierowców. Jednak fakt, że ceny uznawanego dotychczas zatańsze paliwo - oleju napędowego dogonią albo wręcz i przegonią cenybenzyn, może być dla wielu sporym zaskoczeniem. Zniknie tym samym jeden znajważniejszych argumentów za zakupem diesla.

 

Niższy VAT receptą na wysokie ceny paliw?

Prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, optuje za obniżeniem opodatkowania paliw,których ceny w całej Europie cały czas ostro idą do góry. UniaEuropejska jest jednak przeciwna tej formie walki z wysokimi cenami paliw.

 

Komu zależy na windowaniu cen paliw?

Kraje OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries), największykartel dyktujący ceny ropy naftowej, od wielu lat utrzymuje dyktatorskąstrategię sprzedaży: dać tyle by importer przeżył, nadmiar jestświadectwem rozpusty. Sytuacja powtarza się cyklicznie, jak powodzie ihuragany na świecie. Ale nie jest to wina szejków kontrolującychświatowe wydobycie ropy, poziomu cen i opłat eksploatacyjnych. Dzisiajdochodzą inne czynniki tzw. ryzyka.

 

Są pierwsze spadki cen paliw

W ciągu tygodnia na polskich stacjach spadły średnie ceny paliw (benzyna,olej napędowy) - na niektórych obiektach wyraźnie, na innych mniej. Toefekt tańszej ropy i paliw gotowych na rynkach międzynarodowych.

 

A paliwa nadal tanieją

Na światowych giełdach od dwóch tygodni ropa naftowa porusza się wgranicach 75-80 dolarów za baryłkę. Systematycznie taniały też paliwana międzynarodowych giełdach paliwowych, to sprawiło, że ceny obniżyłyteż krajowe rafinerie, skutkiem czego są kolejne już obniżki średnich cenpaliw na polskich stacjach benzynowych.

 

Gdzie tankuje się najtaniej?

Analitycy biura Reflex zbadali ceny paliw we wszystkich województwach.Najbardziej opłaca się tankować na Śląsku - donosi Puls Biznesu.

 

Olej napędowy najdroższy od ponad roku!

Przeciętna cena detaliczna oleju napędowego w Polsce przebiła 4 zł/l,osiągając poziom najwyższy od przełomu października i listopada 2008.Według ekspertów rynkowych jest jednak szansa, że niedługo cenypójdą w dół.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ceny paliw".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017